Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 28.11.

DORSIS Fortius IE30 - dvere so skrytou zárubňou a odolné aj voči požiaru

Zverejnené: 4. 10. 2020

Funkcionalita budov často núti architektov a staviteľov riešiť konflikt dizajnových požiadaviek s normami a relevantnými bezpečnostnými predpismi. Protipožiarna odolnosť nie je "horúcou" témou len pre hotely či kancelárie - bezzárubňové protipožiarne dvere Fortius IE30 sa inštalujú stále častejšie aj do správne riešených bytových projektov a domov.

/

Moderné interiéry nás často stavajú pred úlohu, aby boli aplikované posledné dizajnové trendy, využité najnovšie technológie a zároveň udržaná funkčnosť a bezpečnosť všetkých stavebných prvkov. Najvýraznejší dizajnový trend posledných rokov - minimalizmus – vedie, okrem iného, k využívaniu skrytých zárubní, ktoré ponúkajú nové možnosti práce s estetikou priestoru.

V segmente skrytých zárubní sa vďaka technickému riešeniu a kvalite dlhodobo presadzuje koncept Dorsis Fortius. Pridanou hodnotou celého konceptu sú funkčné varianty bezzárubňových dverí, ktoré umožnia inštaláciu aj do dverových otvorov vyžadujúcich napríklad požiarnu odolnosť.

„Náš ucelený koncept zárubňa-dvere zachováva estetiku bezzárubňových dverí a zároveň plní požiadavky, ktoré kladieme na konvenčné protipožiarne dvere," hovorí David Velímský, konateľ spoločnosti Dorsis. „Za základ sme vybrali náš prémiový koncept Fortius 52, výsledkom vývoja sú certifikované protipožiarne dvere so skrytou zárubňou s protipožiarnou odolnosťou EI / EW 30 DP3-C."

Prečo protipožiarne dvere so skrytou z/árubňou Fortius EI 30?

• splnenie všetkých estetických nárokov aj v miestach vyžadujúcich odolnosť proti požiaru
• nadštandardná rozmerová variabilita v segmente protipožiarnych dverí – výška až 2600 mm a šírka až 1050 mm
• povrchová variabilita – dostupné v odtieňoch RAL, CPL i HPL laminátu a prírodných dýh
• univerzálny profil pre murivo aj SDK priečky s otváraním dovnútra aj von
• vnútorná konštrukcia dverí zabraňuje prehnutiu a deformáciám po certifikovanú dobu 30 minút
• pri použití panikového zámku je možné použiť podľa požiadaviek normu EN 179

Väčšina bezzárubňových dverí je pripravená na mieru konkrétnym projektom tak, aby zohľadnili dizajnové očakávania aj technické aspekty. U protipožiarnych dverí Fortius EI 30 je úzka spolupráca medzi výrobcom a architektom zásadná aj pri voľbe technických prvkov. Poskytovaná je aj konzultácia o inštalácii zárubne a dverí tak, aby bola zachovaná deklarovaná protipožiarnu odolnosť.

„Vzývajú minimalizmus a dizajn, ale neustupujeme od nárokov na prémiovú kvalitu a remeslo. Vieme, že za nami zostáva nielen kvalitný produkt, ale aj precízne inštalácie, čo je obzvlášť v prípade protipožiarnych dverí kľúčové," dodáva David Velímský z Dorsisu.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Dorsis

Tématické odbory

reklama

Nové

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Aktualizované 28.11. Bývať v dome, ktorého bežná prevádzka, teda vykurovanie, chladenie a vetranie, sa sčasti či úplne zaobíde bez energetickej prípojky, priťahuje snáď každého. Avšak návrh a realizáciu takého domu súčasná slovenská stavebná fyzika nevie uchopiť,… ísť na článok

Dekorácie a farby jesene 2023

Dekorácie a farby jesene 2023

Zverejnené 24.11. Jeseň je už definitívne tu a s ňou aj sychravé a chladné počasie. Núti nás to teda tráviť viac času v pohodlí domova. A aby sme sa doma cítili príjemne, je potrebné upraviť si interiér podľa vlastných predstáv. V nasledujúcom článku prinášame… ísť na článok

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

Zverejnené 28.11. Čo keby sme vám povedali, že existuje spôsob, ako preniesť do vášho domova esenciu vonných diaľok a kúzelných miest? Objavte FUSION, novú kolekciu dizajnových potlačí pre látkové rolety od spoločnosti Bematech, s ktorou sa môžete preniesť v… ísť na článok

reklama