YTONG - Kompletné stavebné riešenie od pivnice po strechu
vyhľadávanie
Dnes je 21.1.

Dosky CETRIS® LASUR sú ideálnym obkladom pre Vašu fasádu

Zverejnené: 20. 11. 2017

Cementotrieskové dosky CETRIS® LASUR sa vyrábajú zlisovaním zmesi drevených triesok, cementu, vody a hydratačných prísad. Spájajú tak výhody dreva a cementu a vynikajú vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Neobsahujú žiadne nebezpečné látky, azbest ani formaldehyd, sú úplne ekologické a šetrné k nášmu životnému prostrediu.

Cementotrieskové dosky CETRIS® sú nehorľavé a sú určené na opláštenie stavieb, podbitie presahu striech, obľúbené sú ako obklady soklov, ale nachádzajú svoje využitie aj v interiéroch.

Dosky CETRIS® LASUR sa vyrábajú v hrúbkach 10–16 mm, majú hladký povrch a sú vybavené základným pigmentovaným podnáterom a finálnym lazúrovacím prefarebným lakom. Táto náterová hmota vytvára ochrannú vrstvu, ktorá ešte zvyšuje odolnosť voči poveternostným vplyvom, výrazne znižuje nasiakavosť dosky a je odolná voči UV žiareniu.

Náter má vysokú paropriepustnosť, je bez zápachu a spĺňa najvyššie nároky na ochranu zdravia (je netoxický) v kombinácii s maximálnou ohľaduplnosťou k životnému prostrediu.

Nástrek touto náterovou hmotou vytvára na doske CETRIS® elegantný polokrycí farebný efekt. Vysokotlakovým striekacím zariadením je dosiahnutá originálna štruktúra nástreku, každá doska je tak svojim spôsobom jedinečná. Farebná škála kedysi zahŕňala 7 farebných tónov v rôznych stupňoch šedých a hnedých odtieňov. Obľúbenosť pastelových odtieňov medzi zákazníkmi aj odbornou verejnosťou viedla výrobcov cementotrieskových dosiek CETRIS® spoločnosť CIDEM Hranice, a.s. k rozšíreniu farebného spektra odtieňov dosiek CETRIS® LASUR o 5 nových módnych odtieňov v červenom, modrom, zelenom a žltom tóne. V súčasnosti je tak k dispozícii celkovo 12 odtieňov.

Komu by však 12 odtieňov fasádnych dosiek nestačilo, sú k dispozícii tiež fasádne dosky CETRIS® FINISH (doska s fasádnym náterom, farebný odtieň vybraný zo vzorkovnice RAL alebo NCS). V prípadoch, kedy je vyžadovaný „surový” vzhľad fasády môže byť použitá aj základná doska CETRIS® BASIC v cementovo šedom odtieni.

Rodinný dom v Chorvátsku má elegantný „mramorovaný” kabát z cementotrieskových dosiek CETRIS® LASUR, odtieň 002. Fasádne dosky CETRIS® LASUR sú ukotvené mechanicky vrutmi k drevenej podkladovej konštrukcii, v tomto prípade boli na stavbu dodávané na mieru vyrobené fasádne obkladové dosky.

Všetko o fasádnych doskách sa dozviete na stránkach www.cetris.cz.

Autor: Ing. Miroslav Vacula
Foto: Archív firmy

Tématické odbory

reklama

Nové

Viac času v prírode by rado trávilo až 95 % Slovákov

Viac času v prírode by rado trávilo až 95 % Slovákov

Zverejnené 18.1. Súčasné trendy v životnom štýle upozorňujú na to, že čas strávený v prírode prospieva zdraviu. Nielen fyzickému, ale aj psychickému. Práve teraz v zimnom období čoraz viac ľudí pociťuje nedostatok denného svetla a čerstvého vzduchu. ísť na článok

Architektúra a dizajn dopravných terminálov

Architektúra a dizajn dopravných terminálov

Zverejnené 15.1. S výstavbou moderných, mnohokrát až futuristických dopravných terminálov sa doslova roztrhlo vrece a po celom svete vznikajú ohromujúce stavby tohto typu. Dôraz je pritom kladený nielen na vonkajší efekt, ale tiež na interiéry, ktorými cestujúci… ísť na článok

Zlatá strecha na ostrovnej hale v Lindau

Zlatá strecha na ostrovnej hale v Lindau

Zverejnené 20.1. Mimoriadna poloha Ostrovnej haly a predovšetkým jej veľkolepá funkcia, ktorú plní, ju predurčili k rekonštrukcii, ktorej výsledok dnes oslňuje a prekvapuje. Unikátny objekt, kde sa okrem iného stretávajú aj nositelia Nobelovej ceny, bol obdarený… ísť na článok

reklama