Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 8.8.

Nová strešná terasa Terafest® v Brne ponúka pokoj a krásny výhľad

Zverejnené: 29. 11. 2021

Trinity Office Center tvorí moderný blok kancelárskych a obchodných budov priamo uprostred Brna. Zamestnancom a návštevníkom tu novo slúži v poradí už druhá strešná terasa Terafest® z kompozitného materiálu. Bezúdržbové dosky od českého výrobcu WPC – WoodPlastic obklopené zeleňou poskytujú vítané súkromie v príjemnom prostredí aj pekný výhľad.

Každá terasa môže byť svojim spôsobom zaujímavá, ale v prípade tých strešných to býva takmer pravidlom. V tomto prípade sa navyše spojila atraktívna lokalita, ústretový investor, zaujímavý návrh a kvalitná práca. A výsledok rozhodne stojí za to.

Keď spoločnosť WPC – WoodPlastic, český výrobca terás, plotov a obkladov stien z dreveného kompozitu, dodávala na strechu Trinity Office Center dosky pre prvú terasu, bol to svojim spôsobom test, ako tento materiál uspeje v očiach tunajšej náročnej klientely.

Referencie boli viac ako priaznivé a po troch rokoch intenzívneho využívania terasy prišla odpoveď v podobe ďalšej objednávky. Spoločnosť AXA požiadala o osadenie 60 m² strechy novou atypickou terasou, opäť z radu Terafest®.

Základom spoľahlivej terasy je kvalitný materiál

Tieto dosky verne imitujú drevo, ale oproti nemu majú množstvo výhod, predovšetkým dlhú životnosť a mimoriadnu odolnosť. Samotný výrobca na nich poskytuje záruku až 25 rokov. Ich vlastnosti sú dané jednak zložením materiálu a samozrejme aj spôsobom výroby.

WPC – WoodPlastic je rýdzo česká firma, ktorá svoje výrobky dodáva zákazníkom vo viac než 30 krajinách sveta. Svoje plnoprofilové dosky vyrába zo zmesi čistej drevnej múčky obohatenej o zdravotne nezávadný a plne recyklovateľný polyethylén PE-HD.

Výrobu vo svojom závode v stredočeských Bukovanoch spoločnosť zaisťuje s pomocou americkej laserovej technológie Strandex a ďalších postupov, na ktorých ďalšom zdokonaľovaní sa podieľajú či už samotní špecialisti firmy, tak odborníci z výskumných ústavov či univerzít.

Terasu postavila skúsená brnenská firma

Veľkou výhodou českého výrobcu nie sú len plne zásobené sklady, ale aj rozsiahla sieť certifikovaných spolupracovníkov, ktorí pôsobia či už v ČR, tak aj priamo u nás na Slovensku. Tí sú schopní kdekoľvek pružne reagovať na každú zákazku, vrátane tých skutočne atypických, ako bola napríklad tá v Brne.

Vzhľadom k exponovanej lokalite neďaleko nákupného centra Vaňkovka bolo treba zaistiť presun niekoľkých ton materiálu na strechu objektu žeriavom už v skorých ranných hodinách.

Zástupcovia investora vybrali na terasu dosky s na dotyk príjemným a zároveň výrazným povrchom Forest Plus vo svetlom odtieni Teak. Farba terasy korešponduje s vysadenou zeleňou, s modrým nebom aj so šedými prvkami okolitej zástavby. Svetlé dosky zároveň bránia prehrievaniu strechy.

Nová atypická terasa bola hotová za štyri dni

Hoci ide o výrazne atypický pôdorys, samotná inštalácia terasy, začínajúc dopravou materiálu cez pokládku až po finálne úpravy, trvala iba štyri dni. Hneď potom si mohli návštevníci v poradí už druhej terasy Terafest® na streche Trinity Office Center začať vychutnávať výhľad na dominantu mesta, Katedrálu svatého Petra a Pavla. Viac na: www.woodplastic.sk

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic
reklama

Nové

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Zverejnené 3.8. Presvetlený interiér predstavuje ideál každého bývania. Prirodzené denné svetlo priestor opticky zväčší a prevzdušní. Okná inštalované v streche sú preto v stavebníctve veľmi obľúbeným prvkom. Svoje uplatnenie nájdu či už v podkroví, tak aj v… ísť na článok

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

Zverejnené 8.8. Požiadavkou majiteľa bolo vytvoriť víkendové bývanie pre štvorčlennú rodinu v mestskej časti Praha - Žiškov. Rozdelením pôvodnej väčšej jednotky vznikol byt, ktorý má necelých 37 metrov štvorcových. Na tejto výmere developer pôvodne navrhol… ísť na článok

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Zverejnené 5.8. Pokiaľ milujete varenie, máte záhradu a radi trávite voľný čas vonku, stolovanie pod holým nebom je skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou a priateľmi. Ak chcete kulinárske zážitky na záhrade posunúť na vyššiu úroveň, potom je vonkajšia kuchyňa… ísť na článok

reklama