Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 5.6.

Elektrické rošty postele – nevyhnutná výbava modernej spálne. Prečo sa oplatí ho mať?

Zverejnené: 25. 5. 2023

K peknej novej posteli a novému pohodlnému matracu patrí bezpochyby i elektricky polohovateľný rošt, ktorý má rovnako veľký vplyv na náš zdravý spánok. Váš nový matrac sa bude správne ventilovať len na vhodne zvolenom rošte, vrátane verzií s elektrickým polohovaním. Prečo je rošt taký dôležitý? Má na starosti dobré vetranie matraca a zabraňuje tak tvorbe plesní a množeniu roztočov. Preberá takisto časť záťaže matraca a rovnomerne ju rozkladá.

Aké sú prínosy elektricky polohovateľného roštu postele?

 

Elektricky polohovateľný rošt vám umožní optimálne nastavenie výšky v oblasti hlavy a krku, nôh, prípadne oboch oblastí. Naklopenie roštu v hlavovej oblasti vám prinesie pohodlie pri večernom čítaní, pozeraní filmu alebo rozhovore. Polohovanie roštu je zdravotným prínosom najmä pre osoby tráviace dlhší čas v posteli alebo pripútané na lôžko. Naopak možnosť polohovania v spodnej oblasti ocenia tí, ktorí majú v práci namáhané dolné končatiny, i tí so sedavým zamestnaním. Polohovanie zabraňuje vzniku opuchov vďaka odtoku prebytočnej lymfy. Správne zvolený polohovateľný elektrický rošt je tak aj preventívnym prostriedkom, takže sa budete po zdravom spánku cítiť oddýchnutí a plní síl.

 

Ako sa ovláda elektricky polohovateľný rošt postele?

 

Elektrický rošt postele sa ovláda motormi, ktoré zdvihnú príslušnú časť do polohy zvolenej používateľom. Ovládanie motorov môže prebiehať káblovým ovládačom alebo tlačidlami v bočnom paneli postele. Pri zapustení do nosného rámu sa dá používať aj v prípade postelí so zásuvkami, dodatočným vybavením alebo s úložným priestorom. V porovnaní s ručným polohovaním má elektrický pohon výhodu v podobe viacerých možností polôh a nastaveniu správnej polohy aj vo chvíli, keď na matraci leží osoba. Ak ste už rozhodnutí pre tento typ, stačí už len nájsť výhodnú ponuku s dopravou niektorého z e-shopov, napríklad: https://www.agatanabytok.sk/nabytok/matrace-a-rosty/rosty alebo kamenných predajní, výber je len na vás!  

Pre aké typy matracov sú elektricky polohovateľné rošty vhodné?

 

Elektricky polohovateľné rošty sú vhodné pre matrace vyrobené z jedného celku alebo matrace vyrobené z dvoch, maximálne troch typov výplňovej peny a s rozmermi 90×200 cm prípadne 140×200 cm. Pri polohovaní matraca z viacerých typov pien by mohlo nastať neželané rozlepenie alebo roztrhnutie matraca. Hrúbka matraca by mala dosahovať maximálne 21 cm. 

 

Koľko lamiel by mal mať ideálny rošt a kde ho kúpiť?

 

Polohovateľný rošt je tvorený pružnými lamelami. Pre správnu polohu tela pri oddychu a spánku by mal mať rošt postele aspoň 20 lamiel, pričom platí: čím viac, tým lepšie. Na trhu je množstvo výrobkov v rôznych cenových kategóriách, ak si však chcete byť istí, rozhodnite sa pre pohodlný elektricky nastaviteľný rošt s 28 lamelami umožňujúci plynule meniť polohu tela tak, aby ste dosiahli efekt prispôsobený vašim individuálnym preferenciám. Elektricky polohovateľný rošt je vhodný najmä pre starších ľudí a tých, ktorí radi za svoje pohodlie zaplatia o niečo viac vzhľadom na to, že tieto typy roštov sú o niečo drahšie ako statické alebo manuálne nastaviteľné rošty. Správny výber roštu naopak predlžuje životnosť matraca i jeho funkčnosť, do úvahy je preto takisto potrebné vziať návratnosť investície.


Ovládanie pomocou diaľkového ovládača vám umožní odpočívať na posteli v akejkoľvek polohe – so zdvihnutou hornou časťou tela (chrbát je podopretý do sedu) a nohami pokrčenými a zdvihnutými hore. Vďaka nastaveniu stupňa tvrdosti v stredovej časti bude komfort ešte väčší.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Viď popisky

Tématické odbory

reklama

Nové

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Zverejnené 2.6. Dosky z WPC dokážu eliminovať väčšinu neduhov dreva a zároveň zachovať jeho najlepšie vlastnosti. Do akej miery však môže byť produkt vyrábaný zo zmesi dreva a polyméru schopný splniť čoraz väčšie nároky modernej spoločnosti na ekologickú šetrnosť? ísť na aktualitu

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Zverejnené 30.5. Developer a staviteľ nového bytového domu v obci Žarošice si pórobetónový materiály Ytong, kombinovaný s vápenopieskovými tvárnicami Silka, vybral vďaka svojim dobrým skúsenostiam z predchádzajúcich projektov. Na stavbe sa uplatnili nielen tvárnice… ísť na článok

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Zverejnené 3.6. Pri príprave projektu sme zistili, že na rozdiel od zahraničia vzniká či už na Slovensku, tak aj v susedných Čechách väčšina technických objektov bez architektonickej starostlivosti. Časté sú výrazné a nákladné stavby bez konceptu a kontextu, pri… ísť na článok

reklama