vyhľadávanie
Dnes je 20.7.

Minimalistické dvere IDEA. Presvedčivosť jednoduchého dizajnu

Zverejnené: 27. 11. 2022

Minimalizmus už nie je len doménou umenia, filozofie alebo architektúry, ako tomu bolo predtým, ale stal sa z neho vyhľadávaný životný štýl. Interiér a design sú ďalšie oblasti, do ktorých minimalizmus postupne prenikol.

Posuvné dvere IDEALINE VERTICAL v posuve PREMIUM.

Přerovská firma JAP FUTURE má tento moderný trend vo svojich génoch a všetky interiérové prvky, ktoré v poslednej dobe sama vyvinula a uviedla na trh, majú tento vyhľadávaný aspekt. Modelový rad dverí IDEA DOOR, tvorený modelmi IDEA, IDEALINE a IDEANET, je jednoznačným dokladom spomínaného prístupu.

Minimalizmus s nádychom technicizmu, to je presná charakteristika základného modelu celého radu dvier IDEA. Jednoduché spojenie klasických materiálov, eloxovaného hliníku a kaleného skla v podobe obvodového rámu a jeho výplne vytvárajú dvere s jednoduchým dizajnom zbavené všetkého nadbytočného.

Model dverí IDEALINE to je neotrené prevedenie výplne skla, pre ktoré je charakteristické jeho pohľadové rozdelenie subtílnymi zvislými alebo vodorovnými hliníkovými profilmi v rôznych vzájomných usporiadaniach takže fantázia môže pracovať naplno. Členenie skla je možné v šiestich základných variantoch, ktoré je možné na prianie zákazníka atypicky upraviť.

Otočné dvere IDEA, zárubňa GARDE.
Otočné dvere IDEA, zárubňa GARDE.

Tretím do partie je model IDEANET, ktorý vychádza z modelu Idea a je navyše doplnený zlatou alebo striebornou kovovou sieťou zalaminovanou medzi dvomi sklami. Jedná sa o originálne prevedenie sklenenej výplne, vďaka ktorému dvere efektne odrážajú svetlo a vytvárajú dekoratívny 3D holografický efekt.

Dvere IDEA, IDEALINE aj IDEANET sú k dispozícii v otočnom aj posuvnom variante. Perličkou k zdôrazneniu je symbiotické spojenie otočného prevedenia dverí so zárubňou GARDE, čo predstavuje TOP riešenie presklených priečok so subtílnymi rámami v bytových aj kancelárskych interiéroch. Posuvný variant presklených priečok so subtílnymi rámami v bytových aj kancelárskych interiéroch. Posuvný variant dverí je naopak plne kompatibilný s posuvnými systémami PREMIUM, TRIX aj stavebnými puzdrami z produkcie JAP FUTURE.

Posuvné dvere IDEANET v posuve PREMIUM.
Posuvné dvere IDEANET v posuve PREMIUM.

Dverný rám z eloxovaného hliníku je možné povrchovo upraviť podľa vzorkovníkov farieb RAL K7, NCS, Creative Metallic a na výber je aj dostatok typov skiel vrátane nepriehľadných, ktoré dokážu vytvoriť intímne prostredie a dvere tak možno zmysluplne použiť na oddelenie kúpeľne alebo šatne od spálne.

Modelový rad dverí IDEA DOOR zaujme striedmosťou, čistými líniami a tradičnými materiálmi. V duchu známeho príslovia, že menej je niekedy viac, dopĺňa konateľ spoločnosti JAP FUTURE, Petr Paksi: „Modely sme oslobodili od všetkého nepodstatného, nie však od kvalitného prevedenia, moderného vzhľadu, vysokej pevnosti a odolnosti“. Presvedčte sa sami na japcz.cz.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy JAP
reklama

Nové

Na každom okne záleží

Na každom okne záleží

Zverejnené 20.7. Môže jedno okno ovplyvniť komfort bývania či pracovného prostredia jednotlivca, ale aj životy ľudí v okolí alebo dokonca (tak trochu) aj celú planétu? Belgický výrobca okenných profilov Deceuninck verí, že "Na každom okne záleží". Tradičná značka sa… ísť na článok

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Zverejnené 19.7. Konferencia Brownfieldy je miestom pre stretávanie súkromného a verejného sektora nad problematikou revitalizácie nevyužívaných lokalít. Šiesty ročník sa odohral v pondelok 3. júna 2024 v jedinečných priestoroch Automatických mlynov v Pardubiciach.… ísť na článok

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Zverejnené 18.7. Kúpeľňový dizajn sa v posledných rokoch vyvinul z čisto funkčných priestorov na luxusné útočiská, ktoré odrážajú osobný štýl a najnovšie trendy. Od nadčasovej elegancie po moderný pôvab – každý dizajn ponúka jedinečné spôsoby, ako premeniť vašu… ísť na článok

reklama