vyhľadávanie
Dnes je 20.7.

Súťaž študentov Rodinný dom VELUX už pätnásty krát!

Zverejnené: 11. 3. 2023

Úspech konceptu študentskej súťaže Rodinný dom VELUX dokazuje už jej pätnásty ročník. Pre študentov stredných odborných škôl so zameraním na stavebníctvo ponúka motiváciu a priestor na rozvoj ich zručností a hlbšie rozpracovanie už nadobudnutých znalostí v sektore.

Aj tento rok sa pri organizovaní stredoškolskej súťaže Rodinný dom spoločnosť VELUX spojila so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania. Pripravených je aj niekoľko vzdelávacích webinárov, kde majú študenti možnosť nielen získať nové vedomosti formou prednášok, ale aj naučiť sa používať nástroje, ktoré následne pomôžu pri tvorbe projektov.

Ako súťaž prebieha?

Úlohou študentov je, rovnako ako po minulé roky, navrhnúť rodinný dom, kde bude cez strechu za pomoci výrobkov VELUX vnesené do objektu denné svetlo a čerstvý vzduch. Stále väčšia dôležitosť sa kladie na energeticky úsporné riešenia budov, ako aj na zabezpečenie zdravého vnútorného prostredia. Preto študenti vo svojich návrhoch budú mať za úlohu zapracovať aj tieto požiadavky.

Študenti môžu pracovať na projektoch a konzultovať so svojimi pedagógmi až do 7. mája, kedy je termín na odovzdanie súťažných návrhov. Podmienkou účasti je registrácia na webovej stránke VELUX, ktorá je možná do 5. mája 2023. Registráciou do súťaže získajú študenti aj videonávod k programu Daylight Visualizer, a tak skorá registrácia prináša vítanú pomoc pri práci.

Študentská súťaž prebieha aj tento rok v dvoch kolách. V prvom kole vyberú pedagógovia stredných odborných škôl 3 práce, ktoré získajú nielen vecnú cenu v hodnote 40 €, ale aj postup do celoštátneho kola. Stredná škola, ktorá odovzdá najväčší počet projektov v školskom kole, získa napokon sponzorský dar v hodnote 250 €.

V celoštátnom kole zasadne odborná porota, ktorá vyhodnotí súťažné práce a rozhodne o prvých troch miestach v súťaži. Okrem hlavnej ceny môže porota udeliť aj zvláštne ocenenie. Odbornú porotu tento rok povedie Ing. arch. Marek Petrík, architekt spoločnosti VELUX. Spätnú väzbu na jednotlivé projekty a svoj výber najlepších prác predstavia počas slávnostného vyhlásenia výsledkov v priebehu júna 2023.

Výhry v celoštátnom kole

1. cena: 400,- € + cena pre vedúceho práce
2. cena: 250,- € + cena pre vedúceho práce
3. cena: 150,- € + cena pre vedúceho práce

Zvláštne ocenenie: v celkovej hodnote 100,- €

Úspešnosť predošlého ročníka

Do súťaže Rodinný dom VELUX sa minulý rok prihlásilo 97 študentov z 10 stredných odborných škôl, pričom do celoštátneho kola postúpilo napokon 37 projektov. „Z tých prác bolo cítiť, že študentov to baví. Priniesli niečo nové, hľadali inovatívne riešenia a pohľady, mali na zreteli bývanie budúcnosti. Zanechalo to vo mne dobrý dojem z budúcej generácie stavebníkov a verím, že pre nich táto súťaž prináša správny podnet pre zdokonaľovanie sa vo svojom odbore,“ opísal svoju impresiu z posledného ročníka Marek Petrík, architekt spoločnosti VELUX.

15. ročník súťaže Rodinný dom VELUX – dôležité termíny

Registrácia účastníkov do 5. mája 2023
Odovzdanie súťažných návrhov do 7. mája 2023
Slávnostné vyhlásenie výsledkov jún 2023

Viac informácií o súťaži možno nájsť na webovej stránke spoločnosti VELUX a na Facebook stránke Rodinný dom VELUX.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy VELUX

Tématické odbory

reklama

Nové

Na každom okne záleží

Na každom okne záleží

Zverejnené 20.7. Môže jedno okno ovplyvniť komfort bývania či pracovného prostredia jednotlivca, ale aj životy ľudí v okolí alebo dokonca (tak trochu) aj celú planétu? Belgický výrobca okenných profilov Deceuninck verí, že "Na každom okne záleží". Tradičná značka sa… ísť na článok

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Zverejnené 19.7. Konferencia Brownfieldy je miestom pre stretávanie súkromného a verejného sektora nad problematikou revitalizácie nevyužívaných lokalít. Šiesty ročník sa odohral v pondelok 3. júna 2024 v jedinečných priestoroch Automatických mlynov v Pardubiciach.… ísť na článok

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Zverejnené 18.7. Kúpeľňový dizajn sa v posledných rokoch vyvinul z čisto funkčných priestorov na luxusné útočiská, ktoré odrážajú osobný štýl a najnovšie trendy. Od nadčasovej elegancie po moderný pôvab – každý dizajn ponúka jedinečné spôsoby, ako premeniť vašu… ísť na článok

reklama