Látkové rolety ZOOMTECH® pre nekonečne veľké okná
vyhľadávanie
Dnes je 24.7.

Na menšie domáce rekonštrukcie nie je potrebný architekt

Zverejnené: 9. 7. 2021

Plánujete malé domáce úpravy? Na menšie domáce rekonštrukcie nemusíte hneď pozývať architekta. Poradíme vám, na čo si treba dávať pozor, aby ste základné práce zvládli sami.

Zdroj: pixabay

1. Premyslite si rozpočet

Ceny stavebného materiálu idú v posledných mesiacoch hore, preto si pred začiatkom rekonštrukcie dobre premyslite rozpočet. Ak nemáte predstavu o tom, koľko čo stojí, vyrazte na prieskum do stavebnín. Ak vám finančné možnosti rekonštrukciu zatiaľ neumožňujú, radšej ju odložte. Nákup nekvalitného materiálu kvôli minimalizácii nákladov by sa vám v budúcnosti nemusel oplatiť.

2.Čo chcete vylepšiť?

Keď sa už pustíte do rekonštrukcie, vopred si ujasnite, čo všetko chcete vylepšiť. Osloboďte sa od vplyvu najmodernejších trendov a zamerajte sa na ľudí, ktorí v dome či byte bývajú. Nevyhovuje im rozmiestnenie nábytku? Alebo sa snáď dvere otvárajú na zlú stranu? Rekonštrukcia vám dáva možnosť vyriešiť všetky nedostatky naraz. Stačí ich iba zahrnúť do projektu.

3.Plánujte do detailov

Či už prerábate obývačku, spálňu alebo iba kúpelňu, je dobré si všetko vopred naplánovať. Najmä vtedy, ak nemáte dostatok financií a potrebné vybavenie mienite dokupovať postupne, bude sa vám jasný plán hodiť.

4.Zmerajte to radšej dvakrát

„Dvakrát meraj, raz rež“ sa nehovorí nadarmo. Aj jeden centimeter vám môže niekedy pekne zavariť. Keď skončíte s plánovaním, radšej všetko ešte raz premerajte. To platí dvojnásobne, ak plánujete niečo rezať, lepiť alebo vŕtať.

Okrem ceruzky a papiera sa nebojte vziať do ruky obyčajnú kriedu a na podlahu v izbe si nakreslite rozloženie nábytku, a to v reálnej veľkosti. Omnoho lepšie tak uvidíte, koľko miesta vám zostane alebo naopak chýba.

5.Príprava je základ

Na začiatku každého dňa, ešte skôr ako sa pustíte do práce, sa uistite, že vám nič nechýba. Neustále návštevy stavebnín, kvôli dokupovaniu maličkostí, vás budú iba okrádať o drahocenný čas.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Pixabay
reklama

Nové

Detaily, ktoré napomôžu k dokonalosti vášho interiéru

Detaily, ktoré napomôžu k dokonalosti vášho interiéru

Zverejnené 23.7. Chcete doviesť svoj interiér k dokonalosti? Nezabúdajte na detaily. Nemusia byť vidieť na prvý pohľad, no rafinovaný detail určite zažiari v každom interiéri. Na čo myslieť pri zariaďovaní interiéru ísť na článok

4E pre váš domov

4E pre váš domov

Zverejnené 22.7. Stavba alebo kúpa vlastného domu si vyžaduje roky tvrdej práce a úspor, preto je dôležité, aby ste nenechávali žiadne detaily na náhodu. Strecha je jednou z najdôležitejších súčastí vášho domova a preto si zaslúži byť vyhotovená správne. ísť na článok

Návrat k drevu: žalúzie z exotickej vŕby

Návrat k drevu: žalúzie z exotickej vŕby

Zverejnené 21.7. Vyrábať tieniacu techniku z prírodných materiálov znamená vrátiť sa k počiatkom tohto výrobného odvetvia. Prvé, drevené žalúzie s pevnými lamelami sa objavili na juhu Európy v 16. storočí a hoci dnes drevu konkurujú mnohé iné materiály, dopyt po… ísť na článok

reklama