vyhľadávanie
Dnes je 14.11.

Ako vybrať najlepší odkvapový systém pre Váš domov

Zverejnené: 1. 7. 2019

Mať dobrú a funkčnú strechu nad hlavou, je potrebou každého jedného z nás. Málo kto sa však zamýšľa nad tým, že pre dlhodobé a bezproblémové fungovanie strechy je potrebné zvoliť vhodný a funkčný odkvapový systém, ktorý vodu zo strechy spoľahlivo odvedie do kanalizácie, alebo iných záchytných nádob.

Aby bol odkvapový systém dlhodobo funkčný, musí byť technologicky, ale aj materiálovo na zodpovedajúcej úrovni. Po materiálovej stránke je dôležitá kvalita a hrúbka ocele, ktorá je dôležitým parametrom nielen pre životnosť a funkčnosť systému, ale aj z pohľadu samotnej montáže, pretože najmä časti žľabového systému sú namáhané. V neposlednom rade musí odkvapový systém okrem svojho funkčného významu plniť aj estetickú funkciu. Žľaby, ako aj ďalšie komponenty odkvapového systému sú položené v najnižšom bode strechy, zvodový systém sa zasa umiestňuje na fasády, čím tvorí významný estetický prvok Vášho domu.

Obr.: Odkvapový systém Lindab Rainline je dokonalý v každom detaile
Obr.: Odkvapový systém Lindab Rainline je dokonalý v každom detaile

Odkvap preverený škandinávskym počasím

Dnes odkvapový systém Lindab Rainline spoľahlivo slúži miliónom zákazníkov po celej Európe a je osvedčený a vyskúšaný na strechách v rôznom prostredí, v oblastiach s veľkým množstvom snehu a silnými mrazmi a rovnako tak aj v krajinách, kde je veľmi teplo a veľa dní slnečného svitu. Prvé odkvapy Lindab Rainline uzreli svetlo sveta už v roku 1959, keď pán Lage Lindh založil spoločnosť Lindab v švédskom mestečku Grevie a odkvapový systém bol nosným produktom jeho podnikania. Dlhodobé skúsenosti a úzka spolupráca so špičkovými odborníkmi a koncovými užívateľmi umožňovala neustále vyvíjať nové a lepšie riešenia, vďaka ktorým je dnes odkvapový systém Lindab Rainline lídrom v kvalite a funkčnosti medzi odkvapmi.

Materiál s nekompromisnými vlastnosťami

Odkvapový systém Lindab Rainline je vyrobený z prvotriednej švédskej ocele, hrúbky 0,6 mm. Tá je žiarovo pozinkovaná a po pasivácií a základnom nátere chránená povrchovou vrstvou Elite, ktorá patrí medzi prémiové povrchové úpravy. Povrchová úprava Elite má jemne štruktúrovaný povrch a vyniká svojou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, ochrane ocele proti korózii aj UV stabilite a je odolná aj v prostrediach so znečisteným ovzduším. Povrchová úprava je nanesená z oboch strán, čím je materiál dostatočne chránený najmä pred vplyvom korózie aj vo svojej funkčnej (vnútornej) a tiež estetickej (vonkajšej) strane. Garantovaná písomná záruka na tento materiál je 30 rokov, avšak životnosť ďaleko presahuje uvedenú dobu.

10 farebných odtieňov pre jednoduchšiu voľbu

Zladiť odkvap so strechou a fasádou domu, nie je ľahké. Rozumieme detailom a aj preto je v našej ponuke 10 zaujímavých farebných odtieňov odkvapového systému, od metalických až po klasiku. Stačí si vybrať a váš dom ihneď dostane novú tvár.

Cena a kvalita dnes môžu ísť ruka v ruke.

Mnoho ľudí sa pri výbere odkvapov riadi hlavne cenou. Je však potrebné si uvedomiť, že rovnako ako strecha by aj systém odvodnenia mal byť investíciou na dlhú dobu, ktorá sa vám vráti v čase. Hľaďte preto pri výbere aj na to, či vaše odkvapy nebudú z dôvodu nízkej ceny a tým aj kvality zakrátko vyžadovať ďalšiu investíciu do údržby, či opravy nekvalitného materiálu. Kvalitný výrobcovia odkvapových systémov vám okrem samotných odkvapov z kvalitných materiálov ponúknu aj ďalšie dômyselné komponenty rôznych rozmerov - od žľabového kotlíka cez objímky zvodu odkvapov až po súvisiace príslušenstvo, akými sú napr. zábrany preliatia žľabu. Všetky prvky systému by do seba mali perfektne zapadať a vďaka tomu umožniť jeho jednoduché a rýchle zostavenie. To, že sa jedná o skutočne originálny odkvap, je u popredných výrobcov možné si ľahko overiť: jednotlivé prvky systému totiž majú na sebe jasne vyrazené logo výrobcu. Cena a kvalita dnes môžu ísť ruka v ruke.

Ak Vás odkvapový systém Lindab Rainline zaujal, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi vypracujeme cenovú ponuku ZADARMO.

Pozrite si našu kompletnú ponuku na www.stresnysystem.sk

Kontakty:
Lindab a.s.,
Jamník 278, 053 22
Tel.: 0800 124 944
E-mail: info@lindab.sk
www.lindab.sk

Autor: Dominika Fabianová
Foto: Archív firmy LINDAB

Tématické odbory

reklama

Nové

Viac svetla do bezokenných priestorov vďaka moderným technológiám

Viac svetla do bezokenných priestorov vďaka moderným technológiám

Zverejnené 11.11. Denné svetlo hrá v živote človeka zásadnú úlohu. V modernej dobe až 90% času trávime v budovách, preto je zásadné myslieť na dostatok denného svetla v interiéroch. Denné svetlo má významné účinky na náš metabolizmus a psychické zdravie. Príliš málo… ísť na článok

Letné prehrievanie domov – oficiálne neexistuje, ale...

Letné prehrievanie domov – oficiálne neexistuje, ale...

Zverejnené 7.11. Rok 2019, aj keď netrhal teplotné rekordy, zaznamenal dosť prípadov, kedy teplota v obytných miestnostiach rodinných domov vystúpila až príliš vysoko. Je zrejmé, že stále častejšie sťažnosti na letné prehrievanie domov nemožno odbiť len tepelnou… ísť na článok

Treláže z materiálu WoodPlastic® zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave

Treláže z materiálu WoodPlastic® zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave

Zverejnené 13.11. Na 6 000 unikátnych bezúdržbových lamiel z kompozitu dreva a polyméru od českej spoločnosti WPC - WoodPlastic dominuje atraktívnemu vzhľadu nového luxusného domu v Bratislave. Objekt získal prestížnu Cenu slovenskej komory architektov CE ZA AR 2019… ísť na článok

reklama