YTONG - Kompletné stavebné riešenie od pivnice po strechu
vyhľadávanie
Dnes je 21.1.

Komínový systém CIKO<sup>®</sup> TEC

Zverejnené: 5. 2. 2010

Komínový systém CIKO® TEC je určený pre odvod spalín od spotrebičov na všetky druhy palív s prirodzeným aj núteným odvodom spalín. Hlavnou výhodou tohto systému je jeho absolútna univerzálnosť a unikátne riešenie prívodu vzduchu ku spotrebiču.Hlavnou výhodou tohto systému je jeho absolútna univerzálnosť a unikátne riešenie prívodu vzduchu ku spotrebiču.

CIKO® TEC je moderný komínový systém zložený zo špičkových materiálov a svojou konštrukciou rešpektuje súčasné trendy v odbore vykurovacej techniky. Krb, rôzny počet plynových kotlov, kondenzačná technika, to sú príklady absolútnej slobody pri výbere vykurovacieho telesa.

Univerzálnosť komína nie je dôležitá v čase, kedy ho staviate, ale v čase, keď budú vaše deti dom rekonštruovať a budú určite meniť typ kotla, možno aj spôsob vykurovania.

Popis systému

Špeciálna krycia doska umožňujúca viacsmerné nasávanie vonkajšieho vzduchu a profilovaná izolácia so zväčšenými privetrávacími kanálmi vytvárajú ideálne predpoklady pre vytvorenie samostatného cirkulačného obvodu, kde takto privádzaný vzduch spoločne s odvodom spalín vytvára optimálne podmienky pre tepelnú pohodu v miestnosti. U nízkoenergetických a pasívnych domov je komín s riadeným prívodom vzduchu veľmi dôležitou súčasťou projektu.

Hlavné výhody komínového systému CIKO® TEC

 • Možnosť pripojenia ľubovoľného spotrebiča
 • Možnosť prevádzky spalinovej cesty v pretlaku
 • Možnosť použitia pre prívod vzduchu ku spotrebiču
 • Neobmedzená odolnosť proti pôsobeniu kondenzátu

 • Návlek IMIT

  Návlek ŠTUKO

  Hlava KOMFORT

  Hlava obmurovaná

  Hlava základná

  Komínový systém CIKO® TEC nemá žiadne teplotné obmedzenie a je dodávaný s priemerom vnútorných vložiek 140 mm, 160 mm nebo 200 mm. Systém možno navyše ľubovoľne kombinovať s ostatnými systémami do previazaného komínového telesa a môže tak slúžiť ako komín pre viac kotlov.

  Komínové hlavy

  V nadstrešnej časti možno použiť tieto varianty komínových hláv CIKO®:

 • Hlava opatrená komínovým návlekom – komínové návleky vo variante IMIT alebo ŠTUKO chráni komín pred poveternostnými vplyvmi, návlek je po vymurovaní komínového telesa nasadený a zafixovaný cez jeho nadstrešnú časť.
 • Hlava KOMFORT – pohľadové prstence imitujúce lícové murivo, extrémne odolné voči poveternostným vplyvom a bez nutnosti ich ďalej upravovať.
 • Hlava základná – komínové teleso je vymurované tvarovkami obvodového plášťa až do požadovanej výšky, ukončené základnou krycou doskou a pripravené pre omietnutie alebo obloženie obkladovými páskami.
 • Hlava pre obmurovanie – komínová hlava skladajúca sa z krakorcovej a krycej dosky je určená pre obmurovanie českým resp. nemeckým formátom lícových tehiel, presne podľa architektonického zámeru investora.

 • Realizácia návleku IMIT doplnené strieškou Napoleon

  Ukončenie komína

  Ukončenie komína je prvkom, ktorý zaisťuje ochranu komínového telesa pred poveternostnými vplyvmi a dokresľuje celkový vzhľad komína. Je možné vyberať z nasledujúcich typov ukončenia:

 • keramický komínový golier,
 • liatinový komínový klobúk,
 • komínová strieška NAPOLEON vyrobená z nerezového alebo medeného plechu.


  Komínový golier

  Napoleon z nerezu

  Komínový klobúk

  Napoleon z medi
 • Autor: Ing. Tomáš Drobník
  Foto: Archiv firmy

  Tématické odbory

  reklama

  Nové

  Viac času v prírode by rado trávilo až 95 % Slovákov

  Viac času v prírode by rado trávilo až 95 % Slovákov

  Zverejnené 18.1. Súčasné trendy v životnom štýle upozorňujú na to, že čas strávený v prírode prospieva zdraviu. Nielen fyzickému, ale aj psychickému. Práve teraz v zimnom období čoraz viac ľudí pociťuje nedostatok denného svetla a čerstvého vzduchu. ísť na článok

  Architektúra a dizajn dopravných terminálov

  Architektúra a dizajn dopravných terminálov

  Zverejnené 15.1. S výstavbou moderných, mnohokrát až futuristických dopravných terminálov sa doslova roztrhlo vrece a po celom svete vznikajú ohromujúce stavby tohto typu. Dôraz je pritom kladený nielen na vonkajší efekt, ale tiež na interiéry, ktorými cestujúci… ísť na článok

  Zlatá strecha na ostrovnej hale v Lindau

  Zlatá strecha na ostrovnej hale v Lindau

  Zverejnené 20.1. Mimoriadna poloha Ostrovnej haly a predovšetkým jej veľkolepá funkcia, ktorú plní, ju predurčili k rekonštrukcii, ktorej výsledok dnes oslňuje a prekvapuje. Unikátny objekt, kde sa okrem iného stretávajú aj nositelia Nobelovej ceny, bol obdarený… ísť na článok

  reklama