YTONG - Kompletné stavebné riešenie od pivnice po strechu
vyhľadávanie
Dnes je 17.11.

Čo prinesie 22. ročník veľtrhu Strechy Praha

Zverejnené: 2. 11. 2019

22. ročník veľtrhu striech, fasád, dreva, úspor energií a remesiel Strechy Praha hlási krátko po prvej uzávierke prihlášok účasť najvýznamnejších výrobcov a dodávateľov z odboru, prebieha takisto intenzívna príprava odborného sprievodného programu. Jedným z nosných tém veľtrhu budú pochôdzne ploché strechy, predovšetkým strešné záhrady, terasy, balkóny a lodžie. Veľtrh prebehne v dňoch 6. až 8. februára 2020 v PVA EXPO PRAHA.

Hlavná téma

Zvýraznená téma - pochôdzne strechy, reaguje na rastúci dopyt ľudí po relaxácii, voľnočasových aktivitách a prostredí pre odpočinok bez potreby vyrážať mimo domov. To poskytujú práve spomínané konštrukcie. Popri finálnom dizajnovom riešení, ponúkne veľtrh aj kompletné riešenie funkčných vrstiev týchto striech, kedy ich skladba a výber materiálov musí zodpovedať budúcemu využitiu a podkladové vrstvy musia byť navrhnuté a vykonané s maximálnou starostlivosťou. S témou súvisí aj široká oblasť zastrešenie terás či balkónov. Veľtrh je teda ideálnym miestom na oslovenie či už laických používateľov relaxačných striech, tak dodávateľov technológií a povrchových úprav pre ich dizajnové stvárnenie. Takisto aj pre špecialistov a realizačné firmy schopné zabezpečiť bezproblémovú prevádzku tejto konštrukcie. Dodávatelia zelených striech predvedú systémové skladby, novinky v používaných substrátoch a zodpovedia na časté otázky - napríklad ako riešiť závlahu, aby zeleň na streche prospievala.

Tradičné témy aj novinky

Sprievodný program pripravuje usporiadateľ v spolupráci s odbornými garantmi a partnermi veľtrhu. Prebehne 21. ročník konferencie Izolácia s nosnou témou izolácia medzi paragrafmi. V príprave je šiesty ročník fóra Drevené konštrukcie. Nabitý bude program predvádzacej a prednáškovej arény v rámci Festivalu dreva a náradie, vrátane atraktívnych praktických ukážok nástrojov a remesiel. Prednášky z odboru strešnej fotovoltaiky budú tentoraz viac zamerané na širšiu verejnosť a poskytnú informácie o aktuálnych dotačných programoch. Ku zvýraznenej téme veľtrhu (pochôdzne ploché strechy) sa chystá prednáškový blok s názvom Využitie strešných plášťov pre bežný život. Ďalej budú, už tradične, zaradené prednášky o poruchách šikmých aj plochých striech. Na aktuálne dianie v spoločnosti nadviažu konferencie k 3. a 4. vlne EET a prebehne tiež stretnutie za okrúhlym stolom na tému nástupníctva v rodinných firmách. Samozrejmosťou budú bezplatné poradenské centrá pre všetky oblasti výstavby.

Festival dreva a náradia

Nosná téma veľtrhu sa premietne aj do úspešných projektov z minulých rokov, akým bol napríklad Festival dreva a náradia s rozsiahlou ponukou vybavenia pre profesionálov aj domácich majstrov. Popri náradí svetových značiek uvidíte ponuku krovov, väzníkov, pergolí, prístreškov, drevených terás a ďalšieho drevo-sortimentu. Súčasťou festivalu bude opäť Zóna pre tesárov s množstvom ukážok moderných aj tradičných tesárskych techník, workshopov, diskusných stretnutí s osobnosťami v odbore aj súťaží zručnosti o hodnotné ceny.

Prieskum v rámci celého odvetvia

Veľtrh Strechy Praha je v Českej republike najväčšom veľtrhom svojho druhu, na ktorom sa zúčastňuje prevažná väčšina českých firiem z odboru a prostredníctvom českého zastúpenia aj svetová špička. Monitoruje dianie naprieč odvetvím, je možné na ňom vidieť rozsiahlu ponuku strešných krytín, tepelnej izolácie, hydroizolácie, strešných okien a presvetľovacích prvkov, drevené konštrukcie, solárne systémy, kotviace a spojovacie prvky, odvodňovacie systémy, pracovné odevy, prvky BOZP a mnoho ďalšieho. K dispozícii budú teda komplexné riešenia a všetky služby pre stavbu a renovácie striech, rekonštrukciu a úsporné bývanie, vrátane odborného poradenstva, prednášok, konferencií a množstva praktických ukážok.

Na veľtrhu budú najväčší výrobcovia aj dodávatelia strešných materiálov

Zvýšený záujem o účasť na veľtrhu Strechy Praha 2020 a skoré zasielanie prihlášok odráža veľkú spokojnosť vystavovateľov s predchádzajúcim ročníkom, ktorý zaznamenal rekordných viac ako 25 tisíc návštevníkov. Svoje názory vyjadrili zástupcovia mnohých firiem aj písomne a je možné ich vidieť na webových stránkach veľtrhu, vrátane videozáznamu, ktorý približuje celkovú atmosféru podujatia aj impozantné stánky vystavovateľov.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív organizátora veľtrhu

Tématické odbory

reklama

Nové

Betón – stavebný materiál, ktorý je potrebný takmer na každej stavbe

Betón – stavebný materiál, ktorý je potrebný takmer na každej stavbe

Zverejnené 15.11. Betón je kompozitný stavebný materiál. Vzniká zmiešaním sypkého spojiva, plniva, prísad a prímesí vo vodnej suspenzii, pripomínajúcej tvárnu kašu. Po stuhnutí spojiva vznikne pevný zlepenec. Najčastejším betónom je cementový betón, v ktorom je… ísť na článok

Bezúdržbové strešné okná Velux s trojsklom

Bezúdržbové strešné okná Velux s trojsklom

Zverejnené 14.11. Petra pravidelne zásobuje svojich followerov na sociálnych sieťach lákavými výhľadmi zo svojho bytu. Bývanie pod Tatrami si to priam žiada. Jej najobľúbenejší pohľad na Gerlachovský štít nedávno získal moderný rám. Pôvodné drevené strešné okno… ísť na článok

Viac svetla do bezokenných priestorov vďaka moderným technológiám

Viac svetla do bezokenných priestorov vďaka moderným technológiám

Zverejnené 11.11. Denné svetlo hrá v živote človeka zásadnú úlohu. V modernej dobe až 90% času trávime v budovách, preto je zásadné myslieť na dostatok denného svetla v interiéroch. Denné svetlo má významné účinky na náš metabolizmus a psychické zdravie. Príliš málo… ísť na článok

reklama