VELUX - premeňte temný kút na oázu slnečného svetla
Dnes je 20.5.

Luxusné závesy BEMATECH pre dokonalý vzhľad okna

Zverejnené: 30. 6. 2016

Zatiaľ, čo záclona bráni nežiaducim pohľadom do miestnosti, záves má obmedziť hlavne prenikanie svetla do interiéru alebo von. Veľmi vítaná je aj jeho dekoratívna funkcia. Elegancia a vkus, ktoré vychádzajú z európskeho a svetového kontextu a rešpektujú domáce akcenty sú presne tou voľbou na ktorú vsadila spoločnosť Bematech. Jej odmenou je množstvo spokojných zákazníkov.

Tradícia, funkčnosť, elegancia; to sú termíny typické pre jeden z najstarších prvkov tieniacej techniky. Závesy sú podľa štatistík stále najčastejšie využívaným tieniacim prvkom. Dôvodov na ich používanie v interiéri je viac: popri zatienení a dekoračnej funkcii je to aj tlmenie hluku, možnosť rozdelenia priestoru, ale tiež čiastočná tepelná izolácia, ktorá znižuje straty tepla pri prúdení a sálaní.

Rozsiahla kolekcia látok

Kolekcia látok Bematech je najrozsiahlejšou kolekciou na českom a slovenskom trhu. Zároveň sa jedná o látky s vysokou farebnou a tvarovou stálosťou. Zatiaľ, čo závesy do spálne podporia pocit pokoja a pohody pred spaním, závesy do detských izieb zafungujú napríklad ako hravý interiérový prvok pre deti. Podľa požiadaviek na stupeň zatienenia si môžeme vybrať z pestrej škály materiálov, od látok transparentných až po látky nepriehľadné z ktorých sa šijú zatemňovacie závesy.

Závesy z vlastnej látky

Pokiaľ pri dekorácii interiéru pracujeme s jedným materiálom, je tu možnosť nechať si ušiť závesy z vlastnej látky v spoločnosti Bematech. Pracovníci v spoločnosti taktiež posúdia vhodnosť látky na požadovaný účel. Vďaka tomuto riešeniu budú hotové závesy na okách vyzerať vždy skvelo.

Moderné spracovanie závesov

Bematech využíva na tento účel najmodernejšie technológie, ktoré okrem iného umožňujú rezanie látky v zvislej polohe. Švy sú šité neviditeľnými stehmi, čo podčiarkuje dokonalé spracovanie celého výrobku. V súčasnej dobe má Bematech technologicky najvyspelejšiu výrobu v ČR.

Spôsoby prevedenia

Je možné si vybrať z deviatich typov skladov. Široká ponuka prevedení umožňuje spracovanie závesu presne podľa vašich predstáv a požiadaviek. Pri závesoch je často využívaná možnosť ich podšívania.

Závesové profily

Závesy sú prichytené k profilu pomocou jazdcov. Pri výbere profilu je potrebné vychádzať z požadovaného spôsobu ovládania, celkového rozmeru závesu a gramáže látky. Ponuka Bematech zahŕňa koľajnice na manuálne ovládanie a to ťahom za záves alebo šnúrkou a na motorické ovládanie. Veľkou výhodou závesových profilov je možnosť presného prispôsobenia aj neštandardným tvarom okna.

Viac informácií na webových stránkach www.bematech.cz.

Autor: RNDr. Jiří Hejhálek
Foto: Archív firmy

Tématické odbory

Nové

Dažďová voda - cesta k úspore aj nezávislosti

Zverejnené 14.5. Narastajúce množstvo zastavaných plôch a súčasné hospodárenie roľníkov zhoršuje absorpčnú vlastnosť pôdy na pozemkoch. To niektorí ľudia pokladajú za hlavnú príčinu, prečo veľká časť vody nie je zadržiavaná v krajine a odchádza z miest dažďových… ísť na článok

Súboj: vaňa verzus sprchový kút

Zverejnené 18.5. Čaká vás zariaďovanie nového bytu či domu? Potom ste už možno začali premýšľať o návrhu vysnívanej kúpeľne. Okrem kachličiek, obkladov a tvarov umývadla je potrebné vyriešiť zásadný spor – vaňa alebo sprchový kút? Každý z variantov má svoje výhody… ísť na článok

Ochráňte spodnú stavbu proti nepriaznivým vplyvom

Zverejnené 17.5. Spodná stavba zahŕňa podzemnú časť budovy. Zistite, čo všetko ju bezprostredne ovplyvňuje a ako ju čo najlepšie chrániť. Objavte, ktoré materiály sú najlepšie, použite ich pri stavbe a získajte späť až 100 % ich hodnoty. ísť na článok