Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 13.6.

Development summit 2021: Realitný trh čakajú nové výzvy

Zverejnené: 30. 5. 2021

Prinesie nový Zákon o územnom plánovaní a stavebnom poriadku efektívnejšiu výstavbu? Zlepší kritickú bytovú situáciu v hlavnom meste spolupráca so súkromným sektorom? Aj nad týmito otázkami sa budú zamýšľať experti na konferencii Development summit 2021. Vzhľadom na zlepšujúcu sa situáciu sa tento rok uvidíme naživo.

Zdroj: Blue Planet Studio, shutterstock

Všetci sa zhodnú na tom, že novelu stavebného zákona potrebuje Slovensko ako soľ. Povoľovacie konania sú zdĺhavé, stavby sa predražujú a v konečnom dôsledku na to doplatia tí, ktorí si byty kúpia. Zákon o územnom plánovaní a stavebnom poriadku má priniesť rýchlejší, efektívnejší a digitálnejší povoľovací proces. Má byť odpoveďou na požiadavky, ktoré stavebná obec prízvukuje už celé roky.

Je ale novela naozaj nastavená správne a férovo pre všetkých? Otázok je veľa, doterajší priebeh tvorby zákona je navyše zahalený rúškom tajomstva. Pracovné verzie návrhov zákona o územnom plánovaní a zákona o výstavbe vyvolali medzi stavebníkmi veľké očakávania, ale aj diskusiu s obavami samospráv a verejnosti.

Aj preto dostane slovo v prvom paneli Development summitu štátny tajomník podpredsedu vlády Martin Hypký. Diskutovať bude s poradcom primátora Bratislavy Jurajom Šujanom a regionálnym riaditeľom investičnej a developerskej spoločnosti CTP Stanislavom Pagáčom.

Pozor zmena! Vzhľadom na zlepšujúcu sa situáciu budeme organizovať 2. ročník konferencie Development summit prezenčnou formou!

V druhom paneli sa budeme venovať pálčivej otázke, na ktorú ešte presne nevieme odpoveď. Vieme však, že ak ju rýchlo nenájdeme, budeme mať vážny problém. Ako zrýchliť tempo výstavby v Bratislave a ako urobiť bývanie dostupnejším? Dopyt v súčasnosti prevyšuje ponuku, ceny nehnuteľností kontinuálne stúpajú a dokončené projekty pribúdajú len pomaly. Na súčasnú situáciu bude reflektovať riaditeľ Metropolitného inštitútu Bratislavy Ján Mazúr, ktorý stál pri zrode dôležitého dokumentu Koncepcia mestskej bytovej politiky 2020-2030.

Development summit 2021

Dátum: 22.6.2021
Miesto konania: Radisson Blu Carlton Hotel, Bratislava
Program: 1. panel: 13:00-14:30
2. panel: 15:00-16:30
networking

Zaregistrujte sa na Development summit.

Autor: Tlačová správa
Foto: Shutterstock

Tématické odbory

reklama

Nové

Aké sú výhody a funkcie vonkajšej tieniacej techniky

Aké sú výhody a funkcie vonkajšej tieniacej techniky

Zverejnené 12.6. Vďaka svojmu pozitívnemu vplyvu na prostredie vnútri budovy patrí tieniaca technika prakticky ku každému rodinnému domu či bytu. Jej prednosti boli opísané v mnohých článkoch. Dokáže usporiť energiu, znížiť hluk, zvýšiť bezpečnosť proti krádeži,… ísť na článok

Praktický balkón pre každého: Čo mu nesmie chýbať?

Praktický balkón pre každého: Čo mu nesmie chýbať?

Zverejnené 11.6. Balkón je praktickým miestom, ktoré má široké využitie. Niektorým slúži ako záhradka, pre iných ide zas o oddychový priestor na čítanie knihy alebo pitie kávy. Zariaďujete si balkón a neviete, ako na to? Máme pre vás zopár praktických tipov, ktoré… ísť na článok

Ako dosiahnuť dokonalý povrch stien

Ako dosiahnuť dokonalý povrch stien

Zverejnené 9.6. Možno ste to už zažili – sedíte u známych v novom byte, obdivujete dokonalé hladké steny a premýšľate o tom, že tie u vás doma by potrebovali vylepšiť. Aj vaše steny môžu byť perfektné. Treba si len vybrať správne materiály a pri úprave povrchu… ísť na článok

reklama