Dnes je 14.11.

IMAGE GLASS – prelomová technológia potlače skla

Zverejnené: 6. 9. 2018

IMAGE GLASS plní sny všetkých tvorcov a investorov, ktorí volia sklo práve pre jeho individuálnu a investičnú výstavbu ako nadčasový materiál budúcnosti, na ktorý je možné natlačiť akýkoľvek kreatívny motív vo forme fotografií alebo vektorovej grafiky.

Obr.1

Prelomová technológia úplne nahrádza konvenčnú sieťotlač a lamináciu, ktoré sa až doteraz používali a umožňuje tak vytvárať jedinečný dizajn podľa prianí zákazníka. Sklenené fasády, obklady, skladané a fixné deliace steny, výplne zábradlí, dvere, nábytok, obrazy a ďalšie sklenené prvky využívané v stavebníctve tak môžu byť od tejto chvíle aj obojstranne rôzne farebné, kedy plocha môže obsahovať niekoľko vrstiev a s transparentnou perforáciou. Výsledným vizuálnym efektom sú odlišné motívy s priehľadnými vzormi na každej strane skla. Precízna zákazková výroba sklenených priečok s veľmi odolnou keramickou potlačou Image Glass a dokonalým prevedením funkčných nerezových prvkov ponúka elegantné riešenie sanitárnych zariadení budov, delení kancelárií pevnými, posuvnými alebo skladacími sklenenými priečkami, ktoré vytvárajú kreatívne a inšpiratívne prostredie.

Obr.2
Obr.2

Podľa prianí a požiadaviek investorov poskytujeme kompletné služby od poradenstva, tvorby vizualizácie, zamerania, výroby až po odbornú montáž po celej Českej republike. Presvedčivým dôkazom kvalitného prevedenia sklokeramickej tlače je realizácia Grandhotel Tatra (obr. 1 a 2), kde bol použitý detailný tlačový profil za účelom dokonalého prevedenia tlačených kontúr a ostrých hrán. Pre dosiahnutie takéhoto výsledku sú sklokeramické farby nanášané tlačovým strojom s presnosťou dopadnutia jednotlivých 0,2 mm a celkovým rozlíšením tlačového profilu 800 DPI.

Obr.3
Obr.3

Výhody digitálnej tlače na sklo umožňujú používanie individuálnych motívov už od jedného kusu skla, v neobmedzenej farebnosti, bez potreby vytvárania šablón či sietí. Technológia IMAGE GLASS umožňuje priamu bezokrajovú tlač aj do fazety bez potreby ďalších povrchových úprav alebo laminácie.

Obr.4
Obr.4

Po zakalení skla sa tlačený motív stáva súčasťou skla a kopíruje jeho dôležité vlastnosti. Je odolný proti poškriabaniu, UV žiareniu, proti zmenám teplôt, vode a poveternostným vplyvom. Takéto vlastnosti majú neobmedzené možnosti použitia či už v interiéri s nárokmi do vlhkého prostredia, tak aj v exteriéri.

Obr.5
Obr.5

Tento článok vyšiel v šiestom vydaní časopisu INTRO.

Autor: Martin Lakomý, preklad: Ing. Kateřina Kočická
Foto: Image Glass

Nové

Zdravé, efektívne a bezpečné vetranie od spoločnosti INTERNORM

Zverejnené 12.11. Čerstvý vzduch je nesmierne dôležitý pre naše zdravie. Zabezpečuje pocit zdravia a pohody, dobrý spánok, vysokú schopnosť koncentrácie a výkonnosti. Pri nesprávnom vetraní, zostáva vlhkosť, CO<sup>2 </sup> alebo iné nečistoty zo vzduchu v miestnosti… ísť na článok

Moderné domáce knižnice

Zverejnené 14.11. V období jesenného veterného počasia, či počas mrazivých zimných večerov sa radi uchyľujeme do útulných kútov našich domovov. Sadneme si do pohodlného kresla a „strácame sa“ v knihách. A k tomuto účelu si zriaďujeme knižnice. Ani zďaleka sa nemusí… ísť na článok

Digitálna fotogrammetria a drony v stavebníctve

Zverejnené 13.11. Fotogrammetria je odbor zaoberajúci sa spracovaním informácií na fotografiách (dnes prevažne digitálnych). Snímky sú obstarávané či už zo zeme, tak družicami a letecky, vrátane dronov. Je hojne využívaná v mnohých odboroch, vrátane architektúry a… ísť na článok