PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1
vyhľadávanie
Dnes je 26.5.

Nové okenné fólie ako matne lakované drevo

Zverejnené: 11. 9. 2019

Spoločným menovateľom súčasného dizajnu sú matné farby. Objavujú sa nielen v bytových interiéroch, ale takisto v automobilovom priemysle a obľúbili si ich tiež výrobcovia okien. Matná farba a na dotyk čo najpríjemnejší povrch okenného rámu sú bežnými požiadavkami zo strany architektov, respektíve investorov. Čím „zamatovejší“ bude povrch nového okna, tým väčší úspech bude mať.

Vzhľad okien či dverí vybavených novými fóliami RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt pripomína matne lakované drevo, pričom jeho povrch zrejme najlepšie vystihuje slovo zamatový.

Na túto skutočnosť bezprostredne zareagoval aj popredný výrobca fólií, dosiek a ďalších výrobkov z plastu – nemecká firma RENOLIT. V nových produktoch skombinoval už dobre známu hĺbkovú razbu dreva VLF s transparentnou vrstvou PVDF. Nasadil tak v oblasti autentickosti a originality plastových fólií latku veľmi vysoko, pretože nové fólie sú prakticky nerozoznateľné od skutočného dreva. A to napohľad aj na dotyk.

Zvýšená odolnosť a ľahká údržba

Nový rad okenných fólií RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt predstavuje ďalší posun v otázke kvality a dizajnu pri výrobe okenných rámov alebo dverí. Základom novej fólie je osvedčený nemäkčený PVC RENOLIT EXOFOL PX, doplnený vrstvou PVDF, ktorá sa kedysi objavila už u špičkového produktu RENOLIT EXOFOL FX. Táto plastová fólia s obsahom fluóru sa správa podobne ako vrstva teflónu na panvici. To v praxi znamená, že zlepšuje povrchovú ochranu a zvyšuje odolnosť fólie voči nečistotám a chemikáliám. Ľahko sa z nej odstránia dokonca aj graffiti. „Prach a nečistoty nemajú na zamatovom povrchu šancu sa usadiť,” uviedol v tejto súvislosti vedúci podnikateľskej divízie Stefan Friedrich. Údržba okenných rámov je tak veľmi jednoduchá. Na čistenie stačí voda, trochu mydla alebo pracieho prostriedku, mäkká kefka alebo hubka.

Okenné fólie RENOLIT EXOFOL PX aj PFX ponúkajú výnimočný dizajn, maximálnu životnosť aj technickú vyspelosť. Podobne ako ostatné fólie EXOFOL využívajú aj nové produkty technológiu slnečného štítu (Solar Shield Technology), ktorá chráni okenný profil pred intenzívnym slnečným žiarením.
Okenné fólie RENOLIT EXOFOL PX aj PFX ponúkajú výnimočný dizajn, maximálnu životnosť aj technickú vyspelosť. Podobne ako ostatné fólie EXOFOL využívajú aj nové produkty technológiu slnečného štítu (Solar Shield Technology), ktorá chráni okenný profil pred intenzívnym slnečným žiarením.

Zamatový dub

Vzhľad okien či dverí vybavených novými fóliami RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt pripomína matne lakované drevo, pričom jeho povrch zrejme najlepšie vystihuje slovo za zamatový. Ako prvé sa na trh dostávajú štyri dubové dekory v odtieňoch Honey Oak (medový dub), Ginger Oak (zázvorový dub), Pepper Oak (Dub čierne korenie) a Weissbach Eiche (dub Weissbach). Dokonale autentický vzhľad dubových dekorov zvýrazňuje detailne prepracovaná a pritom originálne variabilná štruktúra drevených vlákien.

Ochrana pred slnečným žiarením

Okenné fólie RENOLIT EXOFOL PX i PFX ponúkajú popri výnimočnom dizajne tiež maximálnu životnosť a technickú vyspelosť. Podobne ako ostatné fólie EXOFOL využívajú aj nové produkty technológiu slnečného štítu (Solar Shield Technology), ktorá chráni okenná profil pred intenzívnym slnečným žiarením, ktoré by mohlo z dlhodobého hľadiska ovplyvniť jeho farebnosť aj tvarovú stálosť. Farebné pigmenty technológie SST odrážajú infračervené žiarenie a znižujú tak teplotné rozdiely medzi povrchom a vnútornou časťou profilu. Pre jednoduchšie spracovanie sú fólie RENOLIT EXOFOL PFX vybavené na zadnej strane ešte vrstvou primeru. Spoločnosť RENOLIT, ktorá si je vedomá vysokej kvality svojich produktov, poskytuje u nových fólií záručnú lehotu 15 až 20 rokov podľa konkrétnej lokalizácie, podobne ako u osvedčených produktov RENOLIT EXOFOL PX.

Autor: 1)
Foto: archív spoločnosti RENOLIT SE

Tématické odbory

reklama

Nové

Čerstvý vzduch v interiéri ako základ zdravého života

Čerstvý vzduch v interiéri ako základ zdravého života

Zverejnené 20.5. Pri slovách vydýchaný vzduch sa nám vybavia priestory s veľkou kumuláciou ľudí, kde "atmosféra hustne". Nedochádza tu k dostatočnej výmene vzduchu a stúpa preto hladina CO2, ktorá môže spôsobiť problémy aj stav pridusenia. Stáva sa tak nielen vo… ísť na článok

Zachovajte chladnú hlavu a prežite leto v tieni VELUX vám teraz pri nákupe vonkajšej rolety vráti 80 € späť!

Zachovajte chladnú hlavu a prežite leto v tieni VELUX vám teraz pri nákupe vonkajšej rolety vráti 80 € späť!

Zverejnené 19.5. Skoncujte s horúčavou raz a navždy a získajte naviac 80 € späť. Stačí, ak si v období od 18. mája do 18. júla kúpite solárne poháňanú vonkajšiu roletu VELUX. Zabráňte teplu vstúpiť do vášho interiéru skôr ako prídu horúce dni. ísť na článok

Rolety, žalúzie, markízy, plachy a slnečníky...čo vybrať?

Rolety, žalúzie, markízy, plachy a slnečníky...čo vybrať?

Zverejnené 25.5. Už je to tu, leto je za dverami. A s ním aj potenciálne prehrievaniu interiéru. Ak ste tento problém už úspešne vyriešili, patríte k skupine spokojných užívateľov bytov a domov. Tým ostatným, ktorí sa na zatienenie svojich domovov ešte len chystajú,… ísť na článok

reklama