Dnes je 23.4.

Aquatherm Nitra 2019: trendy a inovácie tvárou v tvár

Zverejnené: 30. 1. 2019

Aquatherm Nitra, veľtrh vykurovacej, klimatizačnej, ventilačnej, meracej a regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky, sa bude konať 5. – 8. februára 2019 na nitrianskom výstavisku Agrokomplex.

Dvojročný cyklus veľtrhu

Organizátori veľtrhu zareagovali na požiadavky trhu a začali s organizáciou veľtrhu v dvojročnom cykle (podobne ako sa koná veľtrh BAU v Mníchove) Už prvé správy o obsadenosti prezrádzajú, že trpezlivosť a úsilie prinieslo svoje ovocie. Vystavovatelia ocenili čas, ktorý mali na prípravu svojej prezentácie. Veľtrh je pre nich stále najvýznamnejším miestom pre stretávanie s potenciálnymi aj existujúcimi klientmi a profesionálmi v obore technického zariadenia budov. A nielen to, stále platí, že zážitky "na vlastnú kožu" sú neprenosné ani tými najlepšími technológiami a že stretávanie sa tvárou v tvár je pre dobrý obchod absolútne esenciálne.

20 rokov existencie, veľtrh sa opäť rozrastá

Tento ročník veľtrhu prinesie opäť niekoľko noviniek, ale predovšetkým oslávi 20 rokov na trhu. Organizátori spoločne s vystavovateľmi chceli pri tomto výročí poďakovať najmä návštevníkom, ktorí sú veľtrhu verní a tradične navštevujú veľtrh. 20 rokov, 20 výhier denne. Každý deň sa tak bude losovať 20 výhercov, ktorí dostanú 7"tablet Alcatel. Stačí sa len zaregistrovať na oficiálnom webe veľtrhu, získať tak vstupenku zadarmo a prísť na veľtrh.

Veľtrh sa opäť rozrástol – aj čo sa týka veľkosti výstavnej plochy, tak aj sprievodného programu – a to potvrdzuje tak svoju pozíciu najdôležitejšieho podujatia pre odbor TZB na Slovensku. Tradičnej štvordňovej sprievodnej konferencii veľtrhu bude dominovať téma „Inteligentné - smart výrobky a technológie pre teplo - vodu - vzduch a plyn“. Ďalšiu jednodennú konferenciu zameranú na prezentáciu riešení v oblasti TZB určenú pre projektantov, architektov, zástupcov developérov a ďalších stavebných odborníkov TECHFORUM 2019 usporiada v utorok spoločnosť Klimak. Téme „Princípy pasívnych domov, ako spoľahlivý základ pre navrhovanie súčasných budov“ sa bude venovať konferencia organizovaná Inštitútom pre pasívne domy. Druhý deň veľtrhu bude patriť najmä primátorom a starostom a téme odpadového a vodného hospodárstva. Aktuálne možnosti podpory z Operačného programu Kvalita životného prostredia, ako ďalej v Zelenej domácnostiam, alebo ako byť vo verejných budovách energeticky efektívny s minimálnymi nákladmi, aj to sú témy, ktorým sa bude venovať počas svojho seminára Slovenská inovačná a energetická agentúra.

Prezentácia noviniek

Na návštevníkov čaká množstvo noviniek. Značka Vaillant predstaví novinku v podobe tepelného čerpadla vzduch- voda aroTHERM split. Spoločnosť Atrea umožní návštevníkom vyskúšať si na vlastnú kožu svet virtuálnej reality a zažiť nielen servisnú obhliadku nástrešné jednotky, ale aj voľný pád. Mitsubishi Electric uvedie prvý 2-rúrkový systém s chladivom R32 na trhu, ktorý zabezpečuje súčasné chladenie a vykurovanie so spätným získavaním tepla a spája v sebe výhody systému s priamym tepelným výmenníkom a systému s vodným okruhom. Eta energy predstaví jedinečný priemyselný kotol na spaľovanie biomasy o výkone 350-500 kW .Spoločnosť FV - Plast bude verejnosti prezentovať ďalší plošný chladiaci a vykurovací systém najnovšej generácie FV DELGADO. Brilon a.s. uvedie nerezové nástenné a stacionárne kotly Elco pre priemyselné využitie. Firma DREKOMA predstaví systém zvlhčovania vzduchu Merlin Technology, ktorými sa docieli zdravšej klímy interiérov všetkých kategórií - domácnosti, školy, kancelárie, priemyselné objekty. Spoločnosť Landis + Gyr predstaví na veľtrhu novinku - kompaktný ultrazvukový kombinovaný merač tepla a chladu s robustnou celokovovou prietokovou časťou, ktorý spĺňa všetky požiadavky pre potreby technických zariadení budov - ultrazvukový merač ULTRAHEAT. TZB produkt, s.r.o., obchodná spoločnosť, ktorá sa zaoberá dodávaním vzduchotechnických zariadení na slovenský trh, okrem iného predstaví lokálnu vetraciu jednotku Quantum NEXT, rekuperačnú jednotku RHP s rotačným rekuperátorom a tepelným čerpadlom a riadiaci systém C6 na vetranie bytových domov.Český výrobca kotlov na tuhé palivá, plynových liatinových kotlov, kondenzačných kotlov a radiátorov VIADRUS predstaví na veľtrhu moderný splyňovací liatinový kotol Hercules U68 určený k ekologickému spaľovanie kusového dreva. To je len malá ochutnávka z ponuky vystavovateľov.

Všetky novinky o prípravách veľtrhu sú k dispozícii na webových stránkach veľtrhu, kde nájdete aj možnosť prihlásiť sa k odberu newsletteru a novín Aquatherm Times, a byť tak informovaný o priebehu príprav veľtrhu a všetkých novinkách, ktoré budú vystavovatelia na veľtrhu prezentovať.

Autor: PR článok společnosti MDL Expo s.r.o.
Foto: Archív firiem

Tématické odbory

Nové

Gresové porcelánové dlažby 20 mm od VillaTesta

Zverejnené 17.4. Gresová dlažba sa u nás nazýva aj „umelý/syntetický mramor”, resp. „porcelán”. Jedná sa o homogénny spekaný materiál vyleštený na povrchu. Pri správnom položení tejto dlažby je tento materiál prakticky nezničitelný (používaním sa iba ďalej zalešťuje… ísť na článok

Kartón namiesto dreva a tehál

Zverejnené 23.4. Netradičných materiálov využívaných k stavbe domov existuje v dnešnej dobe veľmi veľa. Popri plaste, odpade či kontajnerov je to napríklad kartón, ktorý svoje uplatnenie našiel aj v odvetví výroby nábytku. ísť na článok

Neprekonateľné veľké zelené vajce. Inšpiráciou bola tradičná hlinená pec z Ázie

Zverejnené 22.4. Princíp fungovania Big Green Egg má svoje korene v ďalekej histórií. Pred viac než 3000 rokmi sa vo východnej Ázii používalo ako tradičná hlinená pec na drevo, v ktorej si ľudia pripravovali jedlo. Tu potom tento štýl prípravy pokrmov objavili… ísť na článok