HPI: Distribúcia a predaj stavebného príslušenstva
vyhľadávanie
Dnes je 12.7.

Frankfurtské ozveny

Zverejnené: 17. 6. 2015

Aj v tomto roku sa pardubická výrobná spoločnosť 2VV zúčastnila marcového veľtrhu v oblasti vzduchotechniky, energeticky úsporného vykurovania, kúpeľňového dizajnu a obnoviteľných zdrojov energie ISH 2015 vo Frankfurte.

Vystavené novinky vzbudili u návštevníkov veľmi pozitívny ohlas a návštevnosť stánku, ktorý lákal nielen svojim nevšedným vzhľadom ukázal, že spoločnosť 2VV patrí v odbore k vyhľadávaným európskym výrobcom.

Vetranie s rekuperáciou – súčasná nevyhnutnosť

Vzhľadom k tomu, že v súčasnej dobe už takmer nikto nepochybuje o význame správneho a zdravého vetrania domov a obytných priestorov bez plytvania energiami, nie je prekvapením, že k vyhľadávaným produktom na veľtrhu patrili rekuperačné jednotky. Spoločnosť 2VV, ktorá bola doposiaľ považovaná za osvedčeného výrobcu a dodávateľa vzduchových clôn, tu predviedla, že je schopná ponúknuť aj kompletný sortiment rekuperačných jednotiek pre širokú škálu aplikácií.

Na ISH bola predstavená rekuperačná jednotka VENUS určená pre rezidenčný segment. Rekuperačné jednotky VENUS navrhnuté a konštruované s dôrazom na jedinečnosť riešenia, umožňujú využitie od najzákladnejších aplikácií až po sofistikované režimy s vysokou triedou filtrácie, výkonnými EC motormi a možnosťou pripojenia kontrolných senzorov zabezpečujúcich plne automatickú prevádzku a schopných uspokojiť aj potreby najnáročnejších zákazníkov. Zaujímavou konkurenčnou výhodou jednotiek  VENUS je jej plášť vyrobený z expandovaného polypropylénu (EPP). Tento materiál okrem zdravotnej nezávadnosti, výbornej tepelnej izolácie a účinného tlmenia mechanických vibrácií, zaručuje predovšetkým vysokú tesnosť, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou energeticky úspornej prevádzky. Vďaka použitiu materiálu EPP sa podarilo prekonať vysoké nároky na nízku hlučnosť celej jednotky, ktorá dosahuje iba 37,3dB(A) pri maximálnom výkone, čo je možné prirovnať k veľmi tlmenému hovoru a oceníte to hlavne pri inštalácii do obytných priestorov. Samozrejmosťou je použitie vysoko účinného hliníkového protiprúdového výmenníka s certifikáciou EUROVENT, ktorý vďaka špeciálnemu tvaru lamiel umožňuje dosiahnuť až 93% účinnosť spätného získavania tepla.

Rekuperačná jednotka VENUS
Rekuperačná jednotka VENUS

Najnovšie trendy a požiadavky

Svoju pozornosť si na veľtrhu iste zaslúžili aj zástupcovia rekuperačných jednotiek pre komerčný segment ALFA 85 s rotačným regenerátorom a ALFA 95 s hliníkovým protiprúdovým výmenníkom,a to predovšetkým vďaka použitej regulácii, ktorá svojou funkcionalitou významne podporí účinnosť samotných jednotiek.

Obidve rady rekuperačných jednotiek ALFA 85 a ALFA 95 sú v súlade s najnovšími trendmi a požiadavkami dnešnej doby vybavené systémom WiTouch, ktorý umožňuje pripojenie akéhokoľvek „smart” zariadenia. Jednotku vybavenú systémom WiTouch je možné odkiaľkoľvek jednoducho ovládať vzdialeným prístupom cez internet z mobilu, tabletu alebo počítača. Samozrejmosťou je grafické znázornenie aktuálneho prevádzkového stavu jednotky s ukladaním histórie chodu a zobrazením chybových hlásení a intuitívne ovládanie.

Rekuperačná jednotka ALFA 85
Rekuperačná jednotka ALFA 85

Rekuperačná jednotka ALFA 95 vo vertikálnom prevedení
Rekuperačná jednotka ALFA 95 vo vertikálnom prevedení

Teplovzdušné vykurovanie priemyselných objektov

Investícia do rozširovania sortimentu rekuperácie pre spoločnosť 2VV však zďaleka neznamenajú, že by opúšťala svoju tradičnú doménu – výrobu vzduchových clôn. Na ISH bola preto dlhoročným zákazníkom aj náhodným návštevníkom stánku predstavená nová generácia priemyselných vzduchových clôn INDESSE a jednotný systém regulácie celého sortimentu vzduchových clôn. Konštrukcia vzduchových clôn INDESSE prechádza dôkladným faceliftom a zákazníci sa môžu tešiť nielen na rozšírenie rady, ale predovšetkým na podstatné zlepšenie všetkých výkonových parametrov.

Vykurovacia jednotka SAVANA v štandardnom
Vykurovacia jednotka SAVANA v štandardnom
 a nerezovom prevedení
a nerezovom prevedení

Spolu so vzduchovou clonou INDESSEbola na veľtrhu uvedená aj nová generácia vykurovacích jednotiek SAVANA určená pre teplovzdušné vykurovanie väčších priestorov priemyselného charakteru, ako sú napr. výrobné haly, sklady, športové zariadenia, logistické centrá alebo výstavné priestory. Významným rozšírením sortimentu vykurovacích jednotiek je okrem variability novej rady antikorózne prevedenie SAVANA INOX Plus určené pre prostredie s vyššou náchylnosťou ku korózii.

Autor: Marcela Smolíková
Foto: Archív firmy

Tématické odbory

reklama

Nové

Minimalistické kľučky bez roziet s nadčasovým dizajnom

Minimalistické kľučky bez roziet s nadčasovým dizajnom

Zverejnené 6.7. Donedávna bolo možné inštalovať do dverí kľučky osadené len na rozetách. Prípadne boli rozety do dverí zafrézované, aby bola potlačená robustnosť či masívnosť kovania a dverám tak boli ponechané čisté nenarušené línie. Lenže s príchodom nového… ísť na článok

Architektúra a dizajn objektu, ktorý sa inšpiroval svojou sedemstoročnou históriou

Architektúra a dizajn objektu, ktorý sa inšpiroval svojou sedemstoročnou históriou

Zverejnené 12.7. Prestavba historického domu v Kutnej Hore, ktorá prebiehala postupne v priebehu posledných piatich rokov, vyústila vo vznik novej kaviarne, apartmánov na prenájom a obytného podkrovia. V celistvom architektonickom projekte objektu Dačický došlo k… ísť na článok

Účinné tienenie okien pomocou minimalistických screenov

Účinné tienenie okien pomocou minimalistických screenov

Zverejnené 10.7. Energia, či už v podobe tepla, svetla alebo chladu, preniká do interiéru najviac cez okenné výplne. Dochádza tak k jeho prehriatiu, či naopak chladeniu. Riešením je exteriérová tieniaca technika. Ak si prajeme aj pri tieniacej technike zachovať vo… ísť na článok

reklama