HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 21.1.

Nová strešná terasa Terafest® v Brne ponúka pokoj a krásny výhľad

Zverejnené: 29. 11. 2021

Trinity Office Center tvorí moderný blok kancelárskych a obchodných budov priamo uprostred Brna. Zamestnancom a návštevníkom tu novo slúži v poradí už druhá strešná terasa Terafest® z kompozitného materiálu. Bezúdržbové dosky od českého výrobcu WPC – WoodPlastic obklopené zeleňou poskytujú vítané súkromie v príjemnom prostredí aj pekný výhľad.

Každá terasa môže byť svojim spôsobom zaujímavá, ale v prípade tých strešných to býva takmer pravidlom. V tomto prípade sa navyše spojila atraktívna lokalita, ústretový investor, zaujímavý návrh a kvalitná práca. A výsledok rozhodne stojí za to.

Keď spoločnosť WPC – WoodPlastic, český výrobca terás, plotov a obkladov stien z dreveného kompozitu, dodávala na strechu Trinity Office Center dosky pre prvú terasu, bol to svojim spôsobom test, ako tento materiál uspeje v očiach tunajšej náročnej klientely.

Referencie boli viac ako priaznivé a po troch rokoch intenzívneho využívania terasy prišla odpoveď v podobe ďalšej objednávky. Spoločnosť AXA požiadala o osadenie 60 m² strechy novou atypickou terasou, opäť z radu Terafest®.

Základom spoľahlivej terasy je kvalitný materiál

Tieto dosky verne imitujú drevo, ale oproti nemu majú množstvo výhod, predovšetkým dlhú životnosť a mimoriadnu odolnosť. Samotný výrobca na nich poskytuje záruku až 25 rokov. Ich vlastnosti sú dané jednak zložením materiálu a samozrejme aj spôsobom výroby.

WPC – WoodPlastic je rýdzo česká firma, ktorá svoje výrobky dodáva zákazníkom vo viac než 30 krajinách sveta. Svoje plnoprofilové dosky vyrába zo zmesi čistej drevnej múčky obohatenej o zdravotne nezávadný a plne recyklovateľný polyethylén PE-HD.

Výrobu vo svojom závode v stredočeských Bukovanoch spoločnosť zaisťuje s pomocou americkej laserovej technológie Strandex a ďalších postupov, na ktorých ďalšom zdokonaľovaní sa podieľajú či už samotní špecialisti firmy, tak odborníci z výskumných ústavov či univerzít.

Terasu postavila skúsená brnenská firma

Veľkou výhodou českého výrobcu nie sú len plne zásobené sklady, ale aj rozsiahla sieť certifikovaných spolupracovníkov, ktorí pôsobia či už v ČR, tak aj priamo u nás na Slovensku. Tí sú schopní kdekoľvek pružne reagovať na každú zákazku, vrátane tých skutočne atypických, ako bola napríklad tá v Brne.

Vzhľadom k exponovanej lokalite neďaleko nákupného centra Vaňkovka bolo treba zaistiť presun niekoľkých ton materiálu na strechu objektu žeriavom už v skorých ranných hodinách.

Zástupcovia investora vybrali na terasu dosky s na dotyk príjemným a zároveň výrazným povrchom Forest Plus vo svetlom odtieni Teak. Farba terasy korešponduje s vysadenou zeleňou, s modrým nebom aj so šedými prvkami okolitej zástavby. Svetlé dosky zároveň bránia prehrievaniu strechy.

Nová atypická terasa bola hotová za štyri dni

Hoci ide o výrazne atypický pôdorys, samotná inštalácia terasy, začínajúc dopravou materiálu cez pokládku až po finálne úpravy, trvala iba štyri dni. Hneď potom si mohli návštevníci v poradí už druhej terasy Terafest® na streche Trinity Office Center začať vychutnávať výhľad na dominantu mesta, Katedrálu svatého Petra a Pavla. Viac na: www.woodplastic.sk

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic
reklama

Nové

THERMO|SOLAR vymenil staré kolektory za unikátne vyrobené  na mieru. Veľvyslanectvo SR v Indii si ohrieva vodu slnečnými kolektormi

THERMO|SOLAR vymenil staré kolektory za unikátne vyrobené na mieru. Veľvyslanectvo SR v Indii si ohrieva vodu slnečnými kolektormi

Zverejnené 20.1. Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov - THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. sa podieľal na modernizácii solárneho systému na ohrev teplej vody, ktorý je nainštalovaný na budove Veľvyslanectva SR v meste Dillí, v Indii. V pôvodnom systéme z… ísť na článok

Tri subtílne prázdne kocky ako vyhliadkové miesta prepájajúce dramatický terén a sieť chodníkov

Tri subtílne prázdne kocky ako vyhliadkové miesta prepájajúce dramatický terén a sieť chodníkov

Zverejnené 21.1. Prechádzkový okruh okolo doslúžilého pieskovcového lomu s vrcholovou vyhliadkou cez lomovú stenu do okolitej krajiny lúk a strání vznikol na základe návrhu štúdia henkai architekti a spoločnosti ZAHRADA-PARK-KRAJINA. Zadávateľom zákazky bola obec… ísť na článok

Nová kuchyňa svojpomocne

Nová kuchyňa svojpomocne

Zverejnené 19.1. Výmena kuchynskej linky, pracovnej dosky a kuchynských spotrebičov sa môže vyšplhať na niekoľko tisíc eur. Rekonštrukcia kuchyne ale vôbec nemusí stáť toľko, ako nová kuchyňa. S trochou kreativity, chute do práce a niekoľkými radami zrenovujete… ísť na článok

reklama