Malta HELUZ SIDI
vyhľadávanie
Dnes je 23.10.

Automatické dvere = reprezentatívny vstup do verejných priestorov

Zverejnené: 22. 8. 2019

Vstup do objektu je prvé, čo zaujme oko pravidelného aj príležitostného návštevníka. Akostne podradný produkt na mieste vchodu vytvára negatívny prvý dojem, ktorý zostáva v mysli hosťa aj dlho po odchode z budovy. Dvere z kvalitných materiálov, ktoré umožnia hladký a plynulý prístup do objektu, môžu tak byť pre úspech podnikateľa sídliaceho v danom objekte aj rozhodujúce.

Spoločnosť Raccoon, český výrobca karuselových, lineárnych a automatických dverí ponúka skutočne pestrý sortiment. Špecializuje sa na dodávku individuálnych riešení (predovšetkým pre komerčné, skladové, administratívne objekty), ktorými vychádza v ústrety predstavám investora aj architekta. Množstvo doterajších realizácií uisťujú zákazníka o tom, že oslovuje skúsenú a stabilnú firmu, ktorej produkty disponujú dlhou životnosťou a kvalitou. V tomto článku si predstavíme aspoň čriepky realizácií spoločnosti Raccoon, ktoré považujeme v tomto roku za zásadné.

Visionary Holešovice

V pražských Holešoviciach vznikla unikátna kancelárska budova, ktorej tvorcovia kládli dôraz predovšetkým na zdravie a duševnú pohodu ich obyvateľov. Spája pracovné prostredie so zábavou. Je prvým objektom v ČR s bežeckou dráhou na streche. Sedem nadzemných podlaží objektu je usporiadaných v tvare písmena H a samozrejmosťou je presklená fasáda. Reprezentatívny vstup do tejto budovy je riešený Raccoon transparentným karuselovým vchodom, ktorý spĺňa najvyššie nároky, aké tento veľmi moderný objekt v prevádzke určuje. Dodávajú do interiéru dostatok denného svetla s ktorým brilantne pracujú. Praktickou výhodou je okrem iného minimálna energetická stratovosť (otáčanie karuselu totiž nedovoľuje priamy styk vnútorného a vonkajšieho prostredia) alebo elimináciu prechodu hluku a prachu z exteriéru dovnútra. Stavba je doplnená tiež nadrozmernými a protipožiarnymi automatickými dverami.

Vstup do objektu Visionary Holešovice realizovaný spoločnosťou Raccoon
Vstup do objektu Visionary Holešovice realizovaný spoločnosťou Raccoon

Bussiness park Campus Science Park

Množstvo odpočinkových zón ponúka aj bussiness park budovy D&E v Brne nazývaný Campus Science Park. Jedná sa o objekt, ktorý tesne susedí s nákupným centrom, nemocnicou a kampusom Masarykovej Univerzity. Oblasť disponuje výbornou dopravnou obslužnosťou a nachádza sa blízko diaľnice. To všetko dopĺňajú nadštandardné parkovacie kapacity. Aj tu v Campus Science Parku je vstup do budovy vybavený karuselovými dverami Raccoon.

Vstup do budovy Campus Science Park v Brne je vybavený karuselovými dverami Raccoon
Vstup do budovy Campus Science Park v Brne je vybavený karuselovými dverami Raccoon

Zdravotníctvo

Raccoon sa v tomto roku zúčastnil ako subdodávateľ hneď niekoľkých rekonštrukcií či prístavieb českých nemocníc. Automatické dvere disponujú v tejto sfére veľmi špecifickým uplatnením. Striktné hygienické predpisy nedovoľujú zanedbať kvalitu v žiadnom detaile.

V Českých Budejoviciach postupne zrealizoval viac než 150 automatických dverí.

V Olomouckej nemocnici bolo v rámci nového pavilónu Interna a Geriatrie situovaných 21 vnútorných automatických a požiarnych automatických dverí vedúcich do vyšetrovní a oddelení ARO. Zároveň bolo v rovnakom objekte dokončených 14 ks automatických dverí do izieb pacientov Následnej Intenzívnej Starostlivosti.

Na oddelení II Interny v Olomouci bolo dodaných 21 kusov vnútorných protipožiarnych automatických dverí Raccoon
Na oddelení II Interny v Olomouci bolo dodaných 21 kusov vnútorných protipožiarnych automatických dverí Raccoon

V Třebíči bolo na niekoľkých oddeleniach, vrátane operačných sál, umiestnených veľké množstvo vnútorných protihlukových hliníkových protipožiarnych výplní, stien a deliacich priečok a 36 kusov automaticky ovládaných dverí.

Aj v nemocnici v Trebíči bolo realizovaných množstvo vnútorných automatických dverí a deliacich priečok Raccoon
Aj v nemocnici v Trebíči bolo realizovaných množstvo vnútorných automatických dverí a deliacich priečok Raccoon

Do centrálneho objektu nemocnice v Uherskom Hradišti boli v druhej etape výstavby dodané okná a exteriérové dvere, vnútorné protihlukové nepožiarne výplne, steny a deliace priečky, ďalej tiež automaticky posuvné, otváracie a požiarne dvere.

Aj detské oddelenie nemocnice Nového Mesta na Morave v súčasnosti disponuje produktmi Raccoon, konkrétne vonkajšími hliníkovými oknami a automatickými dvermi s požiarnou odolnosťou a predsadenou montážou.

Rozsiahly komplex sociálneho Domova PETRA Mačkov zahŕňa niekoľko protipožiarnych automatických dverí Raccoon. Do kúpeľného domu Kiev vo Františkových kúpeľoch boli dodané celosklenené dvere vedúce k bazénu v modernom elegantnom dizajne a vstupný portál s automatickými dverami.

Mnoho ďalšieho

Medzi významných zákazníkov, s ktorými prebiehala spolupráca v tomto roku, patrí aj obchodný lekárenský reťazec Dr. Max, DM drogéria a čerpacia stanica Benzina. Trvalú spoluprácu predovšetkým v oblasti dverovej techniky rozvíja Raccoon s autosalónmi Mercedes, Ford, Opel, BMW. Tiež novo vybudovaná reštaurácia Stodola pri čerpacej stanici v Hornej Folmave (tiež ČR) využíva služieb Raccoon. Budú v nej umiestnené automatické dvere so zabezpečenou bezporuchovou prevádzkou aj HS portálmi (s kvalitným, robustným profilom a vybavené značkovým kovaním). Raccoon sa podieľal aj na rekonštrukcii a prístavbe Filozofickej fakulty Masarykovej univerzity v Brne, kde boli umiestnené vonkajšie automatické a teleskopické dvere, vnútorné hliníkové požiarne aj nepožiarne výplne s diaľkovo ovládanými motorickými žalúziami a ďalej tiež deliace priečky a dvere.

Automatika do moderných aj historických budov

Automatické dvere môžu byť prispôsobované predstavám architekta v celkom novom navrhovanom projekte, ale je možné ich citlivo zakomponovať aj do historických objektov. Či už sa jedná o automatické dvere (posuvné či otváracie), karuselové a protipožiarne dvere, rolovacie bezpečnostné vstupy alebo o dizajnové celosklenené bezrámové steny vrátane dverí, všetko je možné obstarať v najvyššej kvalite. Značka Raccoon je toho zjavným príkladom.

Kontakty:
Ing. Ján Urban
Lamačská cesta 99, 841 03 Bratislava
Tel.: +421 948 605 641
E-mail: urban@raccoondoors.com

Autor: Bc. Helena Široká
Foto: Archív firmy Raccoon, s.r.o.
reklama

Nové

Dom zničila explózia, nový z tehál HELUZ postavili za šesť mesiacov

Dom zničila explózia, nový z tehál HELUZ postavili za šesť mesiacov

Zverejnené 22.10. Manželský pár s troma dospelými deťmi chcel len upraviť svoj dom, ktorý začínal byť pre dvoch príliš veľký. Osud to však zariadil inak. Explózia v susedstve pôvodný objekt poškodila natoľko, že namiesto drobných úprav prišla na rad totálna… ísť na článok

Ako správne pripraviť záhradu na zimu

Ako správne pripraviť záhradu na zimu

Zverejnené 21.10. Celé leto ste trávili kosením a úpravou trávnika a tešili sa zo zelenej krásy? Jeseň je však za dverami a na chladné mesiace treba pripraviť aj záhradu. Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pripraviť trávnik na zimu tak, aby sa zazelenal s… ísť na článok

Vyberáme stavebný pozemok

Vyberáme stavebný pozemok

Zverejnené 19.10. Bývanie v dome s vlastnou záhradou si vzhľadom na udalosti posledných mesiacov získava stále nových priaznivcov. Súkromný vonkajší priestor totiž umožňuje tráviť voľný čas v zeleni aj počas karantény. Pre mnoho Čechov je však vidina takého vlastného… ísť na článok

reklama