HELUZ NA MAX: Stavajte s nami a užívajte si výhody od našich partnerov
vyhľadávanie
Dnes je 24.9.

Xella predstaví na Stavebnom veľtrhu v Brne svoje riešenie pre novostavby aj rekonštrukcie

Zverejnené: 12. 2. 2023

Stavebný veľtrh Brno sa uskutoční v dňoch 2.–4. marca 2023 v areáli brnenského výstaviska a expozíciu spoločnosti Xella nájdu návštevníci v pavilóne P, stánok č. 076. Okrem prezentácie svojho sortimentu pórobetónu Ytong, vápennopieskových tvárnic Silka, minerálnych izolačných dosiek Multipor a riešení pre novostavby i rekonštrukcie si tu Xella pripomenie aj „guľaté“ výročie 100 rokov pórobetónu.

Stavebný veľtrh Brno predstaví prierez celým odvetvím stavebníctva a jeho skorý jarný termín umožní návštevníkom získať potrebné informácie, prehľad o novinkách alebo nájsť realizátorov a dodávateľov stavieb ešte pred začiatkom tohtoročnej stavebnej sezóny. Hlavnou témou veľtrhu je: Ako stavať a bývať Úsporne, Inteligentne, Bezpečne a Zdravo.

V tomto duchu sa bude niesť aj expozícia spoločnosti Xella. Záujemcovia o novostavby sa budú môcť zoznámiť s variantmi obvodových stien bez zateplenia alebo so zateplením spolu s možnosťami riešenia masívnych stropov a striech z pórobetónu Ytong.

Súčasná situácia na trhu praje aj rekonštrukciám, novým podnetom je aj program Nová zelená úsporám Light, zameraný na pomoc nízkopríjmovým domácnostiam. Podpora je určená na menšie rekonštrukcie, financovať možno výmenu okien a dverí, zateplenie fasády, strechy, stropu či podlahy. Xella má čo ponúknuť aj v oblasti rekonštrukcií. Minerálne izolačné dosky Multipor napríklad umožňujú zatepliť fasádu nielen z vonkajšej strany, ale aj zvnútra domu.

Súčasťou veľtržného tímu Xella v Brne budú,okrem obchodných a technických zástupcov, aj pracovníci Kompetenčného centra, ktorí budú pripravení reagovať na otázky laikov i odborných návštevníkov (riešenie konštrukčných detailov, databázu schodísk, digitalizáciu projektov v BIM, …) Počas veľtrhu bude pripravená aj predajná akcia, kde budúci stavebník rodinného domu môže získať paletu priečkoviek Ytong za 1 KČ alebo 4 vrecia vnútornej tepelnoizolačnej omietky za rovnakú cenu.

Výstavisko je otvorené od 9.00 hod., vo štvrtok a v piatok sa zatvára o 18.00 hodine, v sobotu, tj, posledný deň veľtrhu, o hodinu skôr, tj o 17.00. Tím Xella sa už dnes teší na vašu návštevu!

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Xella
reklama

Nové

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Zverejnené 21.9. Tubusové svetlovody sú na českom či slovenskom trhu už pomerne známym produktom. Dopyt po nich neustále rastie. Vďaka čím ďalej prísnejším požiadavkám na stavby sa však posúva aj technické spracovanie a vylepšujú sa detaily prevedenia svetlovodov… ísť na článok

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Zverejnené 20.9. Systém keramických stropných panelov HELUZ je vyhľadávaným riešením pri výstavbe rodinných domov. Využitie ale nájde aj v bytovej či občianskej výstavbe či v priemyslových a poľnohospodárskych objektoch. Panely je možné použiť do svetlosti… ísť na článok

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Zverejnené 19.9. Drevené okná vyrobené z viacvrstvých lepených drevených profilov, známe ako eurookná, majú vďaka výborným izolačným a mechanickým vlastnostiam podporeným dlhou životnosťou potenciál slúžiť desiatky rokov. Okrem bežnej údržby, je však potrebné raz za… ísť na článok

reklama