vyhľadávanie
Dnes je 4.12.

DORSIS Fortius IE30 - dvere so skrytou zárubňou a odolné aj voči požiaru

Zverejnené: 4. 10. 2020

Funkcionalita budov často núti architektov a staviteľov riešiť konflikt dizajnových požiadaviek s normami a relevantnými bezpečnostnými predpismi. Protipožiarna odolnosť nie je "horúcou" témou len pre hotely či kancelárie - bezzárubňové protipožiarne dvere Fortius IE30 sa inštalujú stále častejšie aj do správne riešených bytových projektov a domov.

/

Moderné interiéry nás často stavajú pred úlohu, aby boli aplikované posledné dizajnové trendy, využité najnovšie technológie a zároveň udržaná funkčnosť a bezpečnosť všetkých stavebných prvkov. Najvýraznejší dizajnový trend posledných rokov - minimalizmus – vedie, okrem iného, k využívaniu skrytých zárubní, ktoré ponúkajú nové možnosti práce s estetikou priestoru.

V segmente skrytých zárubní sa vďaka technickému riešeniu a kvalite dlhodobo presadzuje koncept Dorsis Fortius. Pridanou hodnotou celého konceptu sú funkčné varianty bezzárubňových dverí, ktoré umožnia inštaláciu aj do dverových otvorov vyžadujúcich napríklad požiarnu odolnosť.

„Náš ucelený koncept zárubňa-dvere zachováva estetiku bezzárubňových dverí a zároveň plní požiadavky, ktoré kladieme na konvenčné protipožiarne dvere," hovorí David Velímský, konateľ spoločnosti Dorsis. „Za základ sme vybrali náš prémiový koncept Fortius 52, výsledkom vývoja sú certifikované protipožiarne dvere so skrytou zárubňou s protipožiarnou odolnosťou EI / EW 30 DP3-C."

Prečo protipožiarne dvere so skrytou z/árubňou Fortius EI 30?

• splnenie všetkých estetických nárokov aj v miestach vyžadujúcich odolnosť proti požiaru
• nadštandardná rozmerová variabilita v segmente protipožiarnych dverí – výška až 2600 mm a šírka až 1050 mm
• povrchová variabilita – dostupné v odtieňoch RAL, CPL i HPL laminátu a prírodných dýh
• univerzálny profil pre murivo aj SDK priečky s otváraním dovnútra aj von
• vnútorná konštrukcia dverí zabraňuje prehnutiu a deformáciám po certifikovanú dobu 30 minút
• pri použití panikového zámku je možné použiť podľa požiadaviek normu EN 179

Väčšina bezzárubňových dverí je pripravená na mieru konkrétnym projektom tak, aby zohľadnili dizajnové očakávania aj technické aspekty. U protipožiarnych dverí Fortius EI 30 je úzka spolupráca medzi výrobcom a architektom zásadná aj pri voľbe technických prvkov. Poskytovaná je aj konzultácia o inštalácii zárubne a dverí tak, aby bola zachovaná deklarovaná protipožiarnu odolnosť.

„Vzývajú minimalizmus a dizajn, ale neustupujeme od nárokov na prémiovú kvalitu a remeslo. Vieme, že za nami zostáva nielen kvalitný produkt, ale aj precízne inštalácie, čo je obzvlášť v prípade protipožiarnych dverí kľúčové," dodáva David Velímský z Dorsisu.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Dorsis

Tématické odbory

reklama

Nové

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zverejnené 1.12. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Zverejnené 30.11. V atraktívnej lokalite obce Kočovce časť Rakoľuby zrealizovala spoločnosť CBI s. r. o. výstavbu moderných ultranízkoenergetických dvojdomov . Na stavbu moderných objektov bolo použité murivo z tehál Porotherm, ktoré dosahujú vynikajúce… ísť na článok

Slovenská národná galéria po 21 rokoch otvára nový galerijný areál

Slovenská národná galéria po 21 rokoch otvára nový galerijný areál

Zverejnené 3.12. Rekonštrukcia Slovenskej národnej galérie sa dostala k svojmu záveru. Galéria po prvýkrát (po)otvorí verejnosti svoje obnovené priestory v nedeľu 11. decembra 2022. Počas tohto dňa si budú môcť návštevníci a návštevníčky užiť celodenný program pre… ísť na článok

reklama