Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 28.2.

Nové možnosti saunových kúpeľov

Zverejnené: 27. 1. 2009

Spoločnosť Dyntar, ktorá pôsobí na českom trhu už viac ako šestnásť rokov, dodáva sauny pre privátne aj verejné užívanie, sauny interiérové (samostatne stojace kabíny či vstavané sauny) aj exteriérové, ktoré sú vhodným doplnkom záhrad a vonkajších bazénov.

Takisto už viac ako šesť rokov zastupuje táto firma v ČR fínsku značku SAWO, ktorej dizajnovo vydarené celonerezové topidlá osádza, vrátane doplnkov, do všetkých sáun. Predstavujeme niekoľko noviniek z tejto rady.


Saunové topidlo SAWO COMBI je možné regulovať dvomi snímačmi (teploty a vlhkosti)

Digitálna regulácia topidla SAWO COMBI

Horúcou novinkou je najnovšia regulácia RTS 03 steam pre ovládanie topidla SAWO COMBI s parným vyvíjačom. Jedná sa o fínske saunové topidlo z dvojplášťového nerezového plechu s integrovaným vyvíjačom pary.


Saunové topidlo SAWO COMBI

Exkluzívna externá digitálna regulácia RTS 03 steam umožňuje nastavenie prevádzky sauny na suchú, vlhkú, mokrú a parnú. Obsah zásobníka na vodu je 5 litrov.

Topidlo je vybavené kamennými miskami z masteku na tekuté aromatické prísady. Súčasťou regulácie sú dva snímače (teploty a vlhkosti).


Topidlo IKI s veľkým množstvom lávových kameňov zaručuje unikátny saunový zážitok

Saunové topidlo IKI

Mimoriadny dizajn saunových topidiel IKI s veľkým množstvom lávových kameňov zaručuje celkom unikátny saunový zážitok. Saunový kúpeľ ostáva po dlhý čas stále príjemný, pretože vzduch nie je vysušený a vďaka vlhkej klíme – značnej pare, je zaistená bohatá prítomnosť kyslíka. Saunový zážitok môže byť umocnený polievaním topidla buď zhora alebo z boku.


Topidlo SAWO NIMBUS s dizajnovo riešenou kombináciou kameňov

Polievaním zhora je docielený vyšší mocný pocit tepla, polievaním z boku je docielený pocit tepla jemnejší, miernejší s vyššou vlhkosťou. Tento typ topidla je vhodný aj pre komerčné využitie v saunách umiestnených v hoteloch a pod. Topidlá vďaka svojmu malému priemeru zaberú v kabíne minimálny priestor. Kapacita lávových kameňov je ale napriek tomu 70–240 kg.

Veľké množstvo kameňov zaručuje mocný, na kyslík bohatý saunový zážitok.


Celonerezová topidla SAWO ALTOSTRATUS

Celonerezové topidlá

Fínske celonerezové topidlo SAWO CUMULUS so špeciálne vloženými kameňmi umožňuje rovnomerný prenos tepla a vytvorenie jemnej pary pri polievaní – parnych nárazoch. Obsahuje integrované misky na esencie. V ponuke je prevedenie 4,5; 6,0 a 9,0 kW.


Celonerezové topidlo SAWO CUMULUS so špeciálnymi vloženými kameňmi

K ďalším výrobkom z rady fínskych celonerezových topidiel patrí SAWO ALTOSTRATUS a NIMBUS s dizajnovo riešenou kombináciou kameňov. Špeciálne vložené kamene tu takisto umožňujú stály rovnomerný prenos tepla a pri polievaní – parnych nárazoch vytvárajú jemnú paru. Súčasťou obidvoch topidiel sú tiež integrované misky na esencie. V ponuke je prevedenie 9,0; 12,0; 15,0; 18,0; 21,0 a 24,0 kW.

Autor: Petr Kalivoda
Foto: Archiv firmy

Tématické odbory

reklama

Nové

Vonkajšia tieniaca technika – typy, výhody a funkcie

Vonkajšia tieniaca technika – typy, výhody a funkcie

Zverejnené 25.2. Dnešná výstavba mieri až k nulovej energetickej spotrebe, ale takmer prehliada slnečnú energiu. Ak nás zaujíma skutočná tepelná ochrana domu a reálna suma, ktorú zaplatíme za vykurovanie, prípadne letné chladenie, potom neprehliadajte vonkajšie… ísť na článok

Reflexná tepelná izolácia SuperFOIL chráni budovu v lete aj v zime

Reflexná tepelná izolácia SuperFOIL chráni budovu v lete aj v zime

Zverejnené 28.2. SuperFOIL je tepelnoizolačná technológia, ktorá poskytuje vysoko účinnú tepelnú izoláciu tým, že bráni prechodu tepla medzerou pri vedení, prúdení a sálaní. Pracuje hlavne so skutočnosťou, že vo stavebných vzduchových medzerách je nielen vo fyzike,… ísť na článok

Čo nové majú screenové rolety MINIROL v roku 2021

Čo nové majú screenové rolety MINIROL v roku 2021

Zverejnené 27.2. Od roku 2010, keď sme v BUILDING Shutter Systems zahájili výrobu nového produktu –⁠ screenových clôn⁠ pod značkou MINIROL – ich popularita medzi zákazníkmi stále rastie. Táto skutočnosť aj vzťah k vývoju a posúvaniu hraníc výroby a dizajnu produktov… ísť na článok

reklama