vyhľadávanie
Dnes je 27.1.

Minimalistické dvere IDEA. Presvedčivosť jednoduchého dizajnu

Zverejnené: 27. 11. 2022

Minimalizmus už nie je len doménou umenia, filozofie alebo architektúry, ako tomu bolo predtým, ale stal sa z neho vyhľadávaný životný štýl. Interiér a design sú ďalšie oblasti, do ktorých minimalizmus postupne prenikol.

Posuvné dvere IDEALINE VERTICAL v posuve PREMIUM.

Přerovská firma JAP FUTURE má tento moderný trend vo svojich génoch a všetky interiérové prvky, ktoré v poslednej dobe sama vyvinula a uviedla na trh, majú tento vyhľadávaný aspekt. Modelový rad dverí IDEA DOOR, tvorený modelmi IDEA, IDEALINE a IDEANET, je jednoznačným dokladom spomínaného prístupu.

Minimalizmus s nádychom technicizmu, to je presná charakteristika základného modelu celého radu dvier IDEA. Jednoduché spojenie klasických materiálov, eloxovaného hliníku a kaleného skla v podobe obvodového rámu a jeho výplne vytvárajú dvere s jednoduchým dizajnom zbavené všetkého nadbytočného.

Model dverí IDEALINE to je neotrené prevedenie výplne skla, pre ktoré je charakteristické jeho pohľadové rozdelenie subtílnymi zvislými alebo vodorovnými hliníkovými profilmi v rôznych vzájomných usporiadaniach takže fantázia môže pracovať naplno. Členenie skla je možné v šiestich základných variantoch, ktoré je možné na prianie zákazníka atypicky upraviť.

Otočné dvere IDEA, zárubňa GARDE.
Otočné dvere IDEA, zárubňa GARDE.

Tretím do partie je model IDEANET, ktorý vychádza z modelu Idea a je navyše doplnený zlatou alebo striebornou kovovou sieťou zalaminovanou medzi dvomi sklami. Jedná sa o originálne prevedenie sklenenej výplne, vďaka ktorému dvere efektne odrážajú svetlo a vytvárajú dekoratívny 3D holografický efekt.

Dvere IDEA, IDEALINE aj IDEANET sú k dispozícii v otočnom aj posuvnom variante. Perličkou k zdôrazneniu je symbiotické spojenie otočného prevedenia dverí so zárubňou GARDE, čo predstavuje TOP riešenie presklených priečok so subtílnymi rámami v bytových aj kancelárskych interiéroch. Posuvný variant presklených priečok so subtílnymi rámami v bytových aj kancelárskych interiéroch. Posuvný variant dverí je naopak plne kompatibilný s posuvnými systémami PREMIUM, TRIX aj stavebnými puzdrami z produkcie JAP FUTURE.

Posuvné dvere IDEANET v posuve PREMIUM.
Posuvné dvere IDEANET v posuve PREMIUM.

Dverný rám z eloxovaného hliníku je možné povrchovo upraviť podľa vzorkovníkov farieb RAL K7, NCS, Creative Metallic a na výber je aj dostatok typov skiel vrátane nepriehľadných, ktoré dokážu vytvoriť intímne prostredie a dvere tak možno zmysluplne použiť na oddelenie kúpeľne alebo šatne od spálne.

Modelový rad dverí IDEA DOOR zaujme striedmosťou, čistými líniami a tradičnými materiálmi. V duchu známeho príslovia, že menej je niekedy viac, dopĺňa konateľ spoločnosti JAP FUTURE, Petr Paksi: „Modely sme oslobodili od všetkého nepodstatného, nie však od kvalitného prevedenia, moderného vzhľadu, vysokej pevnosti a odolnosti“. Presvedčte sa sami na japcz.cz.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy JAP
reklama

Nové

Premyslená zástavba úzkeho mestského pozemku energeticky úsporným rodinným domom

Premyslená zástavba úzkeho mestského pozemku energeticky úsporným rodinným domom

Zverejnené 24.1. Autorom návrhu dvojpodlažného rodinného domu v mestskej časti Košice - Myslava, v ktorom býva rodina pána Júliusa, je samotný investor. Ten pracuje v oblasti stavebníctva, čo mu uľahčilo nielen prípravu projektu a voľbu stavebného materiálu Ytong,… ísť na článok

Doprajte si teplú vodu zohriatu slnkom zariadeniami z THERMO|SOLARU

Doprajte si teplú vodu zohriatu slnkom zariadeniami z THERMO|SOLARU

Zverejnené 21.1. Zvýšený záujem o slnečné kolektory, ale aj ďalšie druhy OZE, trvá hneď od začiatku roku 2023. Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov, firma THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., tento zvýšený záujem registruje od júna 2023, kedy sa zásadne zmenili… ísť na článok

Ako ušetriť za vykurovanie? Vymeňte okná, pravidelne vetrajte a obstarajte si vlhkomer

Ako ušetriť za vykurovanie? Vymeňte okná, pravidelne vetrajte a obstarajte si vlhkomer

Zverejnené 20.1. Neustále navyšovanie cien energií je dôvodom, prečo začať pátrať po všetkých únikoch tepla z vašej domácnosti. Často sú príčinou staré netesniace okná. S ich výmenou nemusíte čakať, kým bude vonku pekne. Inštalácia je možná do -10 °C. ísť na článok

reklama