vyhľadávanie
Dnes je 4.12.

Ložiskové kovania Cobra PullBloc® pre rok 2020

Zverejnené: 24. 7. 2020

Na objektové kovania sú kladené iné kvalitatívne nároky, než na bežné interiérové kľučky. Kovanie v školách, hoteloch alebo reštauráciách čelí nadmernému zaťaženiu aj hrubšiemu zaobchádzaniu. Beriete to do úvahy aj u vašich stavieb?

Ak vychádzame z klasifikácie dverného kovania podľa STN EN 1906, funkčne aj nákladovo sú efektívne jedine kovania Cobra objektových tried 3 a 4. Bežné verejné priestory kancelárskeho typu zodpovedajú nárokom kategórie 3, náročnejšie priestory škôl, reštaurácií či športových štadiónov a bazénov potom vyžadujú dverové kovania objektovej triedy 4.

Ako splniť nároky, ktoré verejné stavby kladú na dverové kovania? „Technicky optimálnym riešením je využitie kovanie s ložiskom PullBloc, ktoré vďaka konštrukcii vnútorného mechanizmu umožňuje časté a aj hrubšie zaobchádzanie," vysvetľuje Jan Nečas, špecialista firmy Cobra. „Pre investorov je dôležité, že vďaka dverovému kovaniu PullBloc je celý mechanizmus kľučky bezúdržbový, za jeho funkčnosť ručíme 30 rokov."

Nové modely

Pre rok 2020 Cobra zásadne rozšírila svoju ponuku kovaní s ložiskom – v objektových triedach 3 a 4 sú k dispozícií:

• klasické rozetové kovania Loft, Vision a UFO,
• nové typy Loft, Vision a UFO s oválnymi rozetami,
• štítové kovania 72 a 90 mm vrátane typov pre dózické kľúče, cylindrické vložky a WC zamykanie.

Aké sú najväčšie výhody kovaní s ložiskom Cobra PullBloc® 4.1?

• Zodpovedajú objektovej triede 4, použitým materiálom aj technológiou znesú dlhodobé nadmerné zaťaženie.
• Kvalita vnútorného mechanizmu je testovaná na 1 000 000 otváracích cykloch. Z tohto dôvodu je na mechanizmus kovania poskytovaná záruka 30 rokov.
• Guličkové ložiská sú v oboch rozetách, čo zaisťuje dlhodobú axiálnu pevnosť.
• Polyamidové puzdro, štvorhran aj kľučka tvorí jeden celok, ktorý rotuje spoločne; znižuje sa tak trenie a zásadne predlžuje životnosť celého systému.
• Vo všetkých designových variantoch sú použité kľučky so širším priemerom 22 mm, čo umocňuje celý systém.
• Jednoduchá a rýchla montáž - fixačné výstupky na rozete zabraňujú pretáčaniu, zaisťujú stabilitu a uľahčujú montáž. Samotná montáž je veľmi rýchla aj vďaka jednotnému systému upevnenia cez celú hrúbku dverí.

„Celé puzdro tvorí jeden celok aj so štvorhranom a kľučkou, čo znižuje trenie a zabraňuje poškodeniu. Dôležité u PullBloc® 4.1 je fakt, že ložisko z tvrdenej ocele je zalisované do oboch roziet, nie len v jednej," uvádza Jan Nečas. „Puzdro obsahuje štyri silné vratné pružiny, ktoré vytvárajú konštantný tlak a po stlačení zabezpečujú tichý a ľahký návrat kľučky do pôvodnej polohy." Viac informácií o objektovom ložiskovom kovaní nájdete na stránkach www.matekliku.cz

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Cobra
reklama

Nové

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zverejnené 1.12. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Zverejnené 30.11. V atraktívnej lokalite obce Kočovce časť Rakoľuby zrealizovala spoločnosť CBI s. r. o. výstavbu moderných ultranízkoenergetických dvojdomov . Na stavbu moderných objektov bolo použité murivo z tehál Porotherm, ktoré dosahujú vynikajúce… ísť na článok

Slovenská národná galéria po 21 rokoch otvára nový galerijný areál

Slovenská národná galéria po 21 rokoch otvára nový galerijný areál

Zverejnené 3.12. Rekonštrukcia Slovenskej národnej galérie sa dostala k svojmu záveru. Galéria po prvýkrát (po)otvorí verejnosti svoje obnovené priestory v nedeľu 11. decembra 2022. Počas tohto dňa si budú môcť návštevníci a návštevníčky užiť celodenný program pre… ísť na článok

reklama