Bioklimatická pergola ARTOSI
vyhľadávanie
Dnes je 30.4.

Drevo v krbe, krb v dreve

Zverejnené: 19. 4. 2020

Je všeobecne známe, že krajiny Beneluxu patria v oblasti dizajnu a určovaní nových trendov medzi európsku špičku. Nie je tomu inak ani aj v oblasti navrhovania a architektúry krbov. Úplne zrejmá je snaha o maximálnu integrácii krbu do miestnosti tak, aby sa stal jej prirodzenou súčasťou a aby sa prispôsobil celkovému štýlu daného interiéru.

Kalfire W na drevo

Tak ako je u nás samozrejmá spolupráca krbárskej firmy s remeselníkmi, ako sú kominár alebo kúrenár, je v krajinách Beneluxu samozrejmá spolupráca krbára a stolára. Drevo sa totiž čoraz viac používa ako materiál na obstavbu okolo krbu. V interiéri sa krb často stáva súčasťou obývacej steny či zostavy nábytku, čo pôsobí veľmi elegantne, kompaktne a čisto.

Krbová vložka Hoxter UKA
Krbová vložka Hoxter UKA

Aj na Slovensku sa už tento trend začína prejavovať. Čím ďalej viac je drevo používané ako súčasť obstavby krbovej vložky. Buď len ako časť krbu - napríklad drevený portál či sokel pod krbom alebo ako materiál pre obloženie celého krbu. Kombinácia praskajúceho ohňa a teplých prírodných farieb dreva vytvára nielen príjemnú atmosféru, ale zároveň ide o veľmi osobitý prvok, ktorý miestnosti dodá jedinečný vzhľad. Oheň a drevo k sebe jednoducho patria od nepamäti.

Plynový krb Kalfire GP
Plynový krb Kalfire GP

Autor: Alena Křečková
Foto: Archív firmy Banador
reklama

Nové

Stavajte raz, poriadne a s dobrým pocitom, že ste sa rozhodli správne! Heluz vám s tým pomôže

Stavajte raz, poriadne a s dobrým pocitom, že ste sa rozhodli správne! Heluz vám s tým pomôže

Zverejnené 25.4. Postaviť dom je pre väčšinu z nás veľký životný krok, ktorý sa málokedy opakuje. Často počujeme „staviam raz v živote“, ale čo keď sa pri realizácii zabudne na kľúčové detaily? Alebo sa ušetrí na nevhodnom mieste? Presne na také situácie reaguje… ísť na článok

Aj človek nedotknutý stavebníctvom zvládne realizáciu domu svojpomocne. Prečo sa veľkoformátové tvárnice hodia aj na rodinné domy?

Aj človek nedotknutý stavebníctvom zvládne realizáciu domu svojpomocne. Prečo sa veľkoformátové tvárnice hodia aj na rodinné domy?

Zverejnené 24.4. Veľkoformátové tvárnice Silka Tempo a Ytong Jumbo sú obľúbené predovšetkým v bytovej výstavbe. Výrazne zjednodušiť hrubú stavbu však dokážu aj stavebníkovi amatérovi, o čom sa presvedčil aj pán Ján s rodinou, ktorý sa rozhodol postaviť svojpomocne… ísť na článok

Aké interiérové schodiská ovládnu rok 2025?

Aké interiérové schodiská ovládnu rok 2025?

Zverejnené 30.4. Trendy sa netýkajú len nábytku alebo farieb stien, ale podliehajú ním aj schodiská, ktoré už dávno nie sú len obyčajným spojovacím prvkom medzi poschodiami. Dnes dokážu oživiť interiér, dodať mu jedinečný štýl a stať sa jeho výraznou dominantou. Aké… ísť na článok

reklama