Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 21.5.

Novinky v strešných krytinách aj fotovoltike prinesú februárové veľtrhy Strechy Praha a Solar Praha

Zverejnené: 14. 1. 2023

Dvadsiaty štvrtý ročník veľtrhu Strechy Praha, ktorý prebehne v termíne 9.–11. februára 2023 na výstavisku v Prahe Letňanoch, ponúkne mnoho aktuálnych tém. Veľtrh s tradične vysokou návštevnosťou odbornej i laickej verejnosti sa uskutoční, rovnako ako v minulých rokoch, súbežne s veľtrhmi Solar Praha, Remeslo Praha a Festivalom dreva a náradia.

Do veľtržného diania sa samozrejme premietne súčasná energetická situácia. Na veľtrhu budú mať návštevníci možnosť nájsť mnohé riešenia, ako čo najefektívnejšie využiť obnoviteľné zdroje energie a ako zvýšiť energetickú sebestačnosť. S touto problematikou úzko súvisí hlavná téma veľtrhu – strecha ako zdroj energie.

Rýchly nárast cien elektrickej energie a súčasné dotačné stimuly spôsobili raketový rast počtu inštalácií strešných fotovoltických elektrární. Na veľtrhu predstavia vystavovatelia horúce novinky, nové technológie a systémové riešenia vedúce k výraznej úspore energií.

Sprievodný program

Úsporám energií sa bude venovať aj rozsiahly sprievodný program veľtrhu. Tradičná konferencia Izolácia, tentoraz s netradičným podtitulom „Sebestačnosť vďaka strechám“, sa zameria na fotovoltiku, zelené strechy a ostatné systémy týkajúce sa nárokov na strechy. Ďalšia konferencia s podtitulom „Strecha ako zdroj energie“ prevedie poslucháčov súčasnými technológiami, zoznámi ich s novými trendmi a príležitosťami. Program bude zameraný aj na ďalšie témy, ako sú zelené strechy či digitalizácia.

Novinky a zaujímavosti na veľtrhu

Prinášame vám výber zaujímavých produktov a služieb, ktoré budú na veľtrhu predstavené.

Česká spoločnosť NEBESYS predstaví horúcu novinku – unikátny transparentný strešný systém. Jedná sa o prvý systém na svete, ktorý dokáže premeniť šikmú strechu na kompaktnú priehľadnú plochu s panoramatickým výhľadom do exteriéru a vďaka tomu zaisťuje nadštandardné presvetlenie interiéru. To všetko pri zachovaní súkromia vo vnútri budov. Systém NEBESYS je na nerozoznanie od bežných striech a pritom je iný a revolučný. Na výber je mnoho typov krytín. Napríklad prejza, bobrovka... ale aj mnohé ďalšie. Systém umožňuje využiť podkrovné priestory v pamiatkových zónach miest a tým spomaľuje zastavovanie voľnej krajiny. NEBESYS zaisťuje vetranie interiérov niekoľkými priamymi systémami i rekuperáciou. V súčasnej dobe pracuje spoločnosť na tom, aby bol schopný aj ohrievať vodu.

Energetický Holding Malina, ktorý vystupuje pod obchodnou značkou Malina Group, zabezpečuje kompletné riešenie pre fotovoltické elektrárne. Novinkou je teraz program „Šetrite za energie hneď“. Po objednaní fotovoltiky a podpise zmluvy to pre klienta znamená, že po dobu, než začne jeho vlastná solárna elektráreň vyrábať energiu a jeho účty za energie začnú klesať, bude každý mesiac na klientov účet posielať peniaze za nevyrobenú energiu Malina Group. V ponuke spoločnosti sú technologicky najvyspelejšie celočierne monokryštalické panely s technológiou Half-Cell, asymetrické meniče a líthiové batérie Gen2. Malina Group je generálnym partnerom veľtrhu Solar Praha 2023.

Spoločnosť SATJAM má pre návštevníkov tiež pripravených množstvo noviniek: odkvapový systém SATJAM Kwadra s hranatým tvarom, ďalej pôvodne maloformátovú krytinu Taurus v predĺženej veľkoformátovej verzii SATJAM Taurus Maxx, inovácia maloformátovej krytiny SATJAM Taurus Modul alebo šablónu SATJAM Rombo Metalic. Spoločnosť na svojom stánku usporiadava aj súťaž o strechu zdarma.

Na stánku spoločnosti Wienerberger si budú môcť návštevníci pozrieť fotovoltické moduly, ktoré získali 2. miesto v ekologickej súťaži E.ON Energy Globe. Fotovoltické moduly Wevolt X-Tile sa líšia od klasických solárnych panelov predovšetkým tým, že nie sú inštalované nad strešnú krytinu, ale sú inštalované medzi strešnú krytinu. Na streche sú skutočne nenápadné a nenarušujú tak celkový vzhľad strechy, čo si môžete prísť pozrieť na vystavenej modelovej streche. Spoločnosť predstaví aj ďalšiu novinku a to čiernu engobu s obchodným názvom grafén. Wienerberger je generálnym partnerom veľtrhu Strechy Praha 2023.

Príďte si prezrieť novinky a načerpať potrebné informácie o trendoch v odbore! www.strechy-praha.cz

Autor: Strechy Praha
Foto: archív organizátora veľtrhu

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Zverejnené 20.5. Priestor pre sezónne aktivity v spojení so zázradou. Objekt, príkladne osadený do strmého svahu na hranici pozemku, charakterizuje surová materialita, subtílne detaily a rozsiahle zasklenie jedálenskej a pobytovej časti. ísť na článok

reklama