PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1
vyhľadávanie
Dnes je 18.9.

Ďaleká južná Ázia v slovenských domácnostiach - nádych exotiky v podobe originálnych kusov nábytku

Zverejnené: 25. 7. 2019

Výrobky z dreva sú nadčasové a dokážu z každého obývaného priestoru vyčarovať vysnívaný domov. Drevo ako materiál je pevné, odolné a nestarnúce, a snáď asi nikdy nevyjde z módy. Je teda stávkou na istotu a na trhu si v súčasnosti môžete vybrať zo širokého sortimentu rôznych prevedení. Pokiaľ ale túžite po originálnej štruktúre a skutočnom nádychu exotiky, siahnuť by ste mali rozhodne po indickom nábytku. Ten sa do našich končín rozšíril, pochopiteľne, z Indie a odráža celosvetovo obľúbený štýl tamojších obyvateľov.

Ako sa hovorí - iný kraj, iný mrav, preto sa aj materiál obyvateľstvu tak prirodzený postupom času obmieňal. Každý národ si do masívneho nábytku pridal niečo svoje, a tak sa dnes stretávame s rôznymi prevedeniami a štýlmi. Pozorovať môžme rôzne ornamenty vyrezávané napríklad do operadiel na stoličkách či čistý a jednoduchý anglický štýl.

Z čoho je indický nábytok vyrábaný?

Zvyčajne je indický nábytok konštruovaný z jednej z troch drevín - sheesham, manga alebo akácie, no v súčasnosti sa do výroby pridávajú rôzne inovácie a nové druhy. Ide najmä o husté a odolné dreviny so špeciálnymi vlastnosťami. Výnimočná štruktúra vytvorená prírodou zabezpečí každému kúsku originálny vzhľad a prinesie do domácnosti poriadny kus prírody. Len si predstavte tú kopu povinností, ktoré vám pri práci z domu spríjemní napríklad stôl z masívu vo vašej pracovni. Doplnený jednoduchými pokrokovými dekoráciami alebo nenáročnými izbovými rastlinami urobí z každej povinnosti potešenie. Stačí už len pretaviť predstavy do reality.

Starostlivosť o odolný indický masív

Masívne drevo ako materiál je síce kvalitné, veľa ľudí však odrádza na prvý pohľad ich náročná údržba. S pár trikmi ale zachováte jeho vzhľad rovnaký dlhé roky. Dbať by ste mali najmä na to, že indický nábytok by nemal byť vystavený priamym slnečným lúčom, ktoré by mohli mať za následok nerovnomernú zmenu farebného odtieňa povrchu. Ideálna vlhkosť vzduchu by sa preto mala pohybovať v rozmedzí 50-60%.

Nebojte sa zvoliť exotiku hneď od vstupu do bytu

Aby sa každý vo svojej domácnosti cítil naozaj dobre, je potrebné zvoliť si štýl zariadenia presne podľa svojich predstáv. Pokiaľ však stále tápate a neviete sa rozhodnúť, výnimočná štruktúra masívneho dreva zabezpečí, že každý kúsok bude originálom, a okrem toho vo vašej domácnosti roznesie nádych prírody.

Nezáleží na tom, či ste pozvali celú rodinu na veľkú oslavu, alebo len prišla kolegyňa z práce na kávu. Očarení môžu byť priamo po vstupe do exotickej predsiene. Na štýlovú drevenú lavicu skvele sadne mäkká podložka z materiálu a farieb presne podľa vašich predstáv.

Tip: Aby ste aj fádnu vstupnú halu zútulnili, pridajte na lavicu pár pestrých dizajnových vankúšov. Priestory chodby opticky zväčší veľké zrkadlo, no v tomto prípade si dávajte pozor na neporiadok, ktorý sa rovnako (aspoň “naoko”) zdvojnásobí.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Shutterstock, pixabay

Tématické tagy

reklama

Nové

Levitujúci dom z tehlového systému HELUZ FAMILY  sa ani v letných horúčavách neprehrieva

Levitujúci dom z tehlového systému HELUZ FAMILY sa ani v letných horúčavách neprehrieva

Zverejnené 18.9. Moderný, štýlovo čistý, murovaný a poriadne presklený dom s plochou strechou, takú mal predstavu mladý manželský pár s dvoma deťmi o svojom novom bývaní. Zadanie, ako by mal dom vyzerať, od nich projektant Ing. Lukáš Návara nielen počúval, ale… ísť na článok

Terasa a plot WoodPlastic® pro výnimočný dom v Brne

Terasa a plot WoodPlastic® pro výnimočný dom v Brne

Aktualizované 17.9. Rodinný dom na južnom svahu brnenskej ulice Pod Mniší horou je na prvý pohľad originálny. A výnimočný je aj jeho exteriér, vrátane terasy a oplotenia. Česká spoločnosť WPC - Woodplastic, výrobca a dodávateľ terás, plotov a obkladov z kompozitného… ísť na článok

Nadčasový odtlačok industrializmu

Nadčasový odtlačok industrializmu

Zverejnené 17.9. Estetika tovární a priemyselného prostredia často preniká aj do interiérov. Ich jednoduchosť a účelnosť predstavuje pre architektov výzvu, ako tieto veľké a otvorené priestory oživiť. Možnosti, ako ich potenciál využiť, sú takmer nevyčerpateľné. ísť na článok

reklama