Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 8.8.

DORSIS Fortius IE30 - dvere so skrytou zárubňou a odolné aj voči požiaru

Zverejnené: 4. 10. 2020

Funkcionalita budov často núti architektov a staviteľov riešiť konflikt dizajnových požiadaviek s normami a relevantnými bezpečnostnými predpismi. Protipožiarna odolnosť nie je "horúcou" témou len pre hotely či kancelárie - bezzárubňové protipožiarne dvere Fortius IE30 sa inštalujú stále častejšie aj do správne riešených bytových projektov a domov.

/

Moderné interiéry nás často stavajú pred úlohu, aby boli aplikované posledné dizajnové trendy, využité najnovšie technológie a zároveň udržaná funkčnosť a bezpečnosť všetkých stavebných prvkov. Najvýraznejší dizajnový trend posledných rokov - minimalizmus – vedie, okrem iného, k využívaniu skrytých zárubní, ktoré ponúkajú nové možnosti práce s estetikou priestoru.

V segmente skrytých zárubní sa vďaka technickému riešeniu a kvalite dlhodobo presadzuje koncept Dorsis Fortius. Pridanou hodnotou celého konceptu sú funkčné varianty bezzárubňových dverí, ktoré umožnia inštaláciu aj do dverových otvorov vyžadujúcich napríklad požiarnu odolnosť.

„Náš ucelený koncept zárubňa-dvere zachováva estetiku bezzárubňových dverí a zároveň plní požiadavky, ktoré kladieme na konvenčné protipožiarne dvere," hovorí David Velímský, konateľ spoločnosti Dorsis. „Za základ sme vybrali náš prémiový koncept Fortius 52, výsledkom vývoja sú certifikované protipožiarne dvere so skrytou zárubňou s protipožiarnou odolnosťou EI / EW 30 DP3-C."

Prečo protipožiarne dvere so skrytou z/árubňou Fortius EI 30?

• splnenie všetkých estetických nárokov aj v miestach vyžadujúcich odolnosť proti požiaru
• nadštandardná rozmerová variabilita v segmente protipožiarnych dverí – výška až 2600 mm a šírka až 1050 mm
• povrchová variabilita – dostupné v odtieňoch RAL, CPL i HPL laminátu a prírodných dýh
• univerzálny profil pre murivo aj SDK priečky s otváraním dovnútra aj von
• vnútorná konštrukcia dverí zabraňuje prehnutiu a deformáciám po certifikovanú dobu 30 minút
• pri použití panikového zámku je možné použiť podľa požiadaviek normu EN 179

Väčšina bezzárubňových dverí je pripravená na mieru konkrétnym projektom tak, aby zohľadnili dizajnové očakávania aj technické aspekty. U protipožiarnych dverí Fortius EI 30 je úzka spolupráca medzi výrobcom a architektom zásadná aj pri voľbe technických prvkov. Poskytovaná je aj konzultácia o inštalácii zárubne a dverí tak, aby bola zachovaná deklarovaná protipožiarnu odolnosť.

„Vzývajú minimalizmus a dizajn, ale neustupujeme od nárokov na prémiovú kvalitu a remeslo. Vieme, že za nami zostáva nielen kvalitný produkt, ale aj precízne inštalácie, čo je obzvlášť v prípade protipožiarnych dverí kľúčové," dodáva David Velímský z Dorsisu.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Dorsis

Tématické odbory

reklama

Nové

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Zverejnené 3.8. Presvetlený interiér predstavuje ideál každého bývania. Prirodzené denné svetlo priestor opticky zväčší a prevzdušní. Okná inštalované v streche sú preto v stavebníctve veľmi obľúbeným prvkom. Svoje uplatnenie nájdu či už v podkroví, tak aj v… ísť na článok

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

Zverejnené 8.8. Požiadavkou majiteľa bolo vytvoriť víkendové bývanie pre štvorčlennú rodinu v mestskej časti Praha - Žiškov. Rozdelením pôvodnej väčšej jednotky vznikol byt, ktorý má necelých 37 metrov štvorcových. Na tejto výmere developer pôvodne navrhol… ísť na článok

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Zverejnené 5.8. Pokiaľ milujete varenie, máte záhradu a radi trávite voľný čas vonku, stolovanie pod holým nebom je skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou a priateľmi. Ak chcete kulinárske zážitky na záhrade posunúť na vyššiu úroveň, potom je vonkajšia kuchyňa… ísť na článok

reklama