PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1
vyhľadávanie
Dnes je 20.10.

Dosky CETRIS® LASUR sú ideálnym obkladom pre Vašu fasádu

Zverejnené: 20. 11. 2017

Cementotrieskové dosky CETRIS® LASUR sa vyrábajú zlisovaním zmesi drevených triesok, cementu, vody a hydratačných prísad. Spájajú tak výhody dreva a cementu a vynikajú vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Neobsahujú žiadne nebezpečné látky, azbest ani formaldehyd, sú úplne ekologické a šetrné k nášmu životnému prostrediu.

Cementotrieskové dosky CETRIS® sú nehorľavé a sú určené na opláštenie stavieb, podbitie presahu striech, obľúbené sú ako obklady soklov, ale nachádzajú svoje využitie aj v interiéroch.

Dosky CETRIS® LASUR sa vyrábajú v hrúbkach 10–16 mm, majú hladký povrch a sú vybavené základným pigmentovaným podnáterom a finálnym lazúrovacím prefarebným lakom. Táto náterová hmota vytvára ochrannú vrstvu, ktorá ešte zvyšuje odolnosť voči poveternostným vplyvom, výrazne znižuje nasiakavosť dosky a je odolná voči UV žiareniu.

Náter má vysokú paropriepustnosť, je bez zápachu a spĺňa najvyššie nároky na ochranu zdravia (je netoxický) v kombinácii s maximálnou ohľaduplnosťou k životnému prostrediu.

Nástrek touto náterovou hmotou vytvára na doske CETRIS® elegantný polokrycí farebný efekt. Vysokotlakovým striekacím zariadením je dosiahnutá originálna štruktúra nástreku, každá doska je tak svojim spôsobom jedinečná. Farebná škála kedysi zahŕňala 7 farebných tónov v rôznych stupňoch šedých a hnedých odtieňov. Obľúbenosť pastelových odtieňov medzi zákazníkmi aj odbornou verejnosťou viedla výrobcov cementotrieskových dosiek CETRIS® spoločnosť CIDEM Hranice, a.s. k rozšíreniu farebného spektra odtieňov dosiek CETRIS® LASUR o 5 nových módnych odtieňov v červenom, modrom, zelenom a žltom tóne. V súčasnosti je tak k dispozícii celkovo 12 odtieňov.

Komu by však 12 odtieňov fasádnych dosiek nestačilo, sú k dispozícii tiež fasádne dosky CETRIS® FINISH (doska s fasádnym náterom, farebný odtieň vybraný zo vzorkovnice RAL alebo NCS). V prípadoch, kedy je vyžadovaný „surový” vzhľad fasády môže byť použitá aj základná doska CETRIS® BASIC v cementovo šedom odtieni.

Rodinný dom v Chorvátsku má elegantný „mramorovaný” kabát z cementotrieskových dosiek CETRIS® LASUR, odtieň 002. Fasádne dosky CETRIS® LASUR sú ukotvené mechanicky vrutmi k drevenej podkladovej konštrukcii, v tomto prípade boli na stavbu dodávané na mieru vyrobené fasádne obkladové dosky.

Všetko o fasádnych doskách sa dozviete na stránkach www.cetris.cz.

Autor: Ing. Miroslav Vacula
Foto: Archív firmy

Tématické odbory

reklama

Nové

Vyberáme stavebný pozemok

Vyberáme stavebný pozemok

Zverejnené 19.10. Bývanie v dome s vlastnou záhradou si vzhľadom na udalosti posledných mesiacov získava stále nových priaznivcov. Súkromný vonkajší priestor totiž umožňuje tráviť voľný čas v zeleni aj počas karantény. Pre mnoho Čechov je však vidina takého vlastného… ísť na článok

Tiny Towers

Tiny Towers

Zverejnené 18.10. Na konci radu rodinných domov sa nachádza samostatne stojaci pozemok, ktorý je sám o sebe rozdelený na ďalšie tri menšie časti. Týmto spôsobom sa snažia urbanisti do holandských predmestí dostávať novú typológiu bývania. Vzniká rozmanitá štvrť, v… ísť na článok

Mestská plaváreň a letné kúpalisko v Novom Meste nad Váhom – výsledky súťaže

Mestská plaváreň a letné kúpalisko v Novom Meste nad Váhom – výsledky súťaže

Zverejnené 17.10. Nové Mesto nad Váhom vyhlásilo v júli urbanisticko-architektonickú súťaž, ktorej cieľom bolo nájsť komplexné riešenie návrhu areálu mestskej krytej plavárne a letného kúpaliska spolu verejným parkom na úrovni urbanistickej štúdie. S návrhom areálu… ísť na článok

reklama