Vonkajšie žalúzie ISOTRA
vyhľadávanie
Dnes je 20.3.

Súťaž študentov Rodinný dom VELUX už pätnásty krát!

Zverejnené: 11. 3. 2023

Úspech konceptu študentskej súťaže Rodinný dom VELUX dokazuje už jej pätnásty ročník. Pre študentov stredných odborných škôl so zameraním na stavebníctvo ponúka motiváciu a priestor na rozvoj ich zručností a hlbšie rozpracovanie už nadobudnutých znalostí v sektore.

Aj tento rok sa pri organizovaní stredoškolskej súťaže Rodinný dom spoločnosť VELUX spojila so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania. Pripravených je aj niekoľko vzdelávacích webinárov, kde majú študenti možnosť nielen získať nové vedomosti formou prednášok, ale aj naučiť sa používať nástroje, ktoré následne pomôžu pri tvorbe projektov.

Ako súťaž prebieha?

Úlohou študentov je, rovnako ako po minulé roky, navrhnúť rodinný dom, kde bude cez strechu za pomoci výrobkov VELUX vnesené do objektu denné svetlo a čerstvý vzduch. Stále väčšia dôležitosť sa kladie na energeticky úsporné riešenia budov, ako aj na zabezpečenie zdravého vnútorného prostredia. Preto študenti vo svojich návrhoch budú mať za úlohu zapracovať aj tieto požiadavky.

Študenti môžu pracovať na projektoch a konzultovať so svojimi pedagógmi až do 7. mája, kedy je termín na odovzdanie súťažných návrhov. Podmienkou účasti je registrácia na webovej stránke VELUX, ktorá je možná do 5. mája 2023. Registráciou do súťaže získajú študenti aj videonávod k programu Daylight Visualizer, a tak skorá registrácia prináša vítanú pomoc pri práci.

Študentská súťaž prebieha aj tento rok v dvoch kolách. V prvom kole vyberú pedagógovia stredných odborných škôl 3 práce, ktoré získajú nielen vecnú cenu v hodnote 40 €, ale aj postup do celoštátneho kola. Stredná škola, ktorá odovzdá najväčší počet projektov v školskom kole, získa napokon sponzorský dar v hodnote 250 €.

V celoštátnom kole zasadne odborná porota, ktorá vyhodnotí súťažné práce a rozhodne o prvých troch miestach v súťaži. Okrem hlavnej ceny môže porota udeliť aj zvláštne ocenenie. Odbornú porotu tento rok povedie Ing. arch. Marek Petrík, architekt spoločnosti VELUX. Spätnú väzbu na jednotlivé projekty a svoj výber najlepších prác predstavia počas slávnostného vyhlásenia výsledkov v priebehu júna 2023.

Výhry v celoštátnom kole

1. cena: 400,- € + cena pre vedúceho práce
2. cena: 250,- € + cena pre vedúceho práce
3. cena: 150,- € + cena pre vedúceho práce

Zvláštne ocenenie: v celkovej hodnote 100,- €

Úspešnosť predošlého ročníka

Do súťaže Rodinný dom VELUX sa minulý rok prihlásilo 97 študentov z 10 stredných odborných škôl, pričom do celoštátneho kola postúpilo napokon 37 projektov. „Z tých prác bolo cítiť, že študentov to baví. Priniesli niečo nové, hľadali inovatívne riešenia a pohľady, mali na zreteli bývanie budúcnosti. Zanechalo to vo mne dobrý dojem z budúcej generácie stavebníkov a verím, že pre nich táto súťaž prináša správny podnet pre zdokonaľovanie sa vo svojom odbore,“ opísal svoju impresiu z posledného ročníka Marek Petrík, architekt spoločnosti VELUX.

15. ročník súťaže Rodinný dom VELUX – dôležité termíny

Registrácia účastníkov do 5. mája 2023
Odovzdanie súťažných návrhov do 7. mája 2023
Slávnostné vyhlásenie výsledkov jún 2023

Viac informácií o súťaži možno nájsť na webovej stránke spoločnosti VELUX a na Facebook stránke Rodinný dom VELUX.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy VELUX

Tématické odbory

reklama

Nové

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Zverejnené 18.3. Spoločnosť Wienerberger uzavrela na svetovej výstave Expo koncom roka 2022 exkluzívnu zmluvu o predaji inovatívnych riešení s nízkym obsahom CO2 určených pre ploché strechy, ktoré vyrába holandská spoločnosť Leadax. Leadax Roov je udržateľná… ísť na článok

Ako vynoviť kuchyňu

Ako vynoviť kuchyňu

Zverejnené 15.3. Kompletná renovácia kuchyne je finančne aj časovo nákladná, no niekedy stačí urobiť pár takzvaných kozmetických úprav a rozdiel je hneď obrovský. Renováciu kuchyne, ktorej cieľom je vznik staronového atraktívneho priestoru, zjednodušia naše tipy.… ísť na článok

Byt Stein2. Moderné prvky interiéru v kombinácii s pôvodnými evokujú atmosféru staromestkého bývania

Byt Stein2. Moderné prvky interiéru v kombinácii s pôvodnými evokujú atmosféru staromestkého bývania

Zverejnené 20.3. Interiér štvorizbového bytu v novostavbe STEIN2 v súčasnosti obýva trojčlenná rodina s malým dieťaťom. Ich vstup do vzájomnej spolupráce sa stal zásadným. Už pri prvej konzultácií padlo rozhodnutie, že základný štandard bytu s laminátovými podlahami… ísť na článok

reklama