Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 19.5.

Xella predstaví na Stavebnom veľtrhu v Brne svoje riešenie pre novostavby aj rekonštrukcie

Zverejnené: 12. 2. 2023

Stavebný veľtrh Brno sa uskutoční v dňoch 2.–4. marca 2023 v areáli brnenského výstaviska a expozíciu spoločnosti Xella nájdu návštevníci v pavilóne P, stánok č. 076. Okrem prezentácie svojho sortimentu pórobetónu Ytong, vápennopieskových tvárnic Silka, minerálnych izolačných dosiek Multipor a riešení pre novostavby i rekonštrukcie si tu Xella pripomenie aj „guľaté“ výročie 100 rokov pórobetónu.

Stavebný veľtrh Brno predstaví prierez celým odvetvím stavebníctva a jeho skorý jarný termín umožní návštevníkom získať potrebné informácie, prehľad o novinkách alebo nájsť realizátorov a dodávateľov stavieb ešte pred začiatkom tohtoročnej stavebnej sezóny. Hlavnou témou veľtrhu je: Ako stavať a bývať Úsporne, Inteligentne, Bezpečne a Zdravo.

V tomto duchu sa bude niesť aj expozícia spoločnosti Xella. Záujemcovia o novostavby sa budú môcť zoznámiť s variantmi obvodových stien bez zateplenia alebo so zateplením spolu s možnosťami riešenia masívnych stropov a striech z pórobetónu Ytong.

Súčasná situácia na trhu praje aj rekonštrukciám, novým podnetom je aj program Nová zelená úsporám Light, zameraný na pomoc nízkopríjmovým domácnostiam. Podpora je určená na menšie rekonštrukcie, financovať možno výmenu okien a dverí, zateplenie fasády, strechy, stropu či podlahy. Xella má čo ponúknuť aj v oblasti rekonštrukcií. Minerálne izolačné dosky Multipor napríklad umožňujú zatepliť fasádu nielen z vonkajšej strany, ale aj zvnútra domu.

Súčasťou veľtržného tímu Xella v Brne budú,okrem obchodných a technických zástupcov, aj pracovníci Kompetenčného centra, ktorí budú pripravení reagovať na otázky laikov i odborných návštevníkov (riešenie konštrukčných detailov, databázu schodísk, digitalizáciu projektov v BIM, …) Počas veľtrhu bude pripravená aj predajná akcia, kde budúci stavebník rodinného domu môže získať paletu priečkoviek Ytong za 1 KČ alebo 4 vrecia vnútornej tepelnoizolačnej omietky za rovnakú cenu.

Výstavisko je otvorené od 9.00 hod., vo štvrtok a v piatok sa zatvára o 18.00 hodine, v sobotu, tj, posledný deň veľtrhu, o hodinu skôr, tj o 17.00. Tím Xella sa už dnes teší na vašu návštevu!

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Xella

Tématické tagy

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama