HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 19.5.

Chemické kotvy Pattex nahradia hmoždinky, klince aj skrutky

Zverejnené: 8. 11. 2008

Chemické kotvenie je v súčasnosti považované za najprogresívnejší spôsob upevňovania najrôznejších prvkov. Jedná sa totiž o rýchlu a spoľahlivú náhradu klincov, skrutiek, hmoždiniek, a dokonca aj oceľových kotiev, používaných doposiaľ napríklad pre kotvenie oceľových hál a budov. V sortimente značky Pattex ( Henkel ČR ) nájdeme dva typy chemických kotiev – Pattex CF 850 a CF 900, a to v niekoľkých variantoch balenia tak, aby dokázali vyhovieť špecifickým potrebám zákazníkov.

Chemická kotva Pattex je špičkový materiál, ktorý sa uplatní nielen pri kotvení bezpečnostných brán a závor, verejného osvetlenia, oceľových hál, potrubných systémov a vzduchotechniky, ale aj závesných toaliet, umývadiel, skríň a políc, slnečných zábran a markíz a tiež schodov či zábradlia. Lepiace malty Pattex CF 850 a 900 sú určené širokému spektru odborníkov, ako sú tesári, stolári, inštalatéri, výrobcovia kuchýň, elektrikári, murári, zámočníci, kováči, stavebné firmy, montážnici, a samozrejme aj domácim majstrom.

Chemická kotva Pattex CF 850

Chemická kotva Pattex CF 850 je univerzálna malta na báze polyesterovej živice. Táto, na trhu najrozšírenejšia, polyesterová technológia prináša výhodu rýchleho a jednoduchého použitia. Pattex CF 850 je vhodná pre stredné zaťaženie, je možné ju použiť do plných aj dutých materiálov, rýchlo vytvrdzuje, nie je ale vhodná k aplikácii na vlhké podklady a pre materiály trvale vystavené vlhkosti. Pattex CF 850 je na trhu v kartuši o objeme 300 ml a ďalej v menšom 165 ml balení s doplnkami. To ocenia hlavne domáci majstri, chatári a chalupári, pretože v jedinom balení nájdu všetko, čo je potrebné pre rýchle a jednoduché upevnenie najrôznejších predmetov – lepiacu maltu, dva zmiešavače, dve sitá (určené do dutých materiálov) a dve závitové tyče. Pri aplikácii je možné využiť bežnú aplikačnú pištoľ používanú u montážnych lepidiel, silikónov či tmelov (a kotiev Pattex o objeme 300 ml).

Chemická kotva Pattex CF 900

Chemická kotva Pattex CF 900, malta na báze vinylesterovej živice, vyniká rýchlosťou a jednoduchosťou použitia, je určená pre stredné a vysoké zaťaženie. Je možné aplikovať ju aj na mokré podklady a je trvale vodotesná. Na trhu je ju možné dostať v kartuši o objeme 300 ml a takisto vo väčšom 380 ml balení. Toto balenie je určené predovšetkým profesionálnym remeselníkom a montážnym firmám, pretože umožňuje upevniť oveľa viac prvkov a predstavuje tak významné urýchlenie a zjednodušenie práce. Pre aplikáciu väčšieho balenia je potrebné využiť špeciálnu aplikačnú pištoľ zaisťujúcu presnejšie dávkovanie jednotlivých zložiek chemickej kotvy.

K chemickým kotvám Pattex ponúka Henkel ČR celý rad rôznych doplnkov – zmiešavače, sitká, kotviace tyče, čistiace nástroje a aplikačné pištole. Dierované sitká je potrebné použiť vždy pri kotvení do dierkovaného materiálu. Chemické kotvy Pattex ponúkajú špecializovaní predajcovia, maloobchody a veľkoobchody s potrebami pre remeselníkov a siete s potrebami pre domácich majstrov. Viac informácií o tomto materiáli nájdete na www.pattex.sk, kde si takisto môžete prezrieť aj inštruktážne videá o správnej aplikácii chemických kotiev Pattex.


Upevnenie stožiarového stĺpu chemickou kotvou Pattex

Zábradlie upevnené pomocou chemickej kotvy
Autor: Marie Šimonovská
Foto: Archiv firmy

Tématické odbory

reklama

Nové

Krása a dynamika dreva - to je jedinečná tvorba drevených sôch od maďarského umelca

Krása a dynamika dreva - to je jedinečná tvorba drevených sôch od maďarského umelca

Zverejnené 19.5. Gábor Miklós Szőke sa preslávil svojimi monumentálnymi sochami zvierat. Jeho úžasné výtvory vznikajú z kusov stavebného dreva a vytvára ich tím sochárov, tesárov a iných profesionálov. ísť na článok

Na jeseň môžete získať dotáciu z Plánu obnovy na zníženie energetickej náročnosti domu

Na jeseň môžete získať dotáciu z Plánu obnovy na zníženie energetickej náročnosti domu

Zverejnené 18.5. Na jeseň tohto roka spustí Ministerstvo životného prostredia SR Plán obnovy. Jeho cieľom je eliminovať vplyv klimatických zmien a neustáleho zvyšovania cien energií na energetickú náročnosť budov. Dotácie až do výšky 60 % môžu žiadatelia získať aj… ísť na článok

Ako na inštaláciu sadrokartónu

Ako na inštaláciu sadrokartónu

Zverejnené 17.5. V súčasnosti sú sadrokartónové dosky jedným z najvhodnejších a najrýchlejších riešení suchej výstavby. Dajú sa využiť ako pri rekonštrukciách, tak aj pri novostavbách. Odborník vám poradí, ako na ich jednoduché a správnu inštaláciu. ísť na článok

reklama