Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 8.8.

Novým trendom je inteligentné tienenie

Zverejnené: 25. 12. 2021

V moderných presvetlených interiéroch s veľkými presklenými plochami hrá tienenie čoraz dôležitejšiu úlohu. V oblasti zatienenia priestorov sa navyše začali vo veľkej miere uplatňovať inteligentné technológie.

„Tu nejde len o to, že je možné stiahnuť žalúzie ‚na diaľku', ale o komplexný inteligentný tieniaci systém, ktorý zahŕňa množstvo dobre zladených komponentov. Spoločnosť Screen Innovations novo dodáva motorizované vnútorné i vonkajšie tieniace systémy, ktoré sú schopné autonómne fungovať bez priameho ľudského zásahu,“ hovorí špecialista Ondřej Žatečka.

Ako vyzerá inteligentné alebo tzv. smart zatienenie

Základom spomínaného systému je spoľahlivo fungujúca a tichá motorizovaná jednotka, ktorá môže byť napájaná či už zo siete, tak batériovo. To dáva možnosť využitia v priestoroch, kde nechceme alebo nemôžeme „ťahať drôty“.

Systém je možné ovládať samostatne pomocou klasických ovládačov, ale ponúka aj mnoho pokročilejších možností. Možno ho pripojiť do takzvaného hubu, ktorý spája viacero šikovných riešení. Podporuje hlasové ovládanie a spolupracuje s najrozšírenejšími systémami hlasového ovládania ako Alexa alebo Google Home. Tak je možné bez vyrušenia zaistiť, aby sa v čase rokovania okná v zasadacej miestnosti pritienili jemnou tkaninou, ktorá iba filtruje intenzívne svetlo, a v prípade využitia projekčnej techniky sa vedia rýchlo úplne zatemniť. Alebo je možné pustiť ráno do spálne slniečko ešte predtým, než vstanete.

„Činnosť tieniaceho systému od Screen Innovations je tiež možné vopred naprogramovať. Systém potom sám zariadi, aby okná situované na východ v čase intenzívneho oslnenia počas dopoludnia hneď pritienili a západné zasa popoludní. Alebo automaticky zaistí, aby sa v lete kancelárske priestory zbytočne neprehrievali,“ dodáva Žatečka.

Je tu aj možnosť ovládať zatienenie na diaľku prostredníctvom aplikácie. K dispozícii je robustné a bezpečné bezdrôtové komunikačné riešenie - ZigBee 3.0, založené na široko rozšírenej technológii pre ovládanie smart zariadení.

Autor: Tlačová správa
Foto: archív ASPEN.PR s.r.o.

Tématické odbory

reklama

Nové

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Zverejnené 3.8. Presvetlený interiér predstavuje ideál každého bývania. Prirodzené denné svetlo priestor opticky zväčší a prevzdušní. Okná inštalované v streche sú preto v stavebníctve veľmi obľúbeným prvkom. Svoje uplatnenie nájdu či už v podkroví, tak aj v… ísť na článok

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

Zverejnené 8.8. Požiadavkou majiteľa bolo vytvoriť víkendové bývanie pre štvorčlennú rodinu v mestskej časti Praha - Žiškov. Rozdelením pôvodnej väčšej jednotky vznikol byt, ktorý má necelých 37 metrov štvorcových. Na tejto výmere developer pôvodne navrhol… ísť na článok

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Zverejnené 5.8. Pokiaľ milujete varenie, máte záhradu a radi trávite voľný čas vonku, stolovanie pod holým nebom je skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou a priateľmi. Ak chcete kulinárske zážitky na záhrade posunúť na vyššiu úroveň, potom je vonkajšia kuchyňa… ísť na článok

reklama