Strešné okná Velux
vyhľadávanie
Dnes je 15.10.

Ďaleká južná Ázia v slovenských domácnostiach - nádych exotiky v podobe originálnych kusov nábytku

Zverejnené: 25. 7. 2019

Výrobky z dreva sú nadčasové a dokážu z každého obývaného priestoru vyčarovať vysnívaný domov. Drevo ako materiál je pevné, odolné a nestarnúce, a snáď asi nikdy nevyjde z módy. Je teda stávkou na istotu a na trhu si v súčasnosti môžete vybrať zo širokého sortimentu rôznych prevedení. Pokiaľ ale túžite po originálnej štruktúre a skutočnom nádychu exotiky, siahnuť by ste mali rozhodne po indickom nábytku. Ten sa do našich končín rozšíril, pochopiteľne, z Indie a odráža celosvetovo obľúbený štýl tamojších obyvateľov.

Ako sa hovorí - iný kraj, iný mrav, preto sa aj materiál obyvateľstvu tak prirodzený postupom času obmieňal. Každý národ si do masívneho nábytku pridal niečo svoje, a tak sa dnes stretávame s rôznymi prevedeniami a štýlmi. Pozorovať môžme rôzne ornamenty vyrezávané napríklad do operadiel na stoličkách či čistý a jednoduchý anglický štýl.

Z čoho je indický nábytok vyrábaný?

Zvyčajne je indický nábytok konštruovaný z jednej z troch drevín - sheesham, manga alebo akácie, no v súčasnosti sa do výroby pridávajú rôzne inovácie a nové druhy. Ide najmä o husté a odolné dreviny so špeciálnymi vlastnosťami. Výnimočná štruktúra vytvorená prírodou zabezpečí každému kúsku originálny vzhľad a prinesie do domácnosti poriadny kus prírody. Len si predstavte tú kopu povinností, ktoré vám pri práci z domu spríjemní napríklad stôl z masívu vo vašej pracovni. Doplnený jednoduchými pokrokovými dekoráciami alebo nenáročnými izbovými rastlinami urobí z každej povinnosti potešenie. Stačí už len pretaviť predstavy do reality.

Starostlivosť o odolný indický masív

Masívne drevo ako materiál je síce kvalitné, veľa ľudí však odrádza na prvý pohľad ich náročná údržba. S pár trikmi ale zachováte jeho vzhľad rovnaký dlhé roky. Dbať by ste mali najmä na to, že indický nábytok by nemal byť vystavený priamym slnečným lúčom, ktoré by mohli mať za následok nerovnomernú zmenu farebného odtieňa povrchu. Ideálna vlhkosť vzduchu by sa preto mala pohybovať v rozmedzí 50-60%.

Nebojte sa zvoliť exotiku hneď od vstupu do bytu

Aby sa každý vo svojej domácnosti cítil naozaj dobre, je potrebné zvoliť si štýl zariadenia presne podľa svojich predstáv. Pokiaľ však stále tápate a neviete sa rozhodnúť, výnimočná štruktúra masívneho dreva zabezpečí, že každý kúsok bude originálom, a okrem toho vo vašej domácnosti roznesie nádych prírody.

Nezáleží na tom, či ste pozvali celú rodinu na veľkú oslavu, alebo len prišla kolegyňa z práce na kávu. Očarení môžu byť priamo po vstupe do exotickej predsiene. Na štýlovú drevenú lavicu skvele sadne mäkká podložka z materiálu a farieb presne podľa vašich predstáv.

Tip: Aby ste aj fádnu vstupnú halu zútulnili, pridajte na lavicu pár pestrých dizajnových vankúšov. Priestory chodby opticky zväčší veľké zrkadlo, no v tomto prípade si dávajte pozor na neporiadok, ktorý sa rovnako (aspoň “naoko”) zdvojnásobí.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Shutterstock, pixabay

Tématické tagy

reklama

Nové

Čierne strešné okno Velux

Čierne strešné okno Velux

Zverejnené 11.10. Odbornej verejnosti sú výhody strešných okien na dosiahnutie lepšieho presvetlenia a prevetrania interiéru už známe. Špičkový dánsky výrobca VELUX teraz uvádza na trh okno v originálnom čiernom prevedení, ktoré ulahodí aj dizajnom. ísť na článok

Ochrana domov pred horúčavou a funkcia vonkajších roliet

Ochrana domov pred horúčavou a funkcia vonkajších roliet

Zverejnené 8.10. Počas dňa letné teploty dosahujú viac ako 35 °C, v noci neklesnú pod dvadsať. Slováci, čeliaci tropickým letám, preto sa snažia ochladzovať svoje obydlia. V tomto úsilí im môžu výrazne pomôcť aj vonkajšie tieniace predmety. Tie účinne chránia… ísť na článok

Recyklovaný betón – český príspevok cirkulárnej ekonomike

Recyklovaný betón – český príspevok cirkulárnej ekonomike

Zverejnené 14.10. Česká spoločnosť ERC-TEC, ktorá vyvinula revolučný recyklovaný betón sa spojila s firmou Skanska. Spoločne prinášajú na trh riešenia, ktoré umožnia znovu využiť odpad pochádzajúci zo zdemolovaných stavieb. ísť na článok

reklama