Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 5.6.

Nadčasový odtlačok industrializmu

Zverejnené: 17. 9. 2020

Estetika tovární a priemyselného prostredia často preniká aj do interiérov. Ich jednoduchosť a účelnosť predstavuje pre architektov výzvu, ako tieto veľké a otvorené priestory oživiť. Možnosti, ako ich potenciál využiť, sú takmer nevyčerpateľné.

Priestor pre kreativitu vytvárajú už samotné materiály, ktoré sú pre industriálne štýl charakteristické - kameň, betón, kov a sklo. Tie môžu už samé o sebe - ak majú napríklad výraznú štruktúru alebo ak sa nachádzajú vo väčších plochách - predstavovať dekoratívny element. Existujú aj ďalšie spôsoby, ako predísť nežiaducemu monochromatizmu, napríklad do priestoru dômyselne zakomponovať výrazné solitéry ako farebné kreslá či iné kusy nábytku, koberce alebo umelecké diela.

Interiér spravidla ozvláštňujú tiež priznané technické prvky, ako sú rúry, masívne radiátory či elektrické rozvody, alebo murivo, ktoré aspoň z časti zostáva neomietnuté. Neopakovateľný nádych populárnej mestskej architektúry s dotykom čistej prírodnej krásy interiéru prepožičiava TREND, čo je názov novej kolekcie tvrdeného kameňa Technistone®. Jeho surový a pritom sofistikovaný vzhľad predstavuje skutočnú tvár urbanistického štýlu. Štyri nadčasové dekory inšpirované betónom a jeho odtieňmi nezovšednia ani po rokoch.

Odtieň Noble Concrete Grey našiel pre svoj vzhľad inšpiráciu práve v betóne, interiér obohatí nielen realistickým vzhľadom, ale aj osvedčenými vlastnosťami.
Odtieň Noble Concrete Grey našiel pre svoj vzhľad inšpiráciu práve v betóne, interiér obohatí nielen realistickým vzhľadom, ale aj osvedčenými vlastnosťami.

Tvrdený kameň, ktorý má dušu

Tvrdený kameň je revolučný najmä vďaka spojeniu drveného kremeňa so živicou, ktorá mu prepožičiava charakteristickú pevnosť a odolnosť voči škvrnám, poškrabaniu i baktériám. Ďalšou jeho prednosťou je takmer nulová nasiakavosť. Vďaka týmto funkčným vlastnostiam je ideálny pre kuchynské dosky, hodí sa do kúpeľní alebo ako obklad či dlažba do vyťažených komerčných priestorov. Veľkoformátové dosky Technistone® sa vyrábajú v štyroch rôznych povrchových úpravách. K zákaznícky najobľúbenejším dlhodobo patrí povrch Polished s vysokým leskom a nadčasový Matt. V Českej republike je len jediná firma, ktorá sa zaoberá výrobou tohto materiálu.

Spoločnosť Technistone sídli v Hradci Králové (ČR) a patrí k najvýznamnejším výrobcom tvrdeného kameňa na svete. Vysoko odolné dosky tvoria z viac ako 90 percent prírodné suroviny v podobe najrôznejších pieskov - jemných až hrubých frakcií kremeňa či žuly. Ďalej je to kvalitné spojivo a sklenené alebo zrkadlové granuláty pre efektný vzhľad. K najžiadanejším materiálom dlhodobo patria dekory inšpirované krásou mramoru s výrazným žilkovaním. Vlastný vývoj dizajnu a povrchových úprav zaručuje originálny vzhľad výrobkov, reflektuje zákaznícke preferencie aj aktuálne dizajnové trendy a čerpá inšpiráciu z prírody.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Technistone
reklama

Nové

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Zverejnené 2.6. Dosky z WPC dokážu eliminovať väčšinu neduhov dreva a zároveň zachovať jeho najlepšie vlastnosti. Do akej miery však môže byť produkt vyrábaný zo zmesi dreva a polyméru schopný splniť čoraz väčšie nároky modernej spoločnosti na ekologickú šetrnosť? ísť na aktualitu

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Zverejnené 30.5. Developer a staviteľ nového bytového domu v obci Žarošice si pórobetónový materiály Ytong, kombinovaný s vápenopieskovými tvárnicami Silka, vybral vďaka svojim dobrým skúsenostiam z predchádzajúcich projektov. Na stavbe sa uplatnili nielen tvárnice… ísť na článok

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Zverejnené 3.6. Pri príprave projektu sme zistili, že na rozdiel od zahraničia vzniká či už na Slovensku, tak aj v susedných Čechách väčšina technických objektov bez architektonickej starostlivosti. Časté sú výrazné a nákladné stavby bez konceptu a kontextu, pri… ísť na článok

reklama