Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 3.12.

Virtuálna realita jedným z lákadiel expozície Xella na veľtrhu FOR ARCH 2023

Zverejnené: 11. 9. 2023

Spoločnosť Xella sa na 34. ročníku veľtrhu FOR ARCH (19. -23. septembra 2023 na výstavisku PVA EXPO PRAHA v Prahe-Letňanoch) bude prezentovať na expozícii A14 v hale 2. Odbornej i laickej verejnosti predstaví kompletný sortiment pórobetónového stavebného systému Ytong, vápennopieskových tvárnic Silka a tepelnoizolačných dosiek Multipor vrátane svojich služieb digitálneho plánovania Xella blue.sprint.

Na demonštráciu stavebných prvkov poslúži tento rok fragment aj jednotlivé diely, skladby muriva, aplikované omietky, v neposlednom rade aj predvádzanie správneho murovania Ytong majstrami. V centre pozornosti budú výhody jednovrstvového murovania s tvárnicami Ytong Lambda YQ alebo nadštandardná akustika a nosnosť vápennopieskových tvárnic Silka. Záujemcovia o zateplenie objektov ocenia prednosti minerálnych tepelnoizolačných dosiek Multipor, s ktorými je možné zatepliť stavbu ako zo strany fasády, tak aj z vnútornej strany obvodovej steny. Veľtržná expozícia Xella pripomenie aj jubilejných 100 rokov pórobetónu.

Súčasťou veľtržných aktivít bude aj jesenná predajná akcia, v rámci ktorej bude možné pri odbere minimálne 50 m³ muriva Ytong získať za 1 Kč paletu priečkoviek Ytong alebo štyri vrecia Ytong vnútornej tepelnoizolačnej omietky.

V priebehu veľtrhu sa uskutoční vyhodnotenie súťaže Grand Prix 2023, do ktorej spoločnosť Xella tento rok nominovala svoj originálny koncept služieb na báze digitálneho plánovania Xella blue.sprint. Tento koncept je určený pre všetky typy stavieb a oceňujú ho investori, architekti, projektanti aj realizačné firmy. Prevratné je aj využitie tzv. zmiešanej alebo virtuálnej reality – či už vo fáze plánovania alebo následnej realizácie. Zmiešaná (virtuálna) realita a BIM, prezentované prostredníctvom okuliarov Microsoft HoloLens 2 a Trimble XR10, predstavia na expozícii Xella prenos 3D BIM modelu do reálneho prostredia.

Prezentácie služieb Xella blue.sprint budú prebiehať denne na stánku o 11.00, 14.00 a 16.00 hodín a návštevníci expozície budú mať možnosť zhliadnuť aj ukážky manipulácie s minižeriavom Spider 250, ktorý sa uplatňuje pri práci s veľkoformátovými tvárnicami Ytong Jumbo a Silka Tempo.

Veľtrh FOR ARCH sa aj v roku 2022 stal udalosťou roka vo svojom odbore, minuloročný veľtrh navštívilo viac ako 42 tisíc návštevníkov. Sme presvedčení, že veľkú návštevnosť bude mať aj tento ročník. Všetci zástupcovia spoločnosti Xella vrátane obchodno-technických poradcov sa na veľtrh tešia a pozývajú všetkých partnerov a záujemcov o modernú výstavbu k návšteve našej expozície v hale 2!

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Xella

Tématické odbory

reklama

Nové

V Michalovciach postavili bytové domy rýchlejšie vďaka veľkoformátu

V Michalovciach postavili bytové domy rýchlejšie vďaka veľkoformátu

Zverejnené 2.12. Projekt bytových domov R+R Rezidence v Michalovciach ponúka moderné a nadštandardné bývanie. V súčasnosti sa v rezorte nachádzajú dva bytové domy so 68 bytovými jednotkami. Pri projektovaní domov sa uplatnila služba digitálneho plánovania Xella blue… ísť na článok

Dokonalý vzhľad, odolný materiál: Nový rodinný dom má terasu aj obloženie zábradlia z kompozitného dreva Terafest

Dokonalý vzhľad, odolný materiál: Nový rodinný dom má terasu aj obloženie zábradlia z kompozitného dreva Terafest

Zverejnené 30.11. Kompozitné drevo dnes nachádza svoje uplatnenie nielen pri stavbe terás, ale aj plotov alebo obkladov stien, a to ako u súkromných subjektov, tak aj v priestoroch určených verejnosti. Jedná sa o moderný, atraktívny a na dotyk príjemný materiál,… ísť na článok

Čím sa riadiť pri výbere vchodových dverí?

Čím sa riadiť pri výbere vchodových dverí?

Zverejnené 1.12. Vchodové dvere sú jedným z najnamáhavejších prvkov na dome, musia jeho obyvateľov chrániť pred nepriazňou počasia či potenciálnym narušiteľom. Ide o dlhodobú investíciu, preto sa odporúča, aby ste ich výber konzultovali s odborníkom. ísť na článok

reklama