PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1
vyhľadávanie
Dnes je 24.11.

Estetická a účinná ochrana fasády

Zverejnené: 21. 9. 2008

Fasáda je tvárou každého domu. Pri jej realizácii je možné voliť rôzne kombinácie omietok, či už štukových alebo šľachtených, a fasádnych náterov vo veľkom množstve farebných odtieňov. Hlavnými požiadavkami, kladenými na fasádne farby, sú predovšetkým zaistenie ochrany domu pred pôsobením poveternostných podmienok, trvanlivosť, stálofarebnosť a samozrejme tiež príjemný estetický dojem.

Autor: dariusz jarszabek

Ponuka fasádnych farieb firmy Hasit, a. s., obsahuje široké spektrum náterov pre aplikáciu v exteriéri aj v interiéri, od čisto minerálnych vápenných náterov až po nátery na báze moderných akrylátov a silikónových živíc s využitím nanotechnológie. Neoddeliteľnou súčasťou ponúkaného sortimentu sú doplnkové materiály, ako penetračné a neutralizačné nátery, riedidlá a špeciálne ochranné nátery.

Vápenné nátery

Minerálne, čisto vápenné farby vynikajú svojimi difúznymi vlastnosťami a prirodzenými dezinfekčnými vlastnosťami. Vápenná farba KALSIT Kalkfassadenfarbe je vhodná tiež pre ochranu historických budov.

Akrylátové fasádne farby

K prednostiam akrylátových farieb patrí výborné krytie, odolnosť voči vetru a zrážkovej vlhkosti. Pre aplikáciu v exteriéri je možné použiť Akryl Fassadenfarbe štandard, resp. odolnejší DISPER EXTRA Fassadenfarbe, v interiéri potom DISPER RAUM ELF Premiumweiss.

Pre vytvorenie štrukturálneho vzhľadu na hladkom podklade je vhodné použiť výrobok Strukturfarbe (v interiéroch Rauhfaserfarbe ELF).

Zaujímavým produktom je predovšetkým ELAST Fassadenfarbe 777, náter pre vyplnenie a premostenie vlasových trhlín v povrchu. Ako penetračný náter pre akrylátové nátery sa používa Tiefengrund LF.

Silikátové farby

U silikátových fasádnych farieb je cenená hlavne ich vysoká paropriepustnosť, schopnosť trvalého spojenia s podkladom, optimálna vodoodpudivosť a možnosť bezproblémového pretierania ľubovoľným typom náteru. Pre exteriéry ponúkame SILIKAT Aussenanstrich 790, pre interiéry SILIKAT Innenanstrich 760. Pre penetráciu podkladu a riedenie silikátových farieb je určený prípravok SILIKAT Verdünner 792.

Nejlepšia ochrana fasády

Silikónové farby vynikajú jedinečnými úžitkovými vlastnosťami – veľmi dobrou paropriepustnosťou, výbornou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a vysokou vodoodpudivosťou. Vďaka týmto vlastnostiam predstavujú najlepšiu voľbu pre ochranu fasády. Pre aplikáciu v exteriéri je možné použiť SILIKONHARZ Fassadenfarbe 770, resp. Egalisierugsfarbe 775 (pre už farbené minerálne šľachtené omietky). Pre penetráciu podkladu a riedenie silikónových farieb je určený prípravok SILIKONHARZ Tiefengrund LF 772.

Súčasťou ponuky sú aj výrobky pre neutralizáciu nových omietok (Triplex-Fluat) a pre hydrofobizáciu minerálnych povrchov, Hydrophob LF a Nanoplus – náter na báze nanotechnológie.

Farebné odtiene

Fasádne farby HASIT sú tónované do požadovaných odtieňov pomocou kvalitných minerálnych pigmentov, ktoré sú zárukou vysokej stálofarebnosti. Rozmanitá paleta odtieňov Colour Design, obsahujúca 380 farebných odtieňov, uspokojí aj toho najnáročnejšieho zákazníka.

Autor: Ing. Martin Býček
Foto: Archiv Hasit
reklama

Nové

Statika stavieb z pórobetónových murovacích materiálov. Minimum pre laikov

Statika stavieb z pórobetónových murovacích materiálov. Minimum pre laikov

Zverejnené 20.11. Každý dobre postavený dom by mal v sebe skĺbiť účel, pevnosť a vzhľad. Zle či nedokonale riešená finálna podoba domu nie je zásadnou prekážkou, často sa jedná len o vec vkusu. Avšak bez správne vyriešenej statiky, nie je možné si predstaviť kvalitný… ísť na článok

Úsporné kotle Hoval ako súčasť modernizácie historických objektov Prahy

Úsporné kotle Hoval ako súčasť modernizácie historických objektov Prahy

Zverejnené 19.11. Nielen široko medializovaný Obecný dom, ale aj pätica ďalších významných pražských budov bola vlani podrobená procesu modernizácie technologického vybavenia. Zámeru, v rámci ktorého má dôjsť k aspoň jedenásťpercentnej úspore prevádzkovej energie,… ísť na článok

Výplň zábradlí balkónov z dosiek CETRIS® - funkčné, bezpečné a estetické riešenie

Výplň zábradlí balkónov z dosiek CETRIS® - funkčné, bezpečné a estetické riešenie

Zverejnené 24.11. Výrazným prvkom bytových domov sú lodžie a balkóny, ktorých poňatie a farebnosť sa podieľajú na utváraní celkového výrazu daného objektu. Vzhľad je ale pritom len jedným z mnohých dôležitých požiadaviek, ktoré musí výplň zábradlí spĺňať. ísť na článok

reklama