HELUZ NA MAX: Stavajte s nami a užívajte si výhody od našich partnerov
vyhľadávanie
Dnes je 25.9.

Zateplenie s využitím polystyrénu je jedným z 5 spôsobov, vďaka ktorým vám bude v lete v interiéri príjemnejšie

Zverejnené: 22. 7. 2023

Exteriérové teploty dramaticky stúpajú a tak nastáva otázka, na ktorú sa všetci snažíme nájsť efektívnu odpoveď: ako sa postarať o to, aby nám bolo v lete v interiéri čo najpríjemnejšie? V tomto článku sme pre vás pripravili súhrn piatich jednoduchých tipov.

Zdroj: Združenie EPS SR

V kontexte letných horúcich dní existuje množstvo alternatív, ktoré možno zvážiť. Niekedy pre to, aby sme sa doma cítili lepšie, stačí urobiť naozaj málo.

1. Zateplite dom

Veľký teplotný rozdiel ucítite, keď zateplíte svoj dom s využitím expandovaného polystyrénu. Ide o mimoriadne odolný materiál, s ktorým sa ľahko manipuluje a okrem toho je aj 100 % recyklovateľný. „Pri použití EPS s priemernou hrúbkou cca 16 môže dôjsť po zateplení k zníženiu interiérovej teploty až o niekoľko stupňov Celzia. Vonkajšia tepelná izolácia zamedzí tomu, aby slnko preniklo k murivu a tak steny ostávajú chladné,“ vysvetľuje Marta Strapková, predsedníčka Združenia EPS SR.

2. Vetrajte len ráno a večer

Ak pracujete z domu, snažte sa nevetrať medzi 11:00 a 15:00. Vetrajte skoro ráno, ideálne v čase okolo východu slnka, kedy sa lúče ešte neopierajú o vaše okná a steny a v ideálnom prípade otvorte naraz všetky okná, aby sa vzduch v interiéri vymenil rýchlo a efektívne. Ak sa chcete osviežiť, pocitovo vám pomôže vlažná sprcha alebo studený nápoj.

3. Pred odchodom do práce zatiahnite žalúzie

Bez ohľadu na to, či máte doma interiérové alebo aj exteriérové tienenie, nezabudnite ho každé ráno pred odchodom z domu zatiahnuť. Obidva spôsoby pôsobia ako zábrana proti slnku. Vonkajšie tienenie dokáže interiérovú teplotu znížiť o niekoľko stupňov a interiérové tienenie sa stará hlavne o reguláciu slnečných lúčov vo vnútri.

4. Ak klimatizácia, tak s malým teplotným rozdielom

Ak ste zvyknutí na používanie klimatizačných jednotiek, skúste si zaužívať jedno pravidlo – zapnutá klimatizácia by mala mať len o pár stupňov menej ako interiérová teplota. Je to aj preto, aby vaše telo neprežívalo počas dňa neustále teplotné šoky. V ideálnom prípade, pokiaľ ju môžete ovládať cez telefón, si vzduch v interiéri vychlaďte cestou z práce a po príchode domov ju vypnite.

5. Spite pri otvorenom okne

Nič nie je v lete príjemnejšie, ako spánok v ľahkých materiáloch pri otvorenom okne. Vaše telo si príjemne oddýchne a navyše, príjemná nočná teplota a pomaly prúdiaci čerstvý vzduch majú pozitívny vplyv na kvalitu spánku.

www.epssr.sk

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy
reklama

Nové

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Zverejnené 21.9. Tubusové svetlovody sú na českom či slovenskom trhu už pomerne známym produktom. Dopyt po nich neustále rastie. Vďaka čím ďalej prísnejším požiadavkám na stavby sa však posúva aj technické spracovanie a vylepšujú sa detaily prevedenia svetlovodov… ísť na článok

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Zverejnené 20.9. Systém keramických stropných panelov HELUZ je vyhľadávaným riešením pri výstavbe rodinných domov. Využitie ale nájde aj v bytovej či občianskej výstavbe či v priemyslových a poľnohospodárskych objektoch. Panely je možné použiť do svetlosti… ísť na článok

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Zverejnené 19.9. Drevené okná vyrobené z viacvrstvých lepených drevených profilov, známe ako eurookná, majú vďaka výborným izolačným a mechanickým vlastnostiam podporeným dlhou životnosťou potenciál slúžiť desiatky rokov. Okrem bežnej údržby, je však potrebné raz za… ísť na článok

reklama