Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Cesta Rehau - 75 rokov hodnôt, zmien a vízií

Zverejnené: 25. 12. 2023

„Engineering progress. Enhancing lives“ - to je motto spoločnosti REHAU. Svojimi inovatívnymi výrobkami a systémovými riešeniami zlepšuje životy ľudí. Spoločnosť REHAU teraz oslavuje 75. výročie od svojho založenia a spoločne so svojimi zamestnancami sa obzerá späť, hoci predovšetkým hľadí do budúcnosti.

Priekopník a vizionár Helmut Wagner (vpravo) položil pred 75 rokmi základný kameň spoločnosti REHAU.

Či už ide o raketu Ariane pre kozmický výskum, vyhrievanie trávnika na olympijskom štadióne v Berlíne alebo podzemnú dráhu v Káhire, vo všetkých týchto prípadoch možno nájsť know-how a technické znalosti spoločnosti REHAU. Prispôsobivosť a silný hodnotový základ vytvorili z rodinného podniku dnešnú rodinnú firmu, ktorá bude aj v budúcnosti investovať do rozvoja udržateľnosti. Sústredí sa na atraktívne trhy s rastovým potenciálom. V súčasnej dobe skupina okrem iného expanduje v Afrike, kde nedávno prevzala juhoafrickú spoločnosť, a tiež v Mexiku. Ako ďalší míľnik v internacionalizácii tu bude v decembri otvorený výrobný závod pre nábytkársky priemysel, ktorý má uspokojiť rastúci dopyt po výrobkoch REHAU v Severnej a Strednej Amerike.

Zakladateľ spoločnosti Helmut Wagner položil základný kameň úspešného príbehu v roku 1948 v hornofranckom mestečku Rehau, keď na mieste franckej továrne na kožu začal s dvoma mužmi a jedným strojom nahrádzať konvenčné materiály plastmi, a tým ich zdokonaľovať. Na hodnotách dôvery, spoľahlivosti a inovácie vytvoril úspešný priemyselný podnik. V roku 2000 prevzali osud firmy jeho synovia Jobst Wagner ako prezident a Dr. Veit Wagner ako viceprezident a úspešne ju ďalej rozvíjali. V roku 2021 odovzdal Jobst Wagner prezidentstvo Dr. Veitovi Wagnerovi a prešiel do funkcie viceprezidenta, kde s Nilsom Wagnerom, osobou zodpovednou za REHAU New Ventures, pôsobí vo vedúcej úlohe firmy tretej generácie. Priekopník a vizionár Helmut Wagner zomrel v roku 2021 vo veku 95 rokov.

Dnes je skupina REHAU medzinárodnou rodinou spoločností so 190 pobočkami po celom svete, 20 000 zamestnancami a ročným obratom cez 4,5 miliardy EUR. Skupina združuje pod jednou strechou päť divízií: Meraxis, REHAU New Ventures, RAUMEDIC, REHAU Automotive a REHAU Industries. Receptom na úspech je priekopnícky duch, silný hodnotový základ a schopnosť prispôsobiť sa. Popri myslení za hranice možností, zahŕňa DNA skupiny rovnováhu medzi skúsenosťami a odvahou riskovať av neposlednom rade ochotu neustále sa ďalej rozvíjať.

V roku 2000 odovzdal Helmut Wagner vedenie spoločnosti svojim synom Jobstovi Wagnerovi (vpravo) ako prezidentovi a Dr. Veitu Wagnerovi ako viceprezidentovi. V roku 2021 Jobst Wagner postúpil predsedníctvu Dr. Veitovi Wagnerovi a prešiel do funkcie podpredsedu.

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy REHAU
reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama