Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 26.9.

Wienerberger je hlavným sponzorom výstavby Nového domovu pre osoby so zdravotným postihnutím

Zverejnené: 12. 2. 2022

Wienerberger, výrobca tehál Porotherm, pálenej strešnej krytiny Tondach a betónových dlažieb Semmelrock, daruje na výstavbu Nového domova pre osoby so zdravotným postihnutím Centrum Bazalka v Českých Budějoviciach stavebný materiál v hodnote takmer troch miliónov korún (takmer 123 203 Eur).

Hlavným dôvodom pre realizáciu projektu Domova pre osoby so zdravotným postihnutím je nedostatočná kapacita pobytových sociálnych služieb. Nový domov je určený pre dospelých klientov z Centra BAZALKA s autizmom a pridruženou mentálnou retardáciou a pre dospelých klientov s kombinovaným postihnutím - telesným, mentálnym a zmyslovým. Spoločnosť Wienerberger sa aktívne zapojila do projektu výstavby Domova a ako hlavný sponzor ho podporí darom vo forme stavebných materiálov – tehál a prekladov Porotherm, strešných tašiek Tondach a dlažby a obrubníkov Semmelrock. Celková hodnota daru je takmer 3 milióny českých korún. „Mám veľkú radosť, že sme firmou, ktorá nehľadí iba na ekonomické výsledky, ale vnímame svoju silu aj ako prostriedok pomoci,“ hovorí Kamil Jeřábek, generálny riaditeľ Wienerbergeru pre Českú republiku.

Vizualizácia spoločných priestorov Centra BAZALKA.
Vizualizácia spoločných priestorov Centra BAZALKA.

Vanda Polívková, zakladateľka a riaditeľka Centra BAZALKA upresňuje: „Dom bude mať kapacitu desiatich lôžok v desiatich samostatných izbách, súčasťou budú aj spoločné priestory. Dispozične bude riešený na dvoch poschodiach s priľahlou zastrešenou terasou. Dospelí klienti v novom domove získajú zodpovedajúcu starostlivosť v rodinnej atmosfére a navyše budú môcť vďaka polohe budovy, jej vybaveniu a dennému programu urobiť výrazný krok k integrácii medzi bežnú spoločnosť.“ Celá stavba bude realizovaná ako bezbariérová, samozrejmosťou je technické prispôsobenie interiéru aj exteriéru a vhodné materiálne vybavenie. Pre rodičov klientov je stavba domova splnením veľkého sna. Dokončenie celého projektu je plánované na jar 2023.

„Pomoc Centru Bazalka nie je jediným veľkým projektom v sociálnej oblasti, do ktorého je Wienerberger zapojený. Z tých naozaj veľkých akcií je možné ďalej menovať napríklad rekonštrukciu usadlosti Cibulka v Prahe, kde bude vybudovaný detský hospic,“ upresňuje aktivity z oblasti ESG Kamil Jeřábek. Tento ušľachtilý zámer Wienerberger podporí darovaním strešnej krytiny Bobrovka na všetky budovy v areáli, aj tu teda pôjde o podporu v sume niekoľkých miliónov korún.

Slávnostné poklepkanie základného kameňa.
Slávnostné poklepkanie základného kameňa.

Slávnostné poklepanie základného kameňa

Slávnostné poklepanie základného kameňa prebehlo na stavebnej parcele v Českých Budějoviciach dňa 8. februára 2022 o 11.00 h. Stavbu otvorila riaditeľka Centra BAZALKA Vanda Polívková, zakladateľka a predsedníčka správnej rady Centra BAZALKA Martina Koudelková, hajtman Juhočeského kraja Martin Kuba, zástupcovia Magistrátu mesta České Budějovice, zástupca hlavného sponzora generálny riaditeľ firmy Wienerberger ČR Kamil Jeřábek, zástupca rodičov budúcich klientov a tiež architekt projektu Jan Klein.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Wienerberger ČR a Ateliéru Klein
reklama

Nové

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Zverejnené 21.9. Tubusové svetlovody sú na českom či slovenskom trhu už pomerne známym produktom. Dopyt po nich neustále rastie. Vďaka čím ďalej prísnejším požiadavkám na stavby sa však posúva aj technické spracovanie a vylepšujú sa detaily prevedenia svetlovodov… ísť na článok

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Zverejnené 20.9. Systém keramických stropných panelov HELUZ je vyhľadávaným riešením pri výstavbe rodinných domov. Využitie ale nájde aj v bytovej či občianskej výstavbe či v priemyslových a poľnohospodárskych objektoch. Panely je možné použiť do svetlosti… ísť na článok

Malý veľký dom nad údolím Sázavy

Malý veľký dom nad údolím Sázavy

Zverejnené 26.9. Rodinný dom v Českom Šternberku je zasadený do svahovitého pozemku v miestnej vilovej časti nad riekou Sázavou. Hmota jeho objemu výrazne prevyšuje zastavanú plochu a dokonale tak maskuje svoju skutočnú, skôr skromnú veľkosť. Veľký podiel na tomto… ísť na článok

reklama