Vonkajšie žalúzie ISOTRA
vyhľadávanie
Dnes je 20.3.

Xella predstaví na Stavebnom veľtrhu v Brne svoje riešenie pre novostavby aj rekonštrukcie

Zverejnené: 12. 2. 2023

Stavebný veľtrh Brno sa uskutoční v dňoch 2.–4. marca 2023 v areáli brnenského výstaviska a expozíciu spoločnosti Xella nájdu návštevníci v pavilóne P, stánok č. 076. Okrem prezentácie svojho sortimentu pórobetónu Ytong, vápennopieskových tvárnic Silka, minerálnych izolačných dosiek Multipor a riešení pre novostavby i rekonštrukcie si tu Xella pripomenie aj „guľaté“ výročie 100 rokov pórobetónu.

Stavebný veľtrh Brno predstaví prierez celým odvetvím stavebníctva a jeho skorý jarný termín umožní návštevníkom získať potrebné informácie, prehľad o novinkách alebo nájsť realizátorov a dodávateľov stavieb ešte pred začiatkom tohtoročnej stavebnej sezóny. Hlavnou témou veľtrhu je: Ako stavať a bývať Úsporne, Inteligentne, Bezpečne a Zdravo.

V tomto duchu sa bude niesť aj expozícia spoločnosti Xella. Záujemcovia o novostavby sa budú môcť zoznámiť s variantmi obvodových stien bez zateplenia alebo so zateplením spolu s možnosťami riešenia masívnych stropov a striech z pórobetónu Ytong.

Súčasná situácia na trhu praje aj rekonštrukciám, novým podnetom je aj program Nová zelená úsporám Light, zameraný na pomoc nízkopríjmovým domácnostiam. Podpora je určená na menšie rekonštrukcie, financovať možno výmenu okien a dverí, zateplenie fasády, strechy, stropu či podlahy. Xella má čo ponúknuť aj v oblasti rekonštrukcií. Minerálne izolačné dosky Multipor napríklad umožňujú zatepliť fasádu nielen z vonkajšej strany, ale aj zvnútra domu.

Súčasťou veľtržného tímu Xella v Brne budú,okrem obchodných a technických zástupcov, aj pracovníci Kompetenčného centra, ktorí budú pripravení reagovať na otázky laikov i odborných návštevníkov (riešenie konštrukčných detailov, databázu schodísk, digitalizáciu projektov v BIM, …) Počas veľtrhu bude pripravená aj predajná akcia, kde budúci stavebník rodinného domu môže získať paletu priečkoviek Ytong za 1 KČ alebo 4 vrecia vnútornej tepelnoizolačnej omietky za rovnakú cenu.

Výstavisko je otvorené od 9.00 hod., vo štvrtok a v piatok sa zatvára o 18.00 hodine, v sobotu, tj, posledný deň veľtrhu, o hodinu skôr, tj o 17.00. Tím Xella sa už dnes teší na vašu návštevu!

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Xella
reklama

Nové

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Zverejnené 18.3. Spoločnosť Wienerberger uzavrela na svetovej výstave Expo koncom roka 2022 exkluzívnu zmluvu o predaji inovatívnych riešení s nízkym obsahom CO2 určených pre ploché strechy, ktoré vyrába holandská spoločnosť Leadax. Leadax Roov je udržateľná… ísť na článok

Ako vynoviť kuchyňu

Ako vynoviť kuchyňu

Zverejnené 15.3. Kompletná renovácia kuchyne je finančne aj časovo nákladná, no niekedy stačí urobiť pár takzvaných kozmetických úprav a rozdiel je hneď obrovský. Renováciu kuchyne, ktorej cieľom je vznik staronového atraktívneho priestoru, zjednodušia naše tipy.… ísť na článok

Byt Stein2. Moderné prvky interiéru v kombinácii s pôvodnými evokujú atmosféru staromestkého bývania

Byt Stein2. Moderné prvky interiéru v kombinácii s pôvodnými evokujú atmosféru staromestkého bývania

Zverejnené 20.3. Interiér štvorizbového bytu v novostavbe STEIN2 v súčasnosti obýva trojčlenná rodina s malým dieťaťom. Ich vstup do vzájomnej spolupráce sa stal zásadným. Už pri prvej konzultácií padlo rozhodnutie, že základný štandard bytu s laminátovými podlahami… ísť na článok

reklama