HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 16.9.

Výstava Nábytok a bývanie – 30 rokov nábytkového dizajnu. Veľtrh je presunutý na iný termín!

Zverejnené: 16. 2. 2020

Národné výstavisko Agrokomplex v Nitre prináša návštevníkom výstavy Nábytok a Bývanie už 30 rokov novinky z oblasti nábytkového dizajnu, bytových doplnkov a zariadení pre dom aj záhradu. Nebude tomu inak ani v roku 2020, kedy výstavisko opäť ožije na šesť dní, od 10. do 15. marca, tradičnou prehliadkou súčasného bývania a novinkami pre nasledujúcu sezónu. Aktualita: Výstavisko Agrokomplex v Nitre presúva svoj veľtrh Nábytok a bývanie na bližšie neurčený dátum. Dôvodom je situácia okolo koronavírusu a jeho šírenia

„Ako sme prešli od univerzálneho k individuálnemu“

Témou roku 2020 je rozmanitosť. Pomocou nábytku a bytových doplnkov si ľudia môžu pretvoriť svoj dom či byt podľa individuálnych predstáv. Univerzálne zostavy, bohato vybavené nábytkové celky a bytové steny sú nenávratne preč. Dnes má každý možnosť vytvoriť si autentické prostredie šité na mieru celej rodine a jej meniacim sa potrebám. A nové výrobné technológie tento proces individualizácie umožňujú. Narástol tiež dopyt po nábytku prírodného pôvodu, z ekologických či plne recyklovateľných materiálov.

Premeny životného štýlu a životných priorít sa odzrkadľujú v premenách nábytku, vybavenia domácnosti, využitia výpočtovej techniky k riadeniu chodu domácností a stráženiu obydlí, v novej audiovizuálnej technike a v prepojení interiéru s exteriérom.

Súčasťou 30. ročníka medzinárodného veľtrhu Nábytok a Bývanie bude i 23. ročník výstavy Fórum dizajnu, ktoré ponúka prehliadku aktuálneho dizajnu z dielní slovenských profesionálnych dizajnérov, doplnenú ateliérovou tvorbou študentov dizajnu. Filozofia Fóra dizajnu sa nemení, zámerom je podnecovať dizajnérov k tvorbe, vytvárať možnosti spolupráce dizajnérov a výrobcov, umožniť kontakt študentov a nádejných profesionálov s výrobnou sférou. Pre jubilejný 30. ročník veľtrhu pripravuje Slovenské centrum dizajnu odbornú konferenciu, ktorá sa bude venovať témam kontinuity, inovácie, tradície a ich konkrétnych podôb v oblasti dizajnérskej tvorby.

Veľtrh Nábytok a Bývanie doplní aj 5. ročník výstavy Moderné drevodomy. Samostatný pavilón vytvorí Zväz spracovateľov dreva SR pre prezentáciu svojich členských spoločností. Počas výstavy Nábytok a Bývanie sa uskutočnia dve odborné konferencie zamerané na tému „Digitalizácia vo výrobe nábytku“ a „Premeny bývania v nadväznosti na vek človeka“.

Veľtrh Nábytok a Bývanie môže do vášho domova vniesť svieži vietor. Má k tomu všetky predpoklady – úctyhodnú výstavnú plochu 24 tisíc m2, viac ako 400 vystavovateľov, množstvo odborníkov a bytových poradcov, ktorí vám pomôžu nájsť ideálne riešenie pre váš byt či dom. V roku 2019 navštívilo veľtrh až 78 522 návštevníkov.

Odborná i široká verejnosť sa už teraz môže tešiť na veľkolepú ponuku najúspešnejších firiem z domova aj zo zahraničia. Veľtrh Nábytok a Bývanie 2020 je podujatie, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. Nekonečné kilometre cestovania do showroomov jednotlivých výrobcov nahradí jedna cesta na veľtrh, kde budú všetci výrobcovia a dodávatelia nábytku na jednom mieste. Pohodlie nákupu cez internet má určite svoje výhody, no z fotografie či videa nie je možné zistiť nakoľko je sedačka pohodlná, kuchynská zostava skutočne ergonomická a pod. Vyskúšať si výrobok a priamo konzultovať jeho výhody s predajcom je nenahraditeľné, obzvlášť ak je predajcov niekoľko stoviek pod jednou strechou. Navyše, všetky zakúpené vstupenky na veľtrh Nábytok a Bývanie 2020 budú zlosovateľné. Ceny do tomboly venujú členské spoločnosti Zväzu spracovateľov dreva Slovenskej republiky.

Veľtrh Nábytok a Bývanie ponúka i zaujímavý sprievodný program v podobe preventívneho projektu „Ako si ochrániť bývanie“. Jedinečný poučný zážitok zaručujú akčné zásahy polície, hasičov, ochrana objektov policajného zboru, pyrotechnik, policajná kynológia a hipológia. Celkovú atmosféru zachovajú v poučnom duchu aj odborníci z občianskeho združenia Bývajme bezpečne a preventisti z radov polície a hasičského zboru.

Nenechajte si ujsť 30. ročník najväčšej prehliadky nábytku a bývania v stredoeurópskom regióne! Veľtrh Nábytok a Bývanie môžete navštíviť od 10. do 15. marca 2020 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Výstavisko Agrokomplex v Nitre presúva svoj veľtrh Nábytok a bývanie na bližšie neurčený dátum. Dôvodom je situácia okolo koronavírusu a jeho šírenia.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív výstaviska

Tématické tagy

Tématické odbory

reklama

Nové

Izolácia ľahkých sadrokartónových priečok

Izolácia ľahkých sadrokartónových priečok

Zverejnené 16.9. V poslednom čase sa čoraz viac ľudí zaujíma o to, či je zateplenie ich domov alebo bytov kvalitné. Dôvody sú zrejmé. Vďaka dôkladnej izolácii môže majiteľ domu dosiahnuť vysoké finančné úspory; navyše znížená spotreba energie prispieva k ochrane… ísť na článok

Ako postupovať pri natieraní plechovej strechy? Návod krok za krokom

Ako postupovať pri natieraní plechovej strechy? Návod krok za krokom

Zverejnené 15.9. Dnes sa pozrieme na renováciu starého náteru plechovej krytiny z pozinku. Ak je už strecha vášho domu či chalupy nevzhľadná a vy zvažujete jej opravu, máme pre vás návod krok za krokom, ako jej vrátiť pôvodnú podobu. Nejde o nič zložité a s trochou… ísť na článok

Podstrešná fólia, ktorá ušetrí materiál, čas a peniaze

Podstrešná fólia, ktorá ušetrí materiál, čas a peniaze

Zverejnené 14.9. Inovovaná podstrešná fólia DELTA®-MAXX PLUS uľahčuje a zrýchľuje prácu pokrývačov, šetrí materiál, ale aj náklady na energie. Dlhú životnosť garantuje systémová záruka 25 rokov ísť na článok

reklama