PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1
vyhľadávanie
Dnes je 23.10.

Nadčasový odtlačok industrializmu

Zverejnené: 17. 9. 2020

Estetika tovární a priemyselného prostredia často preniká aj do interiérov. Ich jednoduchosť a účelnosť predstavuje pre architektov výzvu, ako tieto veľké a otvorené priestory oživiť. Možnosti, ako ich potenciál využiť, sú takmer nevyčerpateľné.

Priestor pre kreativitu vytvárajú už samotné materiály, ktoré sú pre industriálne štýl charakteristické - kameň, betón, kov a sklo. Tie môžu už samé o sebe - ak majú napríklad výraznú štruktúru alebo ak sa nachádzajú vo väčších plochách - predstavovať dekoratívny element. Existujú aj ďalšie spôsoby, ako predísť nežiaducemu monochromatizmu, napríklad do priestoru dômyselne zakomponovať výrazné solitéry ako farebné kreslá či iné kusy nábytku, koberce alebo umelecké diela.

Interiér spravidla ozvláštňujú tiež priznané technické prvky, ako sú rúry, masívne radiátory či elektrické rozvody, alebo murivo, ktoré aspoň z časti zostáva neomietnuté. Neopakovateľný nádych populárnej mestskej architektúry s dotykom čistej prírodnej krásy interiéru prepožičiava TREND, čo je názov novej kolekcie tvrdeného kameňa Technistone®. Jeho surový a pritom sofistikovaný vzhľad predstavuje skutočnú tvár urbanistického štýlu. Štyri nadčasové dekory inšpirované betónom a jeho odtieňmi nezovšednia ani po rokoch.

Odtieň Noble Concrete Grey našiel pre svoj vzhľad inšpiráciu práve v betóne, interiér obohatí nielen realistickým vzhľadom, ale aj osvedčenými vlastnosťami.
Odtieň Noble Concrete Grey našiel pre svoj vzhľad inšpiráciu práve v betóne, interiér obohatí nielen realistickým vzhľadom, ale aj osvedčenými vlastnosťami.

Tvrdený kameň, ktorý má dušu

Tvrdený kameň je revolučný najmä vďaka spojeniu drveného kremeňa so živicou, ktorá mu prepožičiava charakteristickú pevnosť a odolnosť voči škvrnám, poškrabaniu i baktériám. Ďalšou jeho prednosťou je takmer nulová nasiakavosť. Vďaka týmto funkčným vlastnostiam je ideálny pre kuchynské dosky, hodí sa do kúpeľní alebo ako obklad či dlažba do vyťažených komerčných priestorov. Veľkoformátové dosky Technistone® sa vyrábajú v štyroch rôznych povrchových úpravách. K zákaznícky najobľúbenejším dlhodobo patrí povrch Polished s vysokým leskom a nadčasový Matt. V Českej republike je len jediná firma, ktorá sa zaoberá výrobou tohto materiálu.

Spoločnosť Technistone sídli v Hradci Králové (ČR) a patrí k najvýznamnejším výrobcom tvrdeného kameňa na svete. Vysoko odolné dosky tvoria z viac ako 90 percent prírodné suroviny v podobe najrôznejších pieskov - jemných až hrubých frakcií kremeňa či žuly. Ďalej je to kvalitné spojivo a sklenené alebo zrkadlové granuláty pre efektný vzhľad. K najžiadanejším materiálom dlhodobo patria dekory inšpirované krásou mramoru s výrazným žilkovaním. Vlastný vývoj dizajnu a povrchových úprav zaručuje originálny vzhľad výrobkov, reflektuje zákaznícke preferencie aj aktuálne dizajnové trendy a čerpá inšpiráciu z prírody.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Technistone

Tématické tagy

reklama

Nové

Dom zničila explózia, nový z tehál HELUZ postavili za šesť mesiacov

Dom zničila explózia, nový z tehál HELUZ postavili za šesť mesiacov

Zverejnené 22.10. Manželský pár s troma dospelými deťmi chcel len upraviť svoj dom, ktorý začínal byť pre dvoch príliš veľký. Osud to však zariadil inak. Explózia v susedstve pôvodný objekt poškodila natoľko, že namiesto drobných úprav prišla na rad totálna… ísť na článok

Ako správne pripraviť záhradu na zimu

Ako správne pripraviť záhradu na zimu

Zverejnené 21.10. Celé leto ste trávili kosením a úpravou trávnika a tešili sa zo zelenej krásy? Jeseň je však za dverami a na chladné mesiace treba pripraviť aj záhradu. Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pripraviť trávnik na zimu tak, aby sa zazelenal s… ísť na článok

Vyberáme stavebný pozemok

Vyberáme stavebný pozemok

Zverejnené 19.10. Bývanie v dome s vlastnou záhradou si vzhľadom na udalosti posledných mesiacov získava stále nových priaznivcov. Súkromný vonkajší priestor totiž umožňuje tráviť voľný čas v zeleni aj počas karantény. Pre mnoho Čechov je však vidina takého vlastného… ísť na článok

reklama