PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1
vyhľadávanie
Dnes je 26.5.

Dizajnové dvere Sapeli Unlimited - dvere bez limitov

Zverejnené: 10. 5. 2020

Dvere nemusia predstavovať len obdĺžnikovú dosku s kľučkou, ale ponúkajú oveľa väčší priestor pre fantáziu a kreativitu, než by sa mohlo zdať. Atypické riešenia s ktorými architekti a dizajnéri často prichádzajú, pomáha realizovať tím odborníkov v karlínskom showroome Sapeli Unlimited.

Rovnako ako dvere, nemusia byť len doskou na ktorej je pripevnená kľučka, showroom nemusí byť len výstavným priestorom. Sapeli Unlimited v centre Prahy, navrhnutý dizajnérom Petrom NOVAGUE, je toho dôkazom. Toto dizajnové laboratórium na prízemí budovy AFI Butterfly slúži aj na stretávanie, pretože - ako hovorí jedno z hesiel tohto showroomu - diskusia je predpoklad pre vydarené návrhy. "Každý, kto sem zavíta, má možnosť si nielen prezrieť naše produkty, ale tiež sa tu posadiť a uvariť si napríklad kávu," prezrádza Radka Ďásková, obchodná konzultantka Sapeli Unlimited, a ukazuje na tri stolíky pred presklenou stenou, naproti ktorým stojí kávovar. Návštevník tu môže pracovať - elektrické zásuvky sú samozrejmosťou - alebo len tak rozjímať a čerpať inšpiráciu. "Zákazníci tu môžu využiť aj našu zasadaciu miestnosť, radi tento priestor prípadným záujemcom po predchádzajúcom dohovore rezervujeme," dodáva Ďásková, ktorá nám následne objasňuje koncepciu celého priestoru. "Architekti a dizajnéri k nám často prichádzajú s atypickými projektmi a my sa pre nich vždy snažíme nájsť optimálne riešenie. To je hlavná pridaná hodnota nášho unikátneho priestoru, ktorý je jediným svojho druhu v Česku." Návštevníkom je tu k dispozícii ako predajca, tak technický poradca, s ktorými môžu svoje predstavy konzultovať. "Technický poradca často upozorní na prekážky, ktoré by človeka samotného napríklad nenapadli a zabezpečí, aby výsledok bol po technickej stránke realizovateľný. Rovnako môže pomôcť s následnou inštaláciou a dohliadnuť na ostatných remeselníkov," hovorí Ďásková.

Žiadne limity alebo Za hranicami katalógu

Architekti majú tiež možnosť si vybrané dvere pomocou simulačnej aplikácie premietnuť na LED panel v reálnej veľkosti, zvoliť k nim konkrétny typ podlahy, zárubne, kľučky či farbu steny, čo ocení každý, kto sa chce vyhnúť nevhodným kombináciám. "Zatiaľ je v aplikácii možné vyberať z vopred nastavených typov, v budúcnosti však bude mať zákazník možnosť zvoliť si napríklad vlastný, konkrétny typ podlahy, ku ktorej dvere vyberá," uvádza Radka Ďášková. Showroom tiež ponúka viac ako 400 vzoriek sklenených výplní, dýh, hrán, závesov, posuvných systémov, rezov dverí a ďalších, ktoré si návštevníci môžu zapožičať. Popri nich si tu možno prezrieť a ohmatať dvere v rôznych prevedeniach - so skrytou zárubňou, reverzným otváraním, s betónovou stierkou, anti-finger úpravou, s intarziou, ďalej celosklenené dvere či dvere až k stropu. "Nemáme žiadne produktové rady, pretože sa nám zdajú príliš limitujúce. Dokážeme vyrobiť aj to, čo v našich vzorkovníkoch nenájdete, napríklad dvere z exotického dreva. Spomínam si napríklad na zákazku, kde boli dvere miesto kľučky osadené golfovou palicou," hovorí Ďášková a dodáva: "Všetkým projektom sa chceme stopercentne venovať a spoločne dôjsť k riešeniu. Nevšedné návrhy sú pre nás výzvou..." O tom napokon vypovedá aj sám názov showroomu.

Dizajnovka menom Muteo

Medzi vystavenými produktmi má svoje miesto aj trojica dverí MUTE, ktoré navrhol už spomínaný dizajnér Peter NOVAGUE a ktoré získali niekoľko medzinárodných ocenení: Red Dot Design Award, German Innovation Award, International Design Awards (IDA), A 'Design Award, iF Design Award a European Product Design Award. Tieto dvere, ktoré sám autor prezýva "zetka", spájajú dvere a kľučku v jeden celok. Ich profil, pripomínajúci písmeno Z, im tak dodáva hĺbku a plastickosť. Dvere môžu byť zhotovené vo veľkom množstve prevedení a môžu sa teda stať jedinečným kusom nábytku, ktorý bude dominovať celému interiéru, alebo môžu zostať skryté a splynúť s okolitým priestorom. Záleží len na konkrétnej predstave architekta.

Firma vyrába na zákazku 165 tisíc dverí ročne. Ide o kombináciu dokonalých moderných technológií so schopnosťou individuálneho prístupu a manuálneho spracovania - od montáže mechanického zámku, cez nanášanie laku až po poslednú kontrolu kvality povrchu. Výrobcovia si dávajú záležať aj na vlastnostiach, ktoré na prvý pohľad nie sú vidieť - tými sú napríklad zvuková izolácia, protipožiarna ochrana a ďalšie. Popri dverách pracujú v Sapeli Unlimited aj s najrôznejšími typmi skiel, ktoré možno s drevenými prvkami dobre kombinovať a dokážu splniť aj zdanlivo nemožné.

Autor: Kristýna Brožová
Foto: Archív firmy Sapeli
reklama

Nové

Čerstvý vzduch v interiéri ako základ zdravého života

Čerstvý vzduch v interiéri ako základ zdravého života

Zverejnené 20.5. Pri slovách vydýchaný vzduch sa nám vybavia priestory s veľkou kumuláciou ľudí, kde "atmosféra hustne". Nedochádza tu k dostatočnej výmene vzduchu a stúpa preto hladina CO2, ktorá môže spôsobiť problémy aj stav pridusenia. Stáva sa tak nielen vo… ísť na článok

Zachovajte chladnú hlavu a prežite leto v tieni VELUX vám teraz pri nákupe vonkajšej rolety vráti 80 € späť!

Zachovajte chladnú hlavu a prežite leto v tieni VELUX vám teraz pri nákupe vonkajšej rolety vráti 80 € späť!

Zverejnené 19.5. Skoncujte s horúčavou raz a navždy a získajte naviac 80 € späť. Stačí, ak si v období od 18. mája do 18. júla kúpite solárne poháňanú vonkajšiu roletu VELUX. Zabráňte teplu vstúpiť do vášho interiéru skôr ako prídu horúce dni. ísť na článok

Rolety, žalúzie, markízy, plachy a slnečníky...čo vybrať?

Rolety, žalúzie, markízy, plachy a slnečníky...čo vybrať?

Zverejnené 25.5. Už je to tu, leto je za dverami. A s ním aj potenciálne prehrievaniu interiéru. Ak ste tento problém už úspešne vyriešili, patríte k skupine spokojných užívateľov bytov a domov. Tým ostatným, ktorí sa na zatienenie svojich domovov ešte len chystajú,… ísť na článok

reklama