Zadovážte si vonkajšiu roletu
a dajte zbohom horúčave
vyhľadávanie
Dnes je 18.7.

Neprekonateľné veľké zelené vajce. Inšpiráciou bola tradičná hlinená pec z Ázie

Zverejnené: 22. 4. 2019

Princíp fungovania Big Green Egg má svoje korene v ďalekej histórií. Pred viac než 3000 rokmi sa vo východnej Ázii používalo ako tradičná hlinená pec na drevo, v ktorej si ľudia pripravovali jedlo. Tu potom tento štýl prípravy pokrmov objavili Japonci, ktorí si ho osvojili a začali nazývať “kamado”, čo v preklade znamená pec.

Začiatkom minulého storočia si komado v Japonsku vyskúšali americkí vojaci a odviezli domov ako suvenír. Model so storočnou tradíciou sa v Atlante v štáte Georgia postupne zdokonaľoval pomocou súčasných vedomostí, výrobných techník a inovatívnych materiálov. Dokonca aj revolučná technológia keramiky z NASA prispela k vzniku jedinečného zariadenia na vonkajšie varenie: Big Green Egg.

Big Green Egg nie je iba gril, ale kompletná vonkajšia kuchyňa, v ktorej môžete okrem iného upiecť pizzu, vyúdiť ryby, pomaly dusiť mäso, uvariť polievku alebo upiecť koláč. Kulinárske možnosti, ktoré ponúka, sú nekonečné.

Každý, kto ochutnal jedlo pripravené na Big Green Egg, okamžite prepadol tejto jedinečnej lahodnej chuti. A čo je jeho tajomstvom? Je to kombinácia viacerých faktorov. Predovšetkým keramika, ktorá odráža teplo a vytvára tak prúdenie vzduchu. To spôsobuje, že takto pripravené jedlá sú výnimočne krehké a šťavnaté. Je to dokonalá cirkulácia vzduchu, ktorá rovnomerne pripravuje potraviny pri požadovanej teplote. Je to skutočnosť, že teplotu je možné nastaviť, regulovať a udržiavať absolútne na stupeň presne. Ani extrémna vonkajšia teplota nemá vďaka kvalitnej a veľmi odolnej keramike žiadny vplyv na teplotu vo vnútri Big Green Egg. A v neposlednom rade je to originálny vzhľad a prírodný spôsob varenia jedla, ktoré vďaka príprave na prírodnom drevenom uhlí získava jedinečnú a autentickú príchuť a vôňu.

Veľké zelené vajce si za dobu svojej existencie vybudovalo silnú základňu fanúšikov, labužníkov, gurmánov, šéfkuchárov a expertov. Nájdete ho v mnohých známych reštauráciách a gastronomických zariadeniach po celom svete. Big Green Egg posúva hranice vonkajšieho varenia, ktoré prestáva byť obmedzené priestorom a časom. Môžete ho nechať samostatne stáť na balkóne na stole, v pojazdnom stojane na terase, alebo ho zabudovať do pracovnej dosky vonkajšej kuchyne. Variť na ňom môžete počas celého roka. Či už počas teplých zimných večerov, tak aj počas chladnejších jesenných alebo zimných dní, kedy sa teplota pohybuje pod bodom mrazu.

Autor: Mgr. Alena Křečková
Foto: Archív firmy Banador
reklama

Nové

Dažďová voda – prečo by sme ju mali začať využívať a čo na jej uchovávanie zvoliť?

Dažďová voda – prečo by sme ju mali začať využívať a čo na jej uchovávanie zvoliť?

Zverejnené 16.7. Prečo by sme mali využívať dažďovú vodu? Po mnoho rokov sa o využívaní dažďovej vody vôbec neuvažovalo, nebol na to totiž dôvod. Cena vodného aj stočného bola nízka a pitnej vody sme mali vďaka našej zemepisnej polohe a konfigurácií terénu dostatok.… ísť na článok

Lícová tehla – krása, ktorá vydrží

Lícová tehla – krása, ktorá vydrží

Zverejnené 11.7. Tehlová fasáda je tradične spätá s anglickou architektúrou. V našej krajine boli donedávna fasády z tehlových pásikov skôr ojedinelé, avšak v posledných rokoch sa inšpirácia z Británie, ale tiež z Holandska a Belgicka dostala aj k nám a práve lícová… ísť na článok

Aké doplnky a tienenie vybrať na nové okná?

Aké doplnky a tienenie vybrať na nové okná?

Zverejnené 17.7. Keď už vyberáte nové okná, robte to so všetkým, čo k tomu patrí. Neriešte len materiál, zasklenie a hĺbku profilu. Nezabúdajte ani na doplnky a tienenie. Ak si všetko zaobstaráte naraz, budú spoločne ladiť a výborne fungovať. ísť na článok

reklama
trackimg