Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 21.5.

Wienerberger je hlavným sponzorom výstavby Nového domovu pre osoby so zdravotným postihnutím

Zverejnené: 12. 2. 2022

Wienerberger, výrobca tehál Porotherm, pálenej strešnej krytiny Tondach a betónových dlažieb Semmelrock, daruje na výstavbu Nového domova pre osoby so zdravotným postihnutím Centrum Bazalka v Českých Budějoviciach stavebný materiál v hodnote takmer troch miliónov korún (takmer 123 203 Eur).

Hlavným dôvodom pre realizáciu projektu Domova pre osoby so zdravotným postihnutím je nedostatočná kapacita pobytových sociálnych služieb. Nový domov je určený pre dospelých klientov z Centra BAZALKA s autizmom a pridruženou mentálnou retardáciou a pre dospelých klientov s kombinovaným postihnutím - telesným, mentálnym a zmyslovým. Spoločnosť Wienerberger sa aktívne zapojila do projektu výstavby Domova a ako hlavný sponzor ho podporí darom vo forme stavebných materiálov – tehál a prekladov Porotherm, strešných tašiek Tondach a dlažby a obrubníkov Semmelrock. Celková hodnota daru je takmer 3 milióny českých korún. „Mám veľkú radosť, že sme firmou, ktorá nehľadí iba na ekonomické výsledky, ale vnímame svoju silu aj ako prostriedok pomoci,“ hovorí Kamil Jeřábek, generálny riaditeľ Wienerbergeru pre Českú republiku.

Vizualizácia spoločných priestorov Centra BAZALKA.
Vizualizácia spoločných priestorov Centra BAZALKA.

Vanda Polívková, zakladateľka a riaditeľka Centra BAZALKA upresňuje: „Dom bude mať kapacitu desiatich lôžok v desiatich samostatných izbách, súčasťou budú aj spoločné priestory. Dispozične bude riešený na dvoch poschodiach s priľahlou zastrešenou terasou. Dospelí klienti v novom domove získajú zodpovedajúcu starostlivosť v rodinnej atmosfére a navyše budú môcť vďaka polohe budovy, jej vybaveniu a dennému programu urobiť výrazný krok k integrácii medzi bežnú spoločnosť.“ Celá stavba bude realizovaná ako bezbariérová, samozrejmosťou je technické prispôsobenie interiéru aj exteriéru a vhodné materiálne vybavenie. Pre rodičov klientov je stavba domova splnením veľkého sna. Dokončenie celého projektu je plánované na jar 2023.

„Pomoc Centru Bazalka nie je jediným veľkým projektom v sociálnej oblasti, do ktorého je Wienerberger zapojený. Z tých naozaj veľkých akcií je možné ďalej menovať napríklad rekonštrukciu usadlosti Cibulka v Prahe, kde bude vybudovaný detský hospic,“ upresňuje aktivity z oblasti ESG Kamil Jeřábek. Tento ušľachtilý zámer Wienerberger podporí darovaním strešnej krytiny Bobrovka na všetky budovy v areáli, aj tu teda pôjde o podporu v sume niekoľkých miliónov korún.

Slávnostné poklepkanie základného kameňa.
Slávnostné poklepkanie základného kameňa.

Slávnostné poklepanie základného kameňa

Slávnostné poklepanie základného kameňa prebehlo na stavebnej parcele v Českých Budějoviciach dňa 8. februára 2022 o 11.00 h. Stavbu otvorila riaditeľka Centra BAZALKA Vanda Polívková, zakladateľka a predsedníčka správnej rady Centra BAZALKA Martina Koudelková, hajtman Juhočeského kraja Martin Kuba, zástupcovia Magistrátu mesta České Budějovice, zástupca hlavného sponzora generálny riaditeľ firmy Wienerberger ČR Kamil Jeřábek, zástupca rodičov budúcich klientov a tiež architekt projektu Jan Klein.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Wienerberger ČR a Ateliéru Klein
reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Zverejnené 20.5. Priestor pre sezónne aktivity v spojení so zázradou. Objekt, príkladne osadený do strmého svahu na hranici pozemku, charakterizuje surová materialita, subtílne detaily a rozsiahle zasklenie jedálenskej a pobytovej časti. ísť na článok

reklama