Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 21.5.

Aquatherm Nitra - novinky a ocenené produkty

Zverejnené: 23. 2. 2019

V dňoch 05. – 08. februára 2019 sa konal už 20. ročník medzinárodného odborného veľtrhu Aquatherm Nitra. Veľtrhu sa zúčastnilo 211 vystavovateľov zo 7 krajín a hneď v prvý deň po otvorení prekvapil svojou účasťou. Návštevníci z radov odbornej aj laickej verejnosti prišli pozrieť novinky z oblasti TZB.

Spoločnosť Thermo/Solar zo Žiaru nad Hronom najväčší slovenský výrobca kolektorov– vystavovala na veľtrhu nový plochý termický kolektor s označením TS500M. Tematicky sa výstave zamerali okrem rodinných domov aj na bytové domy, preto vystavovali slnečné kolektory so zväčšenou plochou TS500 a horizontálne TS530/M. Kolektory nemusia byť len na streche, ale práve TS500/M sú vhodné na umiestnenie na fasády a balkóny domov.

Spoločnosť Viessmann sa prezentovala tradične so svojimi špičkovými výrobkami, ktoré zahŕňali vysoko efektívne kondenzačné systémy na plyn, tepelné čerpadlá, centrálne a decentrálne vetracie systémy.

Spoločnosť FENIX Slovensko – špecialista na sálavé vykurovanie nám tradične prezentovala celý sortiment elektrického vykurovania – vykurovacie rohože, fólie a množstvo dizajnovo zaujímavých sklenených ako aj mramorových vykurovacích panelov.

Značka Vaillant prezentovala svoju novinku tepelné čerpadlo vzduch-voda aroTHERM split typu vzduch/voda s oddeleným chladivovým okruhom. Spoľahlivo vykuruje, chladí a pripraví aj teplú vodu. Vhodné je nielen pre novostavby, ale aj rekonštrukcie. Je mimoriadne tiché, osvedčilo sa i v susedstvách s hustejšou zástavbou. Získalo tiež prestížne ocenenie Red Dot Design Award 2018.

Spoločnosť KARMA – tradičný český výrobca plynových spotrebičov nám na veľtrhu prezentovala plynové zabudované krby, ktoré majú nasávanie vzduchu z miestnosti, odťah spalín vyvedený do vyvložkovaného komína. Pri výkone takmer 9 kW sú vhodné aj do väčších miestností o veľkosti až 180 m³. Konštrukcia spaľovacej komory doplnená keramickými prvkami nad horákmi umožňuje pohľad na planúci oheň, ktorý je porovnateľný s krbmi na drevo. Na rozdiel od klasických krbov na pevné palivo je možnosť pri plynových krboch rady EXCLUSIVE nastaviť požadovanú teplotu v miestnosti, ktorú plynový krb automatický udržuje. K maximálnemu pohodliu pre obsluhu je použité diaľkové ovládanie.

Pri príležitosti konania 20. ročníka medzinárodného odborného veľtrhu vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky Aquatherm Nitra boli udelené ocenenia za najlepšie exponáty veľtrhu:

1. miesto – Posilovacia stanica hydro Solo-E Optimum,
vystavovateľ: Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o., výrobca: GRUNDFOS, Dánsko

2. miesto – Analyzátor spalín testo 300,
vystavovateľ: Testo, s.r.o., výrobca: Testo SE & Co. KGaA

Ocenenie TZB-EXPO získal nový analyzátor spalín testo 300, ktorý prináša veľa inovatívnych prvkov pre efektívnu prácu pri nastavovaní vykurovacích zariadení:
veľký 5" HD displej odolný proti poškriabaniu s technológiou SmartTouch, inteligentným dotykovým ovládaním a vymeniteľnou ochrannou vrstvou,
jednoduché, intuitívne menu pre všetky dôležité merania
4 silné magnety s ochranným pogumovaním pre bezpečnú prácu v náročnom prostredí
v pohotovostnom režime je pripravený merať po stlačení tlačidla

3. miesto – Splitové tepelné čerpadlo s oddeleným chladivovým okruhom aroTHERM Split VWL 35/5 AS – VWL 125/5 AS,
vystavovateľ: Vaillant Group Slovakia s.r.o., výrobca: Vaillant GmbH, Nemecko

Na veľtrhu Aquatherm udelili Cenu SSTP za výrobok 2019 elektrokotlu Ray značky Protherm.

Ocenenie za celkový koncept prezentácie

Pri príležitosti konania 20. ročníka medzinárodného odborného veľtrhu vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky Aquatherm Nitra bolo udelené ocenenie za celkový koncept prezentácie spoločnosti na veľtrhu vystavovateľovi: Brilon a.s.

Autor: Ing. Kateřina Kočická
Foto: Kateřina Kočická

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Zverejnené 20.5. Priestor pre sezónne aktivity v spojení so zázradou. Objekt, príkladne osadený do strmého svahu na hranici pozemku, charakterizuje surová materialita, subtílne detaily a rozsiahle zasklenie jedálenskej a pobytovej časti. ísť na článok

reklama