Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 26.9.

ISOTEC: tepelnoizolačný systém pre kvalitné zateplenie šikmých striech

Zverejnené: 4. 6. 2008

Strecha a riešenie strešného plášťa je jedným z kľúčových momentov pri výstavbe alebo rekonštrukcii každej budovy. Registrovaná značka ISOTEC® predstavuje kompletný systém tepelného plášťa šikmých striech – ideálny pre novostavby aj rekonštrukcie, kompatibilný so všetkými druhmi krytín aj ich doplnkami.

ISOTEC® je prefabrikát maximálnej stálej kvality s veľmi jednoduchou spracovateľnosťou a variabilnosťou priamo na stavbe. A čo je najdôležitejšie – v jednej pracovnej operácii nahradí veľmi pracnú skladbu v klasickom pojatí. Základný prvok systému tvorí panel z polyuretánovej peny s uzatvorenou štruktúrou pórov. Panel má povrch z hliníkovej fólie a je vybavený integrovanou oceľovou strešnou latou s povrchovou úpravou ALUZINK®.

Panel ISOTEC® má nulovú nasiakavosť a tým aj konštantný tepelný odpor. Hliníková fólia, ktorá tvorí povrch každého panelu ISOTEC®, slúži na hornom líci panelov ako dokonalá poistná hydroizolácia. Slúži ako tepelné zrkadlo a odráža tepelnú energiu do vzduchovej medzery pod krytinou, čím dochádza k lepšiemu prúdeniu vzduchu v tejto dutine.

Oceľové strešné late, ktoré sú pevnou súčasťou každého panelu ISOTEC®, majú povrchovú úpravu ALUZINK®, čím je zaručená ich dostatočná životnosť. Late sú perforované pre odvádzanie vlhkosti, poprípade vyzrážanej vody až do odkvapu, a súčasne zaisťujú dokonalé vetranie vzduchovej medzery pod krytinou. Táto lata je zároveň v hornej lícnej časti vybavená perforáciou pre prípadné ukotvenie krytiny dodávanými kotviacimi páskami. Cez túto kovovú latu sa panel ukotví pozinkovanými klincami do krokvy, tzn. že celý plášť je v každom rade lát ukotvený do každej krokvy. Dokončený strešný plášť z panelov ISOTEC® môže počkať na pokládku krytiny aj niekoľko mesiacov bez akejkoľvek ujmy na kvalite a plnení svojich tepelnoizolačných funkcií. Umožňuje to tak rozloženie financovania stavby, a takisto pokračovanie prác vo vnútri už uzavretej a vykurovanej budovy.

Jednotlivé panely sú vybavené pozdĺžnymi aj priečnymi zámkami, tzn. že celý systém sa montuje zvrchu na holú konštrukciu krovu nasucho, bez potreby ďalších pomocných konštrukcií (debnenia, latovania a pod.), tým vytvoria homogénny plášť bez tepelných mostov. Po dokončení montáže systému ISOTEC® je strecha vodotesná ešte pred pokládkou krytiny, a to vrátane všetkých prestupov týmto plášťom (komínov, odvetrania, kanalizácie, strešných okien a pod.).

Ako súčasť systému sú dodávané ukotvujúce pozinkované klince a samolepiace bitumenové pásky s hliníkovou vrstvou pre zalepenie všetkých prestupov strešným plášťom.

Autor: Pavel Chudoba
Foto: Archiv firmy Studio, Isotec

Tématické odbory

reklama

Nové

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Zverejnené 21.9. Tubusové svetlovody sú na českom či slovenskom trhu už pomerne známym produktom. Dopyt po nich neustále rastie. Vďaka čím ďalej prísnejším požiadavkám na stavby sa však posúva aj technické spracovanie a vylepšujú sa detaily prevedenia svetlovodov… ísť na článok

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Zverejnené 20.9. Systém keramických stropných panelov HELUZ je vyhľadávaným riešením pri výstavbe rodinných domov. Využitie ale nájde aj v bytovej či občianskej výstavbe či v priemyslových a poľnohospodárskych objektoch. Panely je možné použiť do svetlosti… ísť na článok

Malý veľký dom nad údolím Sázavy

Malý veľký dom nad údolím Sázavy

Zverejnené 26.9. Rodinný dom v Českom Šternberku je zasadený do svahovitého pozemku v miestnej vilovej časti nad riekou Sázavou. Hmota jeho objemu výrazne prevyšuje zastavanú plochu a dokonale tak maskuje svoju skutočnú, skôr skromnú veľkosť. Veľký podiel na tomto… ísť na článok

reklama