Malta HELUZ SIDI
vyhľadávanie
Dnes je 23.10.

DORSIS Fortius IE30 - dvere so skrytou zárubňou a odolné aj voči požiaru

Zverejnené: 4. 10. 2020

Funkcionalita budov často núti architektov a staviteľov riešiť konflikt dizajnových požiadaviek s normami a relevantnými bezpečnostnými predpismi. Protipožiarna odolnosť nie je "horúcou" témou len pre hotely či kancelárie - bezzárubňové protipožiarne dvere Fortius IE30 sa inštalujú stále častejšie aj do správne riešených bytových projektov a domov.

/

Moderné interiéry nás často stavajú pred úlohu, aby boli aplikované posledné dizajnové trendy, využité najnovšie technológie a zároveň udržaná funkčnosť a bezpečnosť všetkých stavebných prvkov. Najvýraznejší dizajnový trend posledných rokov - minimalizmus – vedie, okrem iného, k využívaniu skrytých zárubní, ktoré ponúkajú nové možnosti práce s estetikou priestoru.

V segmente skrytých zárubní sa vďaka technickému riešeniu a kvalite dlhodobo presadzuje koncept Dorsis Fortius. Pridanou hodnotou celého konceptu sú funkčné varianty bezzárubňových dverí, ktoré umožnia inštaláciu aj do dverových otvorov vyžadujúcich napríklad požiarnu odolnosť.

„Náš ucelený koncept zárubňa-dvere zachováva estetiku bezzárubňových dverí a zároveň plní požiadavky, ktoré kladieme na konvenčné protipožiarne dvere," hovorí David Velímský, konateľ spoločnosti Dorsis. „Za základ sme vybrali náš prémiový koncept Fortius 52, výsledkom vývoja sú certifikované protipožiarne dvere so skrytou zárubňou s protipožiarnou odolnosťou EI / EW 30 DP3-C."

Prečo protipožiarne dvere so skrytou z/árubňou Fortius EI 30?

• splnenie všetkých estetických nárokov aj v miestach vyžadujúcich odolnosť proti požiaru
• nadštandardná rozmerová variabilita v segmente protipožiarnych dverí – výška až 2600 mm a šírka až 1050 mm
• povrchová variabilita – dostupné v odtieňoch RAL, CPL i HPL laminátu a prírodných dýh
• univerzálny profil pre murivo aj SDK priečky s otváraním dovnútra aj von
• vnútorná konštrukcia dverí zabraňuje prehnutiu a deformáciám po certifikovanú dobu 30 minút
• pri použití panikového zámku je možné použiť podľa požiadaviek normu EN 179

Väčšina bezzárubňových dverí je pripravená na mieru konkrétnym projektom tak, aby zohľadnili dizajnové očakávania aj technické aspekty. U protipožiarnych dverí Fortius EI 30 je úzka spolupráca medzi výrobcom a architektom zásadná aj pri voľbe technických prvkov. Poskytovaná je aj konzultácia o inštalácii zárubne a dverí tak, aby bola zachovaná deklarovaná protipožiarnu odolnosť.

„Vzývajú minimalizmus a dizajn, ale neustupujeme od nárokov na prémiovú kvalitu a remeslo. Vieme, že za nami zostáva nielen kvalitný produkt, ale aj precízne inštalácie, čo je obzvlášť v prípade protipožiarnych dverí kľúčové," dodáva David Velímský z Dorsisu.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Dorsis

Tématické odbory

reklama

Nové

Dom zničila explózia, nový z tehál HELUZ postavili za šesť mesiacov

Dom zničila explózia, nový z tehál HELUZ postavili za šesť mesiacov

Zverejnené 22.10. Manželský pár s troma dospelými deťmi chcel len upraviť svoj dom, ktorý začínal byť pre dvoch príliš veľký. Osud to však zariadil inak. Explózia v susedstve pôvodný objekt poškodila natoľko, že namiesto drobných úprav prišla na rad totálna… ísť na článok

Ako správne pripraviť záhradu na zimu

Ako správne pripraviť záhradu na zimu

Zverejnené 21.10. Celé leto ste trávili kosením a úpravou trávnika a tešili sa zo zelenej krásy? Jeseň je však za dverami a na chladné mesiace treba pripraviť aj záhradu. Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pripraviť trávnik na zimu tak, aby sa zazelenal s… ísť na článok

Vyberáme stavebný pozemok

Vyberáme stavebný pozemok

Zverejnené 19.10. Bývanie v dome s vlastnou záhradou si vzhľadom na udalosti posledných mesiacov získava stále nových priaznivcov. Súkromný vonkajší priestor totiž umožňuje tráviť voľný čas v zeleni aj počas karantény. Pre mnoho Čechov je však vidina takého vlastného… ísť na článok

reklama