Dnes je 23.4.

IMAGE GLASS – prelomová technológia potlače skla

Zverejnené: 6. 9. 2018

IMAGE GLASS plní sny všetkých tvorcov a investorov, ktorí volia sklo práve pre jeho individuálnu a investičnú výstavbu ako nadčasový materiál budúcnosti, na ktorý je možné natlačiť akýkoľvek kreatívny motív vo forme fotografií alebo vektorovej grafiky.

Obr.1

Prelomová technológia úplne nahrádza konvenčnú sieťotlač a lamináciu, ktoré sa až doteraz používali a umožňuje tak vytvárať jedinečný dizajn podľa prianí zákazníka. Sklenené fasády, obklady, skladané a fixné deliace steny, výplne zábradlí, dvere, nábytok, obrazy a ďalšie sklenené prvky využívané v stavebníctve tak môžu byť od tejto chvíle aj obojstranne rôzne farebné, kedy plocha môže obsahovať niekoľko vrstiev a s transparentnou perforáciou. Výsledným vizuálnym efektom sú odlišné motívy s priehľadnými vzormi na každej strane skla. Precízna zákazková výroba sklenených priečok s veľmi odolnou keramickou potlačou Image Glass a dokonalým prevedením funkčných nerezových prvkov ponúka elegantné riešenie sanitárnych zariadení budov, delení kancelárií pevnými, posuvnými alebo skladacími sklenenými priečkami, ktoré vytvárajú kreatívne a inšpiratívne prostredie.

Obr.2
Obr.2

Podľa prianí a požiadaviek investorov poskytujeme kompletné služby od poradenstva, tvorby vizualizácie, zamerania, výroby až po odbornú montáž po celej Českej republike. Presvedčivým dôkazom kvalitného prevedenia sklokeramickej tlače je realizácia Grandhotel Tatra (obr. 1 a 2), kde bol použitý detailný tlačový profil za účelom dokonalého prevedenia tlačených kontúr a ostrých hrán. Pre dosiahnutie takéhoto výsledku sú sklokeramické farby nanášané tlačovým strojom s presnosťou dopadnutia jednotlivých 0,2 mm a celkovým rozlíšením tlačového profilu 800 DPI.

Obr.3
Obr.3

Výhody digitálnej tlače na sklo umožňujú používanie individuálnych motívov už od jedného kusu skla, v neobmedzenej farebnosti, bez potreby vytvárania šablón či sietí. Technológia IMAGE GLASS umožňuje priamu bezokrajovú tlač aj do fazety bez potreby ďalších povrchových úprav alebo laminácie.

Obr.4
Obr.4

Po zakalení skla sa tlačený motív stáva súčasťou skla a kopíruje jeho dôležité vlastnosti. Je odolný proti poškriabaniu, UV žiareniu, proti zmenám teplôt, vode a poveternostným vplyvom. Takéto vlastnosti majú neobmedzené možnosti použitia či už v interiéri s nárokmi do vlhkého prostredia, tak aj v exteriéri.

Obr.5
Obr.5

Tento článok vyšiel v šiestom vydaní časopisu INTRO.

Autor: Martin Lakomý, preklad: Ing. Kateřina Kočická
Foto: Image Glass

Nové

Gresové porcelánové dlažby 20 mm od VillaTesta

Zverejnené 17.4. Gresová dlažba sa u nás nazýva aj „umelý/syntetický mramor”, resp. „porcelán”. Jedná sa o homogénny spekaný materiál vyleštený na povrchu. Pri správnom položení tejto dlažby je tento materiál prakticky nezničitelný (používaním sa iba ďalej zalešťuje… ísť na článok

Kartón namiesto dreva a tehál

Zverejnené 23.4. Netradičných materiálov využívaných k stavbe domov existuje v dnešnej dobe veľmi veľa. Popri plaste, odpade či kontajnerov je to napríklad kartón, ktorý svoje uplatnenie našiel aj v odvetví výroby nábytku. ísť na článok

Neprekonateľné veľké zelené vajce. Inšpiráciou bola tradičná hlinená pec z Ázie

Zverejnené 22.4. Princíp fungovania Big Green Egg má svoje korene v ďalekej histórií. Pred viac než 3000 rokmi sa vo východnej Ázii používalo ako tradičná hlinená pec na drevo, v ktorej si ľudia pripravovali jedlo. Tu potom tento štýl prípravy pokrmov objavili… ísť na článok