PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1
vyhľadávanie
Dnes je 26.5.

Ako s pomocou farieb, vzorov a svetla vyčariť interiér v ktorom sa budeme cítiť dobre a plný energie

Zverejnené: 9. 5. 2020

Posledných niekoľko týždňov trávi mnoho z nás viac času doma, tak prečo nedopriať miestu, kde bývame, trochu starostlivosti? To, v akom interiéri žijeme, výrazne ovplyvňuje našu náladu a celkové psychické rozpoloženie. Máme pre vás tipy, pomocou ktorých rozprúdite vo vašom dome či byte pozitívnu energiu. Premeňte svoj domov v útočisko plné optimizmu a pokoja, z ktorého sa vám po skončení karantény nebude chcieť von.

Nielen farebné ladenie má vplyv na našu náladu. Foto: Pixel-Shot

Čaro "obyčajných" vecí

Možno vás až prekvapí, ako zdanlivo obyčajné prvky dokážu naplniť domov optimizmom a radosťou. Pozitívneho ducha do interiéru prináša potrebné štýl feng šuej, ale niekedy postačí len pár šikovných doplnkov, slnečných lúčov či veselých farieb. Na prežiarenie interiéru je navyše teraz tá najvhodnejšia doba - jar už je v plnom rozpuku. Vydajte sa teda s nami cestou za radostnejším bývaním!

Foto:  Photographee.eu
Foto: Photographee.eu

Svetlo a jeho vplyv na bývanie

Tým najjednoduchším spôsobom, ako dodať interiéru pozitívnu energiu, je zabezpečiť v domácnosti dostatok prirodzeného svetla, čiže slnečných lúčov, ktoré majú preukázateľne pozitívny vplyv na našu náladu i zdravie. Vitamín D, ktorý je zo slnka prirodzene získavaný, je totiž účinnou zbraňou proti najrôznejším ochoreniam. Svetlo je zdrojom 99% energie na Zemi a život je na ňom neodmysliteľne závislý. Takže, aspoň na časť dňa odkryte okná dokorán, z okien odtiahnite zatemňovacie závesy a vytiahnite nahor žalúzie. Dbajte aj na prísun čerstvého vzduchu pravidelným vetraním. Vaše telo aj myseľ sa vám poďakujú a interiér sa rozžiari.

Nebojte sa farieb

Farby sú nepochybne dôležitou súčasťou interiéru. Vedia ovplyvniť našu náladu aj pracovnú aktivitu. S prichádzajúcimi teplými mesiacmi tak môžete domov premeniť s pomocou veselých odtieňov. Napríklad žltá farba v interiéri prináša uvoľnenie, harmóniu, pôsobí veľmi veselo a otvorene. Pocity napätia a stresu napomáha odstrániť aj oranžová. Pozitívne pôsobí ďalej ružová alebo svetlo zelená. Stačí si skrátka spomenúť na typické jarné farby. Pre docielenie pozitívneho výsledku nie je potrebné hneď maľovať všetky steny pastelovými farbami, stačí začať s farebne ladenými dekoráciami. Tkaniny, sviečky alebo vázy v optimistických farbách dodajú "život" každému interiéru.

Zdroj: Photographee.eu
Zdroj: Photographee.eu

Pozvite prírodu k sebe domov

Prečo si nevziať trochu prírody aj domov? Nazbierajte pár lúčnych kvetov či zájdite v rámci zdravotnej prechádzky do lesa, zozbierajte pár popadaných konárov, listov či šišiek a spríjemnite si popoludnie vyrábaním nevšedných dekorácií z prírodných materiálov. Skvelú prácu odvedú tiež kvety, či už v kvetináči alebo tie rezané.

Kvety sú pľúcami domova a zároveň trendy dekoráciou. Zdroj: Mariia Boiko, Shutterstock
Kvety sú pľúcami domova a zároveň trendy dekoráciou. Zdroj: Mariia Boiko, Shutterstock

Výrazná stena

Nie je nič smutnejšie ako holé múry. Hoci sú stále moderné minimalistické interiéry v neutrálnych farbách, príliš pozitívnej energie vám pravdepodobne nezašlú. Skúste na steny zavesiť napríklad abstraktný obraz z pastelových farieb či veľkoformátovú rodinnú fotografiu. Skvelým riešením sú tiež tapety, ktoré môžete nalepiť napríklad len na jednu stenu. Miestnosť sa razom premení k lepšiemu. Aktuálne sú v obľube vliesové tapety s prírodnými vzormi a pestrými motívmi.

 Foto: united photo studio
Foto: united photo studio

Hurá na upratovanie

Aj keď to nie je možno tá najpríjemnejšia činnosť, skúste sa vrhnúť do generálneho upratovania domu či triedenia preplnenej šatníkovej skrine. Interiér bude pôsobiť vzdušnejšie a zaručujeme, že to bude mať aj pozitívny vplyv na vašu náladu. Uprataný priestor totiž evokuje harmóniu, dodáva elán do všetkých činností a prináša radosť do života.

Autor: Kateřina Slezáková
Foto: Shutterstock

Tématické tagy

Tématické odbory

reklama

Nové

Čerstvý vzduch v interiéri ako základ zdravého života

Čerstvý vzduch v interiéri ako základ zdravého života

Zverejnené 20.5. Pri slovách vydýchaný vzduch sa nám vybavia priestory s veľkou kumuláciou ľudí, kde "atmosféra hustne". Nedochádza tu k dostatočnej výmene vzduchu a stúpa preto hladina CO2, ktorá môže spôsobiť problémy aj stav pridusenia. Stáva sa tak nielen vo… ísť na článok

Zachovajte chladnú hlavu a prežite leto v tieni VELUX vám teraz pri nákupe vonkajšej rolety vráti 80 € späť!

Zachovajte chladnú hlavu a prežite leto v tieni VELUX vám teraz pri nákupe vonkajšej rolety vráti 80 € späť!

Zverejnené 19.5. Skoncujte s horúčavou raz a navždy a získajte naviac 80 € späť. Stačí, ak si v období od 18. mája do 18. júla kúpite solárne poháňanú vonkajšiu roletu VELUX. Zabráňte teplu vstúpiť do vášho interiéru skôr ako prídu horúce dni. ísť na článok

Rolety, žalúzie, markízy, plachy a slnečníky...čo vybrať?

Rolety, žalúzie, markízy, plachy a slnečníky...čo vybrať?

Zverejnené 25.5. Už je to tu, leto je za dverami. A s ním aj potenciálne prehrievaniu interiéru. Ak ste tento problém už úspešne vyriešili, patríte k skupine spokojných užívateľov bytov a domov. Tým ostatným, ktorí sa na zatienenie svojich domovov ešte len chystajú,… ísť na článok

reklama