PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1
vyhľadávanie
Dnes je 20.9.

Minimalistické okná, maximálne spojenie s prírodou

Zverejnené: 24. 1. 2020

Jednoduchá manipulácia s posuvnými veľkoformátovými oknami a to aj napriek ich vysokej hmotnosti, subtílnosť rámov iba päť centimetrov. Firma Janošík prekonáva doterajšie limity okien a posúva ich znovu o kus ďalej.

Firma Janošík, výrobca okien pre súčasnú architektúru, sa špecializuje na celosklenené steny a bezrámové okná, ktorá ponúka v nadštandardných veľkostiach - fixné okná môžu mať sklá bez delenia s rozmerom až 16 × 3,2 metra. Novinkou sú posuvné okná Sparrow, ktoré sa dajú ľahko odsúvať aj napriek ich hmotnosti, dosahujúcej až tisíc kilogramov (čo zodpovedá rozmeru približne 6 × 3 metra). Navyše sú subtílnejšie ako kedykoľvek predtým - ich hrúbka dosahuje iba päťdesiat milimetrov.

"Princíp okien sa zmenil. Namiesto okien uprostred steny sa oknami stávajú celé steny, ktoré prepájajú interiér s okolitou krajinou. My sa snažíme, aby spojenie bolo čo najsilnejšie a nič ho nerušilo. Hovorí sa totiž, že polovicu kvality domu tvorí okolitá záhrada, narastené stromy a ďaleké výhľady," približuje Jakub Janošík.

Okná pre pocit slobody

Okná tohto výrobcu sú navrhované s ohľadom na funkčnosť, krásu architektúry a ich cieľom je vnášať do vnútorných priestorov viac prirodzeného svetla, vytvárať ilúziu, že medzi užívateľom a okolitou krajinou vlastne nestojí žiadna prekážka. Vďaka veľkoformátovým posuvným plochám sa z interiéru a záhrady stáva jeden priestor.

Panoramatické okná s veľkosťou až šestnásť metrov bez delenia, zaručia ničím nerušené výhľady a vy sa tak môžete kochať prírodnými scenériami. Okná splývajú s domom, v ideálnom prípade ani nespoznáte, že tam nejaké sú. Bude sa vám zdať, že okolitá príroda je priamo u vás doma. Nová konštrukcia nám umožnila vyrábať posuvné okná v hrúbke len päťdesiat milimetrov, čo im navracia zabudnutú eleganciu, "dodáva Jakub Janošík a poukazuje na to, že mnoho ľudí sa neuspokojí s domom z katalógu, ale sníva o sofistikovanejšom bývaní - o rozvážne riešenom priestore, navrhnutom s ohľadom na okolitý kontext a starostlivo premyslenom do posledného detailu.

Tým náročnejším chce preto firma Jánošík dopriať dôstojné riešenie okien, teda „ničím nerušený priestorový zážitok a pocit slobody“.

Súvisiace články:

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Jánošík

Tématické odbory

reklama

Nové

Spojovacie materiály – aké typy poznáme a k čomu sa využívajú

Spojovacie materiály – aké typy poznáme a k čomu sa využívajú

Zverejnené 19.9. Spojovanie materiálov a konštrukcií je možné realizovať rôznymi spôsobmi v závislosti na tom, z akých látok sú vyrobené a aký spoj chceme vytvoriť. Jedná sa vedľa ošetrovania povrchov o jeden zo základných postupov aplikovaných naprieč priemyselnou… ísť na článok

Interiérové trendy súčasnosti – matné povrchy bez otlačkov

Interiérové trendy súčasnosti – matné povrchy bez otlačkov

Zverejnené 19.9. Matné prevedenie patrí v súčasnosti k obľúbeným povrchovým úpravám nábytku či obkladových plôch. Prednosťou najnovších matných prvkov je ich zamatový povrch, ktorý úplne eliminuje odrazové svetelné efekty a tiež na ňom nezostávajú odtlačky prstov -… ísť na článok

Levitujúci dom z tehlového systému HELUZ FAMILY  sa ani v letných horúčavách neprehrieva

Levitujúci dom z tehlového systému HELUZ FAMILY sa ani v letných horúčavách neprehrieva

Zverejnené 18.9. Moderný, štýlovo čistý, murovaný a poriadne presklený dom s plochou strechou, takú mal predstavu mladý manželský pár s dvoma deťmi o svojom novom bývaní. Zadanie, ako by mal dom vyzerať, od nich projektant Ing. Lukáš Návara nielen počúval, ale… ísť na článok

reklama