HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 24.5.

Vinyl: materiál s otlačkom prírody

Zverejnené: 25. 4. 2021

Vinyl sa v posledných rokoch stal veľmi obľúbenou a vyhľadávanou podlahovou krytinou. Spoločnosť Pergo v súčasnosti ponúka tri typy vinylových podlahových riešení, vrátane vodeodolných dlaždíc určených na inštaláciu na stenu. Každý dekor vzniká podľa prírodnej predlohy s pomocou najmodernejších digitálnych technológií.

Pergo, značka s takmer štyridsaťpäťročnou tradíciou, sa špecializuje na výrobu vinylových, laminátových a drevených podláh, ktoré sú inštalované predovšetkým v komerčných priestoroch po celom svete. Denne po nich chodia zákazníci známych predajní - od obuvi cez kníhkupectvá až po autosalóny, návštevníkov hotelov a reštaurácií, po "doskách" tejto značky sa dokonca prechádzali aj účastníci populárnej televíznej súťaže MasterChef vo Švédsku. Podlaha tak musela odolať vyťaženiu spôsobenému presúvaním najrôznejšie techniky, napríklad kamier alebo osvetlenie, nárazom, vode aj chôdzu v podpätkoch. Podlahy Pergo sú inštalované tiež do nemocníc, škôl, telocviční i kancelárií, a to nielen vďaka svojej mimoriadnej odolnosti, ale aj minimálnej potrebe údržby. Navyše sú na dotyk mäkké a teplé, tlmia hluk a sú stopercentne vodeodolné.

Inštalácia aj na nerovný podklad či na stenu

Firma ponúka vinylové krytiny v troch variantoch: lepené podlahy, podlahy s jednoduchou zámkovou inštaláciou a novinku Rigid Click s pevným kompozitným jadrom, ktoré zabraňuje tomu, aby podlaha kopírovala nerovnosti podkladu alebo sa prehýbala. Tento typ krytiny je teda ideálny napríklad pre renovácie, pretože nevyžaduje vyrovnanie podkladu. Všetky uvedené typy sú vybavené ochrannou vrstvou TitanV, ktorá ich chráni pred opotrebením a poškriabaním. Vinyl je však možné inštalovať nielen na podlahu, ale tiež na stenu, napríklad miesto tradičného keramického obkladu. A to aj v miestach, ktoré sú dlhodobo vystavené účinkom vody a vlhkosti, akými je napríklad kuchyňa a kúpeľňa. Vinylové dlaždice na stene je tak možné zladiť s dekorom podlahy a vytvoriť kompaktnú, dizajnovo čistú plochu.

Travertín, bridlica, mramor

Popri širokej ponuke podláh v dekore dreva nájdeme v portfóliu Perga tiež krytiny, ktoré sú takmer na nerozoznanie od prírodného kameňa. Pre každý dekor, či už ide o dub, borovicu, krémový travertín, bridlicu, či taliansky mramor, hľadajú dizajnéri tejto spoločnosti najprv vhodnú prírodnú predlohu. Tú potom pomocou digitálnych technológií upravujú - napríklad pridávajú alebo odstraňujú hrče, žilkovanie, kresbu dreva alebo trhliny - tak, aby docielili čo najvyváženejšej podoby, ktorá by aj na veľkej ploche pôsobila prirodzene, a napriek tomu efektne. Vzorky jednotlivých podláh si na webových stránkach firmy môžu architekti, dizajnéri aj developeri bezplatne objednať a ponúknuť tak svojim klientom rôzne možnosti a varianty.

Recyklovateľná podlaha bez ftalátov

Pretože sú podlahy Pergo vybavené patentovaným zámkovým systémom, možno ich ľahko demontovať a inštalovať na inom mieste a až doslúžia, je možné ich recyklovať na výrobu novej krytiny. Podlahy navyše uvoľňujú extrémne nízke emisie prchavých organických zlúčenín (päťdesiatkrát nižšie množstvo, než aké povoľujú najprísnejšie normy Európskej únie) a k ich výrobe nie sú používané veľmi diskutované ortoftaláty. Namiesto nich firma pracuje s DOTP, zmäkčovadlom vyskytujúcim sa napríklad v detských plastových hračkách alebo v potravinových obaloch.

Autor: Kristýna Brožová
Foto: Archív firmy

Tématické odbory

reklama

Nové

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Zverejnené 23.5. Investori kládli dôraz na použitie neškodných prírodných materiálov, teda minimum plastov a ďalších komponentov zaťažujúcich životné prostredie aj zdravie obyvateľov domu. Preto zvolili stavbu domu z tehál HELUZ FAMILY 2in1 a HELUZ FAMILY. ísť na článok

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Zverejnené 20.5. Otvorte okná bez obáv z otravného hmyzu. Komáre alebo osy sa do vášho interiéru nedostanú vďaka sieťam proti hmyzu. Neprenikne nimi totiž ani muška! ísť na článok

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Zverejnené 24.5. Nová strecha rozhodne nie je lacnou záležitosťou a preto by sme nemali jej výber podceniť. Na trhu je dnes možné dostať veľké množstvo strešných krytín. Môžeme vyberať medzi rôznymi materiálmi, tvarmi aj farbami. Poradíme, aké parametre pri kúpe… ísť na článok

reklama