Malta HELUZ SIDI
vyhľadávanie
Dnes je 23.9.

Jedinečný interiér v spojení antracitovo šedej a horčicovej

Zverejnené: 18. 5. 2020

Majitelia, mladý aktívny pár, hľadali oázu v centre Prahy, kde by mohli spoločne žiť. Vhodný priestor našli v Holešoviciach, štvrti, ktorá sa prebúdza k životu a je "prešpikovaná" vydarenými architektonickými počinmi. Interiér bytu sa nachádza v novostavbe bytového domu. Základným výrazovým prvkom sú tu tlmené odtiene, najmä antracitovo šedá a čierna, teda farby, ktoré upokojujú myseľ a zároveň znesú výrazný farebný akcent, napríklad v podobe horčicovo žltej. Architekti riešili celý interiér okrem kúpeľne, tá bola kompletne hotová od developéra.

Návrh interiéru padol do rúk dvojici architektov zo štúdia BOQ Architekti. „V interiéri sme pracovali s tlmenými tónmi, neutrálnymi odtieňmi šedej v kombinácii s prírodným drevom - biela omietka, tmavo morená podlaha, hliníkové okná vo farbe antracitu... Najvýraznejším prvkom je kuchyňa, kde bolo použité lamino v antracitovo šedej, čierne dymové sklo a drevo - dub olejovaný. Celok sme doplnili o kovové prvky v čiernej farbe," hovorí architektka Jana Stachová a dodáva: „Realizáciu kuchyne skvele zvládol pán Sarnovský, takmer všetko bolo navrhnuté na mieru. Výrazný priestor tu dostali stolové podnože od Master & Master, ktoré boli použité ako podpora kuchynského ostrovčeka, jedálenského a konferenčného stolíka".

Oceľ ako nosný prvok celého interiéru, bola doplnená o nádych prírodného dubového dreva, ktorý chlad kovu zjemňuje. Obytnému priestoru dominuje čierna kuchyňa s odľahčeným pracovným ostrovčekom, na ňu nadväzuje decentné knižnica, pred ktorou schádza projekčné plátno, keď sa niekto z rodiny chce práve pozerať na film. Do budúcnosti sa bude ešte riešiť zatienenie, pribudnú závesy - v obývacej izbe v neutrálnej šedej, v spálni petrolejovo modré s bielou záclonkou. „Všetok vstavaný nábytok je riešený veľmi jednoducho a účelne. Či už je to sedenie pre pohodlné prezutie v predsieni, alebo dvojlôžko s knižnicou a nočným stolíkom v spálni, jedná sa o niky zasadené do nábytkových zostáv," dodáva architektka Stachová.

Architekti si veľmi pochvaľovali spoluprácu či už s investormi, tak predovšetkým so stolárom, ktorý všetko dotiahol do konca s dôrazom na detail a to k spokojnosti všetkých. Podľa slov architektky Stachovej sú aj majitelia s výsledkom neskutočne spokojní, síce sa ešte dopracúvajú niektoré detaily pre väčší komfort, ale základ bytu je hotový. „Majitelia si priali oázu pokoja v minimalistickom poňatí, tlmenú farebnosť občas preložiť farebnejším akcentom a čo najviac úložných priestorov. To všetko sa nám podarilo splniť," hovorí architektka a dodáva: „Zároveň máme radosť, že klienti veľmi starostlivo vyberali koncové prvky, doplnky a snažili sa udržať koncept nášho návrhu. Z pôvodného bytu si priniesli iba jedálenské stoličky. A pomerne nevídaná vec bola, že majiteľ nechal ich strieborné nohy nastriekať načierno. Hoci sa to zdá byť zanedbateľnou maličkosťou, pre výsledný dojem to bolo naozaj zásadné".

Miroslav Stach (* 1984) a Jana Stachová (* 1985), pracovní aj životní partneri, fungujú ako tvorivé duo už od roku 2008. Obaja absolvovali magisterský program na Fakulte architektúry ČVUT a pracovali na nespočetných architektonických projektoch pre niekoľko ateliérov až do roku 2014, kedy si založili vlastné štúdio. BOQ architekti sa zameriavajú na návrhy rodinných a bytových domov, interiérový dizajn aj odbornú pomoc s realizáciou projektov v podobe autorského a technického dozoru, asistencia s výberom dodávateľa stavby a komunikácie s úradmi. Ich špecializáciou sú malé byty a to vrátane tých skutočne malých. Ako skúsení a nápadití architekti dokážu vytvoriť komplexné, inovatívne riešenia, ktoré premenia aj ten najmenší byt v plnohodnotný domov.

Autor: Mirka Vernerová
Foto: MgA. Tomáš Dittrich, zdroj: www.boqarchitekti.cz

Tématické tagy

reklama

Nové

Spojovacie materiály – aké typy poznáme a k čomu sa využívajú

Spojovacie materiály – aké typy poznáme a k čomu sa využívajú

Zverejnené 19.9. Spojovanie materiálov a konštrukcií je možné realizovať rôznymi spôsobmi v závislosti na tom, z akých látok sú vyrobené a aký spoj chceme vytvoriť. Jedná sa vedľa ošetrovania povrchov o jeden zo základných postupov aplikovaných naprieč priemyselnou… ísť na článok

Levitujúci dom z tehlového systému HELUZ FAMILY  sa ani v letných horúčavách neprehrieva

Levitujúci dom z tehlového systému HELUZ FAMILY sa ani v letných horúčavách neprehrieva

Zverejnené 18.9. Moderný, štýlovo čistý, murovaný a poriadne presklený dom s plochou strechou, takú mal predstavu mladý manželský pár s dvoma deťmi o svojom novom bývaní. Zadanie, ako by mal dom vyzerať, od nich projektant Ing. Lukáš Návara nielen počúval, ale… ísť na článok

Veľkoformátová výstavba má budúcnosť aj v prípade realizácie svojpomocne. Dôkazom je rodinný dom neďaleko Brna

Veľkoformátová výstavba má budúcnosť aj v prípade realizácie svojpomocne. Dôkazom je rodinný dom neďaleko Brna

Zverejnené 22.9. Stavanie svojpomocne má u nás tradíciu. Mnohí slovenskí otcovia a dedovia pomáhali na stavbe už niekoľkej generácií. Aké pritom majú možnosti súčasní individuálnu stavebníci? Ako "zlatým slovenským ručičkám" ušetriť prácu? Najlepšie sprístupnením… ísť na článok

reklama