Zadovážte si vonkajšiu roletu
a dajte zbohom horúčave
vyhľadávanie
Dnes je 24.7.

Luxusné závesy BEMATECH pre dokonalý vzhľad okna

Zverejnené: 30. 6. 2016

Zatiaľ, čo záclona bráni nežiaducim pohľadom do miestnosti, záves má obmedziť hlavne prenikanie svetla do interiéru alebo von. Veľmi vítaná je aj jeho dekoratívna funkcia. Elegancia a vkus, ktoré vychádzajú z európskeho a svetového kontextu a rešpektujú domáce akcenty sú presne tou voľbou na ktorú vsadila spoločnosť Bematech. Jej odmenou je množstvo spokojných zákazníkov.

Tradícia, funkčnosť, elegancia; to sú termíny typické pre jeden z najstarších prvkov tieniacej techniky. Závesy sú podľa štatistík stále najčastejšie využívaným tieniacim prvkom. Dôvodov na ich používanie v interiéri je viac: popri zatienení a dekoračnej funkcii je to aj tlmenie hluku, možnosť rozdelenia priestoru, ale tiež čiastočná tepelná izolácia, ktorá znižuje straty tepla pri prúdení a sálaní.

Rozsiahla kolekcia látok

Kolekcia látok Bematech je najrozsiahlejšou kolekciou na českom a slovenskom trhu. Zároveň sa jedná o látky s vysokou farebnou a tvarovou stálosťou. Zatiaľ, čo závesy do spálne podporia pocit pokoja a pohody pred spaním, závesy do detských izieb zafungujú napríklad ako hravý interiérový prvok pre deti. Podľa požiadaviek na stupeň zatienenia si môžeme vybrať z pestrej škály materiálov, od látok transparentných až po látky nepriehľadné z ktorých sa šijú zatemňovacie závesy.

Závesy z vlastnej látky

Pokiaľ pri dekorácii interiéru pracujeme s jedným materiálom, je tu možnosť nechať si ušiť závesy z vlastnej látky v spoločnosti Bematech. Pracovníci v spoločnosti taktiež posúdia vhodnosť látky na požadovaný účel. Vďaka tomuto riešeniu budú hotové závesy na okách vyzerať vždy skvelo.

Moderné spracovanie závesov

Bematech využíva na tento účel najmodernejšie technológie, ktoré okrem iného umožňujú rezanie látky v zvislej polohe. Švy sú šité neviditeľnými stehmi, čo podčiarkuje dokonalé spracovanie celého výrobku. V súčasnej dobe má Bematech technologicky najvyspelejšiu výrobu v ČR.

Spôsoby prevedenia

Je možné si vybrať z deviatich typov skladov. Široká ponuka prevedení umožňuje spracovanie závesu presne podľa vašich predstáv a požiadaviek. Pri závesoch je často využívaná možnosť ich podšívania.

Závesové profily

Závesy sú prichytené k profilu pomocou jazdcov. Pri výbere profilu je potrebné vychádzať z požadovaného spôsobu ovládania, celkového rozmeru závesu a gramáže látky. Ponuka Bematech zahŕňa koľajnice na manuálne ovládanie a to ťahom za záves alebo šnúrkou a na motorické ovládanie. Veľkou výhodou závesových profilov je možnosť presného prispôsobenia aj neštandardným tvarom okna.

Viac informácií na webových stránkach www.bematech.cz.

Autor: RNDr. Jiří Hejhálek
Foto: Archív firmy

Tématické odbory

reklama

Nové

Nízkoenergetický dom postavíte z tehál bez potreby dodatočného zateplenia

Nízkoenergetický dom postavíte z tehál bez potreby dodatočného zateplenia

Zverejnené 22.7. Pol storočia uplynulo od doby, kedy sa v dôsledku svetovej krízy začala riešiť energetická náročnosť budov. Jedným z riešení bolo dodatočné zateplenie domov. Súbežne s tým sa však výrobcovia stavebných materiálov venovali zdokonaľovaniu tepelno… ísť na článok

Potiahnutie povrchových plôch v exteriéroch fóliami skai – Design Meets Function

Potiahnutie povrchových plôch v exteriéroch fóliami skai – Design Meets Function

Zverejnené 19.7. V obci Weissbach, oblasti Hohenlohe neďaleko Stuttgartu, sa nachádza výrobný podnik spoločnosti Continental (kedysi Konrad Hornschuch AG), ktorá produkuje výrobky špičkovej kvality na poťahovanie okenných profilov, vchodových dverí, garážových brán… ísť na článok

V Čechách odštartovala stavba prvého vzorového domu e4

V Čechách odštartovala stavba prvého vzorového domu e4

Zverejnené 24.7. Projekt prvého vzorového domu e4 autora Ing. arch. Bohumila Brůži vyhral v architektonickej súťaži firmy Wienerberger, ktorej hlavným zadaním je výstavba domov s takmer nulovou spotrebou energie. Prvý realizovaný dom podľa princípov e4 má… ísť na článok

reklama
trackimg