VELUX - premeňte temný kút na oázu slnečného svetla
Dnes je 20.5.

Dizajnové kľučky Cobra Q získali ocenenie Red Dot Awards 2019

Zverejnené: 7. 5. 2019

Ultima, Spectra a Infinity. Jedinečný dizajn a príkladná kvalita každého modelu priniesli spoločnosti Cobra nevídaný úspech. V tomto ročníku svetovej dizajnovej súťaže Red Dot Award dosiahol na prestížne ocenenie každý z troch prihlásených modelov.

Dosiahnutím pomyselnej najvyššej méty dizajnového sveta vrcholí dvojročná spolupráca najväčšieho českého dodávateľa dverných kovaní Cobra a dizajnéra Petra Novague na vývoji prémiových dverových kovaní. Počas dvoch rokov sa podarilo vyvinúť trojicu dizajnových kľučiek, ktoré významne prekonávajú zvyčajné štandardy aj na náročnom trhu prémiových dverných kovaní a bytových doplnkov.

Celá kolekcia Q už stihla získať prestížne ocenenie German Design Award a Iconic Award, modely Ultima, Spectra a Infinity v čiernej farbe ale tento rok Red Dot Award dokázali skutočne maximum. Všetky tri získali toto najprestížnejšie ocenenie.

Čo si o Red Dot Award myslí dizajnér Petr Novague? „Som toho názoru, že dizajn je kľúčová vlastnosť produktu. Funkčnosť a kvalitu beriem v našom prípade ako samozrejmosť, náskok a odlišnosť od konkurencie výrobku však dodá dizajn. Prestížne Red Dot Award je tak pre Cobru najlepšia cesta, ako si overiť svoju pozíciu voči domácej aj svetovej konkurencii.”

Poznávacím znamením trojice kľučiek Cobra Q je dokonalá ergonómia a príjemný povrch. Sú vyrobené z jedného kusu prémiovej zliatiny, zaručujúcej dostatočnú tvrdosť a odolnosť.

Minimalistické tvary predurčujú kľučky do moderných či štýlových interiérov, kde môžu podčiarknuť dojem kvality a luxusu. Tohtoročný variant s matným čiernym povrchom navyše vychádza v ústrety najmodernejším interiérovým trendom uprednostňujúcim tmavšie farby.

„Na úspechu Cobra Q ma teší fakt, že napriek tomu, že sú kľučky odlišné a prinášajú rozdielny zážitok, všetky tri dosiahli na tak prestížne ocenenie,” hovorí Petr Novague. „Odborná porota sa sústredí nielen na estetickú kvalitu, ale aj na funkčnosť výrobkov. Ergonómia bola v našom prípade zásadná, predovšetkým u modelu Spectra je skutočne inovatívna.”

Dverové kovanie Cobra Q potvrdzuje, že kľučka nemusí byť len funkčným prvkom domácnosti. Môže podčiarknuť štýl aj farebné tóny interiéru.

A kto je typickým zákazníkom? „Nová kolekcia mieri na zákazníkov, ktorým nie je ľahostajné, v čom bývajú,” potvrdzuje Kristina Boda, riaditeľka spoločnosti COBRA. „Nemajú potrebu ohromovať extravaganciou, skôr vyznávajú eleganciu, modernú jednoduchosť a hlavne – vedia krása je v detaile”.

„Oceňované dverové kovanie Cobra Q uvidíte nielen u nás v showroome, ale aj v predajniach našich renomovaných distribučných partnerov,” hovorí Kristina Boda. „Je možné, že až samotný dotyk s kľučkou vám umožní pochopiť krásu a úžitkové vlastnosti kolekcie Cobra Q.”

Viac o dvernom kovaní Cobra Q aj kompletnú produktovú ponuku výrobkov spoločnosti Cobra je možné nájsť na www.matekliku.cz.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív Cobra

Nové

Dažďová voda - cesta k úspore aj nezávislosti

Zverejnené 14.5. Narastajúce množstvo zastavaných plôch a súčasné hospodárenie roľníkov zhoršuje absorpčnú vlastnosť pôdy na pozemkoch. To niektorí ľudia pokladajú za hlavnú príčinu, prečo veľká časť vody nie je zadržiavaná v krajine a odchádza z miest dažďových… ísť na článok

Súboj: vaňa verzus sprchový kút

Zverejnené 18.5. Čaká vás zariaďovanie nového bytu či domu? Potom ste už možno začali premýšľať o návrhu vysnívanej kúpeľne. Okrem kachličiek, obkladov a tvarov umývadla je potrebné vyriešiť zásadný spor – vaňa alebo sprchový kút? Každý z variantov má svoje výhody… ísť na článok

Ochráňte spodnú stavbu proti nepriaznivým vplyvom

Zverejnené 17.5. Spodná stavba zahŕňa podzemnú časť budovy. Zistite, čo všetko ju bezprostredne ovplyvňuje a ako ju čo najlepšie chrániť. Objavte, ktoré materiály sú najlepšie, použite ich pri stavbe a získajte späť až 100 % ich hodnoty. ísť na článok