HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 24.5.

Dizajnové kľučky Cobra Q získali ocenenie Red Dot Awards 2019

Zverejnené: 7. 5. 2019

Ultima, Spectra a Infinity. Jedinečný dizajn a príkladná kvalita každého modelu priniesli spoločnosti Cobra nevídaný úspech. V tomto ročníku svetovej dizajnovej súťaže Red Dot Award dosiahol na prestížne ocenenie každý z troch prihlásených modelov.

Dosiahnutím pomyselnej najvyššej méty dizajnového sveta vrcholí dvojročná spolupráca najväčšieho českého dodávateľa dverných kovaní Cobra a dizajnéra Petra Novague na vývoji prémiových dverových kovaní. Počas dvoch rokov sa podarilo vyvinúť trojicu dizajnových kľučiek, ktoré významne prekonávajú zvyčajné štandardy aj na náročnom trhu prémiových dverných kovaní a bytových doplnkov.

Celá kolekcia Q už stihla získať prestížne ocenenie German Design Award a Iconic Award, modely Ultima, Spectra a Infinity v čiernej farbe ale tento rok Red Dot Award dokázali skutočne maximum. Všetky tri získali toto najprestížnejšie ocenenie.

Čo si o Red Dot Award myslí dizajnér Petr Novague? „Som toho názoru, že dizajn je kľúčová vlastnosť produktu. Funkčnosť a kvalitu beriem v našom prípade ako samozrejmosť, náskok a odlišnosť od konkurencie výrobku však dodá dizajn. Prestížne Red Dot Award je tak pre Cobru najlepšia cesta, ako si overiť svoju pozíciu voči domácej aj svetovej konkurencii.”

Poznávacím znamením trojice kľučiek Cobra Q je dokonalá ergonómia a príjemný povrch. Sú vyrobené z jedného kusu prémiovej zliatiny, zaručujúcej dostatočnú tvrdosť a odolnosť.

Minimalistické tvary predurčujú kľučky do moderných či štýlových interiérov, kde môžu podčiarknuť dojem kvality a luxusu. Tohtoročný variant s matným čiernym povrchom navyše vychádza v ústrety najmodernejším interiérovým trendom uprednostňujúcim tmavšie farby.

„Na úspechu Cobra Q ma teší fakt, že napriek tomu, že sú kľučky odlišné a prinášajú rozdielny zážitok, všetky tri dosiahli na tak prestížne ocenenie,” hovorí Petr Novague. „Odborná porota sa sústredí nielen na estetickú kvalitu, ale aj na funkčnosť výrobkov. Ergonómia bola v našom prípade zásadná, predovšetkým u modelu Spectra je skutočne inovatívna.”

Dverové kovanie Cobra Q potvrdzuje, že kľučka nemusí byť len funkčným prvkom domácnosti. Môže podčiarknuť štýl aj farebné tóny interiéru.

A kto je typickým zákazníkom? „Nová kolekcia mieri na zákazníkov, ktorým nie je ľahostajné, v čom bývajú,” potvrdzuje Kristina Boda, riaditeľka spoločnosti COBRA. „Nemajú potrebu ohromovať extravaganciou, skôr vyznávajú eleganciu, modernú jednoduchosť a hlavne – vedia krása je v detaile”.

„Oceňované dverové kovanie Cobra Q uvidíte nielen u nás v showroome, ale aj v predajniach našich renomovaných distribučných partnerov,” hovorí Kristina Boda. „Je možné, že až samotný dotyk s kľučkou vám umožní pochopiť krásu a úžitkové vlastnosti kolekcie Cobra Q.”

Viac o dvernom kovaní Cobra Q aj kompletnú produktovú ponuku výrobkov spoločnosti Cobra je možné nájsť na www.matekliku.cz.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív Cobra
reklama

Nové

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Zverejnené 23.5. Investori kládli dôraz na použitie neškodných prírodných materiálov, teda minimum plastov a ďalších komponentov zaťažujúcich životné prostredie aj zdravie obyvateľov domu. Preto zvolili stavbu domu z tehál HELUZ FAMILY 2in1 a HELUZ FAMILY. ísť na článok

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Zverejnené 20.5. Otvorte okná bez obáv z otravného hmyzu. Komáre alebo osy sa do vášho interiéru nedostanú vďaka sieťam proti hmyzu. Neprenikne nimi totiž ani muška! ísť na článok

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Zverejnené 24.5. Nová strecha rozhodne nie je lacnou záležitosťou a preto by sme nemali jej výber podceniť. Na trhu je dnes možné dostať veľké množstvo strešných krytín. Môžeme vyberať medzi rôznymi materiálmi, tvarmi aj farbami. Poradíme, aké parametre pri kúpe… ísť na článok

reklama