Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Česká sklenená tradícia v kúpeľni

Zverejnené: 15. 10. 2021

Popri vysokej hygienickosti si dizajnéri na skle cenia aj jeho schopnosti efektne odrážať svetlo. Ide navyše o prostriedok individualizácie interiérov. Všetky pozitíva, ktoré sklo prináša po technickej i estetickej stránke, využila spoločnosť Hansgrohe, ktorá na tohtoročnom Designbloku predstavila, okrem iného, kúpeľňové batérie AXOR MyEdition_Glass Concept s krištáľovým povrchom.

Nový rad sklenených batérii je rozšírením kolekcie AXOR MyEdition, za ktorej dizajnom stojí štúdio Phoenix Design so sídlom v Stuttgarte. Zvláštne znamenie: neutrálna montážna doštička, ktorá umožňuje použiť na batérii individuálne zvolený materiál. „AXOR MyEdition_Glass Concept je potencionálne ďalším rozšírením kolekcie AXOR MyEdition. Konceptom chceme ponúknuť našim zákazníkom možnosť ďalšej individualizácie v kúpeľni s využitím českého skla v kvalite Optiwhite ako ušľachtilého a hygienického materiálu. Zároveň sklenenými plochami vieme poskytnúť architektom a dizajnérom novú platformu pre hru s interiérovým osvetlením. Petra a Larsa sme oslovili ako expertov práce so sklom. Vďaka svojim realizáciám majú výborné kontakty na sklárske dielne v Severných Čechách, kde má sklárske remeslo tradíciu už po niekoľko storočí,“ hovorí Ladislav Grebec, konateľ Hansgrohe CS Brno.

„Všeobecne môžeme povedať, že náš dizajn je inšpirovaný starými technológiami rezania skla pomocou rezov, ktoré odrážajú svetlo takmer zo všetkých uhlov. Táto hra svetla a odrazov mu dodáva vlastnosti diamantu. Na to sme použili najčistejšie a najpriehľadnejšie optické sklo bez akejkoľvek farby a bez bublín,“ dodávajú k tomu autori návrhu Peter Olah & Lars Kemper.

Kolekcia One

Značku AXOR na Designbloku zastúpili tiež produkty rady One pre umývadlo, vaňu a sprchu od britských designérov Edwarda Barbera a Jaye Osgerbyho. Zdokonalená technológia Select umožňuje batérii nový spôsob interakcie: zatlačením ovládacej jednotky dole sa dá voda pustiť alebo vypnúť, otočením v smere hodinových ručičiek sa zvyšuje teplota. Ovládanie je jednoduché, intuitívne a veľmi presné. So svojim nadčasovým dizajnom a povrchom v chróme, matne čiernej a ďalších exkluzívnych povrchových úpravách prináša AXOR One vybranú eleganciu do každej kúpeľne.

Pre tieto ikonické batérie je charakteristické ľahké zúženie smerom k ohnutým výtokom - subtílny detail, ktorý podčiarkuje mimoriadnu kvalitu dizajnu a výroby. Mechanické rukoväte batérií s technológiou Select umožňujú presne a úsporne púšťať a vypínať vodu a tiež kontrolovať teplotu. Termostatická batéria so svojimi veľkými, zreteľne označenými tlačidlami Select ponúka rýchle a priame prepínanie druhu prúdu pre sprchu alebo vaňu; veľkoplošná rukoväť termostatickej batérie potom intuitívnu, ultra presnú kontrolu teploty a množstva. Horné a ručné sprchy AXOR One sa vyznačujú monolitickými tvarmi a inovatívnym umiestnením prúdov Rain a PowderRain, čo sa odráža v charakteristickom grafickom jazyku hlavice sprchy. Sprchová hadica je perfektnou kombináciou All-in-One - horná sprcha, ručná sprcha, sprchová tyč a pripojenie na stenu.

Sortiment AXOR One zahŕňa celkom 31 produktov a k rozsiahlemu sortimentu sprchových produktov patria horné sprchy, ktoré kombinujú prúd Rain a PowderRain, ručná sprcha s PowderRain, Showerpipe a sprchová sada, ktoré majú vďaka integrovaným prípojkám na stenu opticky čistý, redukovaný vzhľad. Ako perfektný doplnok poslúžia doplnky AXOR Universal Circular. Celú kolekciu je možné individualizovať – povrchom v matnej čiernej farbe alebo jednou z exkluzívnych povrchových úprav AXOR FinishPlus.

Autor: Tlačová správa
Foto: archív HansGrohe SE

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama