Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 4.10.

Odborníci na veľtrhu FOR ARCH poradia s inováciami aj s úsporami v domácnosti

Zverejnené: 17. 9. 2022

Tohtoročný, už 33. ročník stavebného veľtrhu FOR ARCH prinesie už za pár dní kompletný prehľad noviniek, trendov a produktov zo všetkých oblastí stavby a rekonštrukcie domu. Popri najnovších technológiách ponúkne bohatý sprievodný program, v rámci veľtrhu budú tiež ocenené najzaujímavejšie produkty a najpútavejšie expozície...

Veľtrh prebehne od 20. do 24. septembra v PVA EXPO PRAHA. „Počas piatich dní svojho trvania prinesie stavebný veľtrh FOR ARCH popri kompletnom sortimente pre stavbu a rekonštrukciu aj množstvo prednášok, workshopov i konferencií. Záujemcovia budú môcť využiť aj bezplatné poradenstvo odborníkov v poradenských centrách aj na stánkoch vystavovateľov,“ povedala riaditeľka veľtrhu Kateřina Maštalířová.

V utorok 20. septembra sa koná Konferencia kombinované stavby, kde Zväz podnikateľov v stavebníctve otvorí tému kombinovaných stavieb s cieľom nastaviť štandardy budúcnosti. O tom, ako dokáže kvalitné zabezpečenie zaistiť bezpečie domova, budú prednášať odborníci z Ministerstva vnútra ČR, Polícia ČR a Cechu mechanických zámkových systémov. Počnúc utorkovým dopoludním až do soboty prebehne v PVA EXPO PRAHA v Hale 3 výstava Stavba roku 2022. Koho zaujíma, ako je možné kontrolovať kvalitu výstavby drevostavieb, odpovede nájde na prednáške Výskumného a vývojového ústavu drevárskeho Praha.

V stredu 21. septembra sa uskutoční v Kongresovej sále výstaviska druhý ročník Konferencie BIM, ktorý bude venovaný spolupráci medzi projekčnými a stavebnými firmami, rozhraní a komunikácii v projektoch BIM. Komínová asociácia APOKS si na veľtrh FOR ARCH pripravila prednášku na tému Realizácia výmeny plynových spotrebičov v bytových domoch a Česká peleta na tému Dostupnosť dreva a peliet. Záujemcovia sa môžu zúčastniť aj prednášky Cesta k dokonalej drevostavbe od Drevárskeho ústavu. Najzaujímavejšie exponáty veľtrhu ocení odborná porota v súťaži GRAND PRIX a najpútavejšie expozície si rozdelia ceny TOP EXPO.

Štvrtok 22. septembra prinesie téma Oceňovanie a riadenie stavebných zákaziek v čase inflácie, ktoré budú prezentovať odborníci z ÚRS CZ. Konferenciu Tieniaca technika v architektúre usporiadava Zväz podnikateľov v tieniacej technike a o novinkách v oblasti tepelných čerpadiel, podlahového vykurovania či chladenia bude prednáška Cechu kurenárov a inštalatérov ČR. Tipy, ako ušetriť v domácnosti, si pripravil E.ON Energie.

V piatok 23. septembra uvedie Cech kachliarov ČR tému Sebestačnosti, nezávislosti na plyne, účinnosť a ekológiu – klady na ktoré sa zabúda pri vykurovaní drevom. Ako na úsporné bývanie poradia návštevníkov veľtrhu pracovníci Štátneho fondu životného prostredia ČR.

Posledný deň veľtrhu v sobotu 24. septembra sa koná prednáška Tvorba noriem v oblasti prevencie kriminality, ktorú uvedie Ministerstvo vnútra ČR a Česká agentúra pre štandardizáciu. Centrum pasívneho domu prezradí, ako na kvalitné pasívne domy od návrhu až po nasťahovanie vo svojej prednáške Úsporné pasívne domy od A po Z. Ako na úspory vo vykurovaní budov, ako ďalej s výmenami kotlov alebo ako vybrať nové zdroje tepla v súčasnej situácii, o tom budú hovoriť odborníci z TZB – info. V rámci veľtrhu môžu návštevníci využiť aj mnohé bezplatné poradenské centrá, vrátane bezplatného energetického poradenstva na stánku ČEZ. Záujemcovia tu získajú informácie ohľadom optimálneho riešenia energií pre rodinné, obytné domy aj verejné budovy.

Viac na: www.forarch.cz

Autor: Lucie Bártová 1) 1) redakčne skrátené
Foto: Archív
reklama

Nové

HELUZ uvádza na trh šikovný komínový komplet HELUZ SMART

HELUZ uvádza na trh šikovný komínový komplet HELUZ SMART

Zverejnené 3.10. Spoločnosť HELUZ už dlhodobo udržuje trend zjednodušovania výstavby. Výsledkom tohto úsilia je aj novinka HELUZ SMART, s ktorou rozširuje ponuku svojich komínových kompletov. Už názov tohto produktu napovedá, že ide o mimoriadne šikovný a praktický… ísť na článok

Jeseň je za oknami. Kedy zazimovať vonkajšie rolety?

Jeseň je za oknami. Kedy zazimovať vonkajšie rolety?

Zverejnené 2.10. Prvé žlté lístie padá na zem a hlavným motívom výzdob sa stávajú tekvice. Jeseň je tu a s ňou prichádzajú aj niektoré povinnosti okolo domu – napríklad zazimovanie vonkajších roliet. ísť na článok

Limity využitia kvalitného kompozitu určuje odvaha investorov a fantázia architektov

Limity využitia kvalitného kompozitu určuje odvaha investorov a fantázia architektov

Zverejnené 1.10. Kompozitné dosky sa dnes najčastejšie uplatňujú v exteriéroch rodinných domov v podobe terás, plotov alebo obkladov stien. Popredný európsky výrobca a dodávateľ dosiek Terafest®, česká spoločnosť WPC – Woodplastic, však registruje stále väčší… ísť na článok

reklama