Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Aquatherm Nitra 2019: trendy a inovácie tvárou v tvár

Zverejnené: 30. 1. 2019

Aquatherm Nitra, veľtrh vykurovacej, klimatizačnej, ventilačnej, meracej a regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky, sa bude konať 5. – 8. februára 2019 na nitrianskom výstavisku Agrokomplex.

Dvojročný cyklus veľtrhu

Organizátori veľtrhu zareagovali na požiadavky trhu a začali s organizáciou veľtrhu v dvojročnom cykle (podobne ako sa koná veľtrh BAU v Mníchove) Už prvé správy o obsadenosti prezrádzajú, že trpezlivosť a úsilie prinieslo svoje ovocie. Vystavovatelia ocenili čas, ktorý mali na prípravu svojej prezentácie. Veľtrh je pre nich stále najvýznamnejším miestom pre stretávanie s potenciálnymi aj existujúcimi klientmi a profesionálmi v obore technického zariadenia budov. A nielen to, stále platí, že zážitky "na vlastnú kožu" sú neprenosné ani tými najlepšími technológiami a že stretávanie sa tvárou v tvár je pre dobrý obchod absolútne esenciálne.

20 rokov existencie, veľtrh sa opäť rozrastá

Tento ročník veľtrhu prinesie opäť niekoľko noviniek, ale predovšetkým oslávi 20 rokov na trhu. Organizátori spoločne s vystavovateľmi chceli pri tomto výročí poďakovať najmä návštevníkom, ktorí sú veľtrhu verní a tradične navštevujú veľtrh. 20 rokov, 20 výhier denne. Každý deň sa tak bude losovať 20 výhercov, ktorí dostanú 7"tablet Alcatel. Stačí sa len zaregistrovať na oficiálnom webe veľtrhu, získať tak vstupenku zadarmo a prísť na veľtrh.

Veľtrh sa opäť rozrástol – aj čo sa týka veľkosti výstavnej plochy, tak aj sprievodného programu – a to potvrdzuje tak svoju pozíciu najdôležitejšieho podujatia pre odbor TZB na Slovensku. Tradičnej štvordňovej sprievodnej konferencii veľtrhu bude dominovať téma „Inteligentné - smart výrobky a technológie pre teplo - vodu - vzduch a plyn“. Ďalšiu jednodennú konferenciu zameranú na prezentáciu riešení v oblasti TZB určenú pre projektantov, architektov, zástupcov developérov a ďalších stavebných odborníkov TECHFORUM 2019 usporiada v utorok spoločnosť Klimak. Téme „Princípy pasívnych domov, ako spoľahlivý základ pre navrhovanie súčasných budov“ sa bude venovať konferencia organizovaná Inštitútom pre pasívne domy. Druhý deň veľtrhu bude patriť najmä primátorom a starostom a téme odpadového a vodného hospodárstva. Aktuálne možnosti podpory z Operačného programu Kvalita životného prostredia, ako ďalej v Zelenej domácnostiam, alebo ako byť vo verejných budovách energeticky efektívny s minimálnymi nákladmi, aj to sú témy, ktorým sa bude venovať počas svojho seminára Slovenská inovačná a energetická agentúra.

Prezentácia noviniek

Na návštevníkov čaká množstvo noviniek. Značka Vaillant predstaví novinku v podobe tepelného čerpadla vzduch- voda aroTHERM split. Spoločnosť Atrea umožní návštevníkom vyskúšať si na vlastnú kožu svet virtuálnej reality a zažiť nielen servisnú obhliadku nástrešné jednotky, ale aj voľný pád. Mitsubishi Electric uvedie prvý 2-rúrkový systém s chladivom R32 na trhu, ktorý zabezpečuje súčasné chladenie a vykurovanie so spätným získavaním tepla a spája v sebe výhody systému s priamym tepelným výmenníkom a systému s vodným okruhom. Eta energy predstaví jedinečný priemyselný kotol na spaľovanie biomasy o výkone 350-500 kW .Spoločnosť FV - Plast bude verejnosti prezentovať ďalší plošný chladiaci a vykurovací systém najnovšej generácie FV DELGADO. Brilon a.s. uvedie nerezové nástenné a stacionárne kotly Elco pre priemyselné využitie. Firma DREKOMA predstaví systém zvlhčovania vzduchu Merlin Technology, ktorými sa docieli zdravšej klímy interiérov všetkých kategórií - domácnosti, školy, kancelárie, priemyselné objekty. Spoločnosť Landis + Gyr predstaví na veľtrhu novinku - kompaktný ultrazvukový kombinovaný merač tepla a chladu s robustnou celokovovou prietokovou časťou, ktorý spĺňa všetky požiadavky pre potreby technických zariadení budov - ultrazvukový merač ULTRAHEAT. TZB produkt, s.r.o., obchodná spoločnosť, ktorá sa zaoberá dodávaním vzduchotechnických zariadení na slovenský trh, okrem iného predstaví lokálnu vetraciu jednotku Quantum NEXT, rekuperačnú jednotku RHP s rotačným rekuperátorom a tepelným čerpadlom a riadiaci systém C6 na vetranie bytových domov.Český výrobca kotlov na tuhé palivá, plynových liatinových kotlov, kondenzačných kotlov a radiátorov VIADRUS predstaví na veľtrhu moderný splyňovací liatinový kotol Hercules U68 určený k ekologickému spaľovanie kusového dreva. To je len malá ochutnávka z ponuky vystavovateľov.

Všetky novinky o prípravách veľtrhu sú k dispozícii na webových stránkach veľtrhu, kde nájdete aj možnosť prihlásiť sa k odberu newsletteru a novín Aquatherm Times, a byť tak informovaný o priebehu príprav veľtrhu a všetkých novinkách, ktoré budú vystavovatelia na veľtrhu prezentovať.

Autor: PR článok společnosti MDL Expo s.r.o.
Foto: Archív firiem

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama