Malta HELUZ SIDI
vyhľadávanie
Dnes je 14.8.

Dosky CETRIS® LASUR sú ideálnym obkladom pre Vašu fasádu

Zverejnené: 20. 11. 2017

Cementotrieskové dosky CETRIS® LASUR sa vyrábajú zlisovaním zmesi drevených triesok, cementu, vody a hydratačných prísad. Spájajú tak výhody dreva a cementu a vynikajú vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Neobsahujú žiadne nebezpečné látky, azbest ani formaldehyd, sú úplne ekologické a šetrné k nášmu životnému prostrediu.

Cementotrieskové dosky CETRIS® sú nehorľavé a sú určené na opláštenie stavieb, podbitie presahu striech, obľúbené sú ako obklady soklov, ale nachádzajú svoje využitie aj v interiéroch.

Dosky CETRIS® LASUR sa vyrábajú v hrúbkach 10–16 mm, majú hladký povrch a sú vybavené základným pigmentovaným podnáterom a finálnym lazúrovacím prefarebným lakom. Táto náterová hmota vytvára ochrannú vrstvu, ktorá ešte zvyšuje odolnosť voči poveternostným vplyvom, výrazne znižuje nasiakavosť dosky a je odolná voči UV žiareniu.

Náter má vysokú paropriepustnosť, je bez zápachu a spĺňa najvyššie nároky na ochranu zdravia (je netoxický) v kombinácii s maximálnou ohľaduplnosťou k životnému prostrediu.

Nástrek touto náterovou hmotou vytvára na doske CETRIS® elegantný polokrycí farebný efekt. Vysokotlakovým striekacím zariadením je dosiahnutá originálna štruktúra nástreku, každá doska je tak svojim spôsobom jedinečná. Farebná škála kedysi zahŕňala 7 farebných tónov v rôznych stupňoch šedých a hnedých odtieňov. Obľúbenosť pastelových odtieňov medzi zákazníkmi aj odbornou verejnosťou viedla výrobcov cementotrieskových dosiek CETRIS® spoločnosť CIDEM Hranice, a.s. k rozšíreniu farebného spektra odtieňov dosiek CETRIS® LASUR o 5 nových módnych odtieňov v červenom, modrom, zelenom a žltom tóne. V súčasnosti je tak k dispozícii celkovo 12 odtieňov.

Komu by však 12 odtieňov fasádnych dosiek nestačilo, sú k dispozícii tiež fasádne dosky CETRIS® FINISH (doska s fasádnym náterom, farebný odtieň vybraný zo vzorkovnice RAL alebo NCS). V prípadoch, kedy je vyžadovaný „surový” vzhľad fasády môže byť použitá aj základná doska CETRIS® BASIC v cementovo šedom odtieni.

Rodinný dom v Chorvátsku má elegantný „mramorovaný” kabát z cementotrieskových dosiek CETRIS® LASUR, odtieň 002. Fasádne dosky CETRIS® LASUR sú ukotvené mechanicky vrutmi k drevenej podkladovej konštrukcii, v tomto prípade boli na stavbu dodávané na mieru vyrobené fasádne obkladové dosky.

Všetko o fasádnych doskách sa dozviete na stránkach www.cetris.cz.

Autor: Ing. Miroslav Vacula
Foto: Archív firmy

Tématické odbory

reklama

Nové

Ťažká šikmá strecha z keramicko-betónových panelov HELUZ  je odolná, trvanlivá a tepelne aj zvukovo výborne izoluje

Ťažká šikmá strecha z keramicko-betónových panelov HELUZ je odolná, trvanlivá a tepelne aj zvukovo výborne izoluje

Zverejnené 13.8. Konštrukcia strechy z odolných masívnych keramicko-betónových panelov HELUZ má vysoký používateľský štandard. Medzi jej prednosti patrí trvanlivosť, výhodné statické priťaženie stavby, zvýšenie tepelnej akumulácie a zlepšenie zvukovej izolácie (Rw >… ísť na článok

Vonkajšie žalúzie – svetlo, energetika a vnútorná klíma vo vašich rukách

Vonkajšie žalúzie – svetlo, energetika a vnútorná klíma vo vašich rukách

Aktualizované 10.8. Vonkajšie žalúzie sú vysoko účinnou tieniacou technikou. Ich obľuba je na vzostupe a stávajú sa neodmysliteľným doplnkom moderných stavieb. Používajú sa tam, kde chceme dosiahnuť čo najväčšiu energetickú úspornosť budov, regulovať si vnútornú klímu… ísť na článok

Bytový dom Schichtgründe: veľkorysosť priestoru, zelených plôch aj terás

Bytový dom Schichtgründe: veľkorysosť priestoru, zelených plôch aj terás

Zverejnené 14.8. Vo štvrtok 30. júla organizovala DELTA prehliadku jedného z najväčších bytových projektov dokončených vo Viedni v roku 2020. Rezidenčný komplex Schichtgründe sa nachádza v 21. okrsku mesta Viedeň, ktorý bol zvolený za oblasť budúceho rozvoja mesta… ísť na článok

reklama