vyhľadávanie
Dnes je 16.2.

Konferencia IZOLACE 2025 už zanedlho!

Zverejnené: 17. 1. 2025

Čas beží veľmi rýchlo a za necelý mesiac je tu ďalší ročník odbornej konferencie IZOLÁCIE 2025. Dátum konania 26. ročníka je 6. februára 2025 a miestom je tradične konferenčná sála na výstavisku PVA v pražských Letňanoch.

Konferencia IZOLACE 2025 sa uskutoční 6. februára 2025 a miestom tradične konferenčná sála na výstavisku PVA v pražských Letňanoch.

Téma tohtoročnej konferencie znie:

OBÁLKA BUDOVY V TECHNICKÝCH SÚVISLOSTIACH A DETAILOCH

Odbornej verejnosti by táto obsahová náplň mala poskytnúť návody na riešenie niektorých problematických častí konštrukcie. Program sa pritom bude venovať všetkému od strechy, cez fasádu až po spodnú stavbu.

Program konferencie IZOLACE 2025

Program konferencie je naozaj nabitý a návštevníkom ho prednesú špičkoví odborníci či už z vedeckých inštitúcií (ČKAIT, ČHIS), tak z vysokých škôl Českej i Slovenskej republiky a z firiem. Sú zárukou, že návšteva konferencie IZOLACE 2025 nebude strateným časom, ale príležitosťou načerpať najčerstvejšie informácie súvisiace s tepelnými izoláciami, ktoré by sa inou cestou získavali len ťažko.

Usporiadateľom konferencie je tradične Expertná a projektová kancelária A.W.A.L. s.r.o
Usporiadateľom konferencie je tradične Expertná a projektová kancelária A.W.A.L. s.r.o

• Doc. Ing. Zdeněk Kutnar, CSc. – Spomienka na Záviše Bozděcha, nestora asfaltových izolácií
• Ing. arch., Ing. Milan Palko PhD. (STU Bratislava) - Vybrané vlhkostné problémy a hydroizolačná bezpečnosť plochých striech
• Ing. Jan Klečka (ČKAIT) – Požiadavky na obálku budov podľa Nového stavebného zákona
• Ing. Jaroslav Synek, Ph.D. (ČHIS) – Ochrana podzemných konštrukcií proti vode – zásady navrhovania
• Prof. Ing. Martin Jiránek, CSc. (ČVUT) – Vplyv netesností v protiradónovej izolácii na jej výsledný radónový odpor
• Ing. Roman Vomlel (Metrostav) – Konštrukčné detaily a technické súvislosti obálky chladiarní a mraziarní
• Ing. Peter Juráš, PhD. (Žilinská univerzita) – Použitie drevených prvkov v nevetraných plochých a šikmých strechách a ich urýchlená degradácia
• Ing. Jaroslav Štok (SFS Group) – Isoweld, kotvenie hydroizolácie v ploche
• Dr. Ing. Leoš Červenka (Termoholding) – Napojenie fasády na strešné a základové konštrukcie
• Petr Epstein (Rockwool) – Príklady z praxe funkčného odvodnenia plochých striech u novostavieb a rekonštrukcii
• Pavel Ondruš (Topwet) – Kolektívna ochrana proti pádu z výšky
• Ing. Jiří Pešek (OSSMA) – Controlit, patentovaná vodivá podkladová vrstva pre povlakové hydroizolačné systémy
• Ing. Jan Dvořák (EJOT) – Kotvenie spádových tepelných izolácií
• Jan Rypl (JUTA) – Použitie podstrešných membrán DHV u šikmej strechy pre funkciu provizórneho zakrytia strechy
• Bc. Rudolf Konáš (RuKo Metrics s.r.o.) – 3D technológie pre správu a analýzu objektov
• Mgr. Jiří Spurný (Bettra) – Systémové vodotesné a plynotesné prestupy spodnou stavbou skrz izolácie

Nájdete tu odpovede na mnoho problematických otázok.
Nájdete tu odpovede na mnoho problematických otázok.

Odbornosť zaručená

Usporiadateľom konferencie je tradične Expertná a projektová kancelária A.W.A.L. s.r.o., odbornosť obsahu garantujú Doc. Ing. Šárka Šilarová, CSc.(ČVUT Praha), Ing. Lubomír Keim, CSc. (predseda TNK 65 – Izolácia stavieb) a páni Ing. Ivan Misar, PhD., Ing. Marcel Pelech a Dr.-Ing. Petr Jůn za usporiadateľov.

Konferencia IZOLACE 2025 sa tradične koná súbežne so špecializovaným veľtrhom Strechy-Solar-Remeslo a vstupenka na konferenciu oprávňuje aj k vstupu na výstavu.

Ak sa chcete dozvedieť, čo najaktuálnejšieho sa deje v odbore plášťov budov, alebo nájsť odpovede na problematické otázky, potom navštívte konferenciu IZOLACE 2025 (štvrtok 6. februára 2025, Praha). Na konferenciu je možné sa prihlásiť cez odborný portál Izolace.cz.

Čítajte tiež:

Autor: Ing. Alena Georgiadisová
Foto: Ing. Alena Georgiadisová
reklama

Nové

Líška, ktorá prekabátila tmu: unikátne zasklenie dvora v centre Prahy od spoločnosti HELUZ IZOS

Líška, ktorá prekabátila tmu: unikátne zasklenie dvora v centre Prahy od spoločnosti HELUZ IZOS

Zverejnené 14.2. Staromestské námestie je miesto, kde história nie je kulisou, ale živou súčasťou mestského rytmu. Dom U Červenej líšky, ktorého gotické korene siahajú až do 12. storočia, je toho dokonalým príkladom. Po stáročia sa vyvíjal, prispôsoboval dobe a… ísť na článok

Hliníková fasáda chráni mestskú škôlku v Alzenau

Hliníková fasáda chráni mestskú škôlku v Alzenau

Zverejnené 11.2. Mestská škôlka vo francúzskom Alzenau dokazuje, že hliníkové fasádne systémy PREFA sú ideálnym riešením pre verejné stavby s vysokými nárokmi na kvalitu a dlhodobú odolnosť. Architekti Härtner Architekten zo Stuttgartu sa pri návrhu zamerali na… ísť na článok

Precízne spracované schodiská s tridsaťročnou tradíciou

Precízne spracované schodiská s tridsaťročnou tradíciou

Aktualizované 10.2. Schodisko je dominantou každého domova, prepožičiava mu osobitosť a naznačuje charakter interiéru, v ktorom je umiestnené. Víziou českej firmy JAP FUTURE je pomáhať meniť predstavy a nápady architektov a stavbárov na realitu. Skutočnosť, že je dnes… ísť na článok

reklama