Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Novinky a ocenenia v rámci najväčšieho stavebného veľtrhu ForArch 2020

Zverejnené: 29. 9. 2020

Tohtoročné konanie For Archu bolo pre väčšinu účastníkov neisté. Nové vládne nariadenia súvisiace s epidémiou koronavírusu sa sprísňovali len pár dní pred začiatkom akcie a organizátori či vystavovatelia si takmer do poslednej chvíle nemohli byť istí, že nezasiahnu práve aj do konania trhov či výstav. Nakoniec však veľtrh prebehol a navyše nadmieru úspešne. Prinášame o ňom krátku správu.

Jednou z ocenených v rámci Grand Prix bola aj spoločnosť HELUZ za nosný preklad 3in1

Ministerstvo zdravotníctva nakoniec oznámilo, že veľtrhy patria v rámci koronakrízy medzi bezpečné akcie a preto najväčší český stavebný veľtrh nielen, že začal, ale bol tiež úspešne zakončený a to všetko bez prerušenia. Aj napriek tomu bola táto tohtoročná výstava v mnohom iná. Líšila sa od predchádzajúcich ročníkov či už svojim rozsahom, tak opatrným prístupom organizátorov, vystavovateľov i návštevníkov. Z pochopiteľných dôvodov chýbali niektorí výrobcovia a obchodníci, ktorí by sa za iných okolností zúčastnili a išlo teda o poznanie komornejšiu, avšak o to zaujímavejšiu udalosť. Zároveň s veľtrhom For Arch prebehli tiež výstavy For Garden a v piatok pribudla aj jednodňová akcia For City.

Expozícia pardubickej spoločnosti 2VV bola ocenená v súťaži TOP EXPO za pútavé a funkčné stvárnenie
Expozícia pardubickej spoločnosti 2VV bola ocenená v súťaži TOP EXPO za pútavé a funkčné stvárnenie

Sprievodný program zaujal

Veľtrhu sa zúčastnilo takmer štyristo vystavujúcich spoločností z rozmanitých stavebných a odborovo pridružených odborov. Rozosiate boli v troch halách na celkovo 22 000 štvorcových metroch expozícií. Zúčastnili sa tiež zástupcovia rôznorodých poradenských centier (napr. Ministerstva vnútra ČR, poradenské centrum ČKAIT a ďalšie), v rámci sprievodného programu prebehlo veľa odborných prednášok a konferencií. Hneď v utorok sa odohral seminár na tému Zelené, múdre a odolné mestá, zo stredajšieho programu vypichneme prednášku o princípoch cirkulárnej ekonomiky, vo štvrtok zaujala konferencia Zabezpečte sa - bezpečný domov o trendoch v oblasti zabezpečenia bytov a domov. Uskutočnili sa tiež výstavy ako Stavba roka 2020 či Czech Industry Photo.

Návštevníci prišli s konkrétnymi potrebami

Väčšina vystavovateľov potvrdila, že cez všetky príkoria, ktorým veľtrh musel vplyvom súčasnej spoločenskej situácie čeliť, bola kvalita akcie vysoká. Záujemcovia o jednotlivé expozície z radov verejnosti prejavovali neskrývaný záujem o všetky zastúpené odbory, pričom obchodníci na stánkoch sa stretávali prevažne s tými, ktorí prišli z konkrétnych dôvodov a teda aj za konkrétnym produktom. Debaty a diskusie medzi obchodníkmi a potenciálnymi klientmi boli preto podnetné a veľmi často zakončené skutočnou vyhliadkou na spoluprácu.

Firma REGRA PLAST získala za svoju plastovú strešnú krytinu EUREKO MODERNA čestné uznanie poroty
Firma REGRA PLAST získala za svoju plastovú strešnú krytinu EUREKO MODERNA čestné uznanie poroty

Súťaže

V rámci For Arch samozrejme prebehla už tradičná súťaž Grand Prix. Z celkom dvanástich prihlásených boli odbornou porotou vybraní celkom traja víťazi: Jednou z najpútavejších expozícii na veľtrhu, a to v hale 1, bola tá, ktorá patrila spoločnosti Baumit, spol. s r. o. Tá, okrem toho, že získala ocenenie tiež v súťaži Top Expo, o ktorej bude ešte reč, zvíťazila v produktovej súťaži so svojim progresívnym výrobkom - minerálnou farbou IonitColor, ktorá zlepšuje vnútornú klímu tvorbou zdraviu prospešných iónov. Princíp fungovania je založený na vzájomnej interakcii množstva pozitívnych a negatívnych nábojov, ktoré sa nachádzajú na povrchu náteru a sú v rovnováhe. Na povrch náteru sú priťahované molekuly vodnej pary, ktoré sa vplyvom pôsobenia silového poľa roztrhnú a vracajú do interiéru. Koncentrácia zdraviu prospešných záporných iónov vnútri miestnosti tak dosahuje hodnôt porovnateľných so stavom nameraným vo vzduchu napríklad po búrke či v lese.

Baumit predstavil minerálnu farbu IonitColor, ktorá zlepšuje vnútornú klímu tvorbou zdraviu prospešných iónov
Baumit predstavil minerálnu farbu IonitColor, ktorá zlepšuje vnútornú klímu tvorbou zdraviu prospešných iónov

Druhým oceneným bola firma BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. a to za nerezový vírivý bazén s integrovaným schovaným prelivovým žľabom. „Vírivka“ je vybavená tromi ležadlami: trubkovým so vzduchovou masážou po celej dĺžke, plným so sústavou vzduchových a vodných trysiek a reflexným, ktoré je vybavené akupresúrnou rohožou s brúsenými mramorovými kameňmi. Okrem toho obsahuje dve sedenia, efektné osvetlenie RGB reflektormi a LED pásikom. Jedná sa o celonerezovú konštrukciu českej výroby.

Nerezový vírivý bazén s integrovaným schovaným prepadovým žliabkom BERNDORF BÄDERBAU
Nerezový vírivý bazén s integrovaným schovaným prepadovým žliabkom BERNDORF BÄDERBAU

Cenu oprávnene získala tiež česká spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., a to za preklad 3in1 nosný. Je určený k umiestneniu vonkajších žalúzií, roliet alebo screenov. Disponuje vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, spĺňa požiarne normy a zapadá do modulového systému hrubej stavby z brúsených tehál HELUZ.

Wienerberger bol ocenený za posuvnú strešnú škridlu Tondach V
Wienerberger bol ocenený za posuvnú strešnú škridlu Tondach V

Okrem hlavnej produktovej ceny bolo udelené tiež čestné uznanie poroty. Získali ho:

REGRA PLAST spol. s r.o. za plastovú strešnú krytinu EUREKO MODERNA.
Wienerberger s.r.o. bol ocenený za posuvnú strešnú škridlu Tondach V11 so špeciálnym povrchom v tvare písmena „V“ – podľa návrhu slávneho dizajnového štúdia F.A. Porscheho. Škridla zabezpečuje optimálny odvod dažďovej vody.

Expozícia spoločnosti ROVEX ENGINEERING s.r.o. zvíťazila v súťaži TOP EXPO v kategórii do 60 m2
Expozícia spoločnosti ROVEX ENGINEERING s.r.o. zvíťazila v súťaži TOP EXPO v kategórii do 60 m2

Vyhlásení boli tiež víťazi už spomínanej súťaže TOP EXPO, v ktorej sú označované najpôsobivejšie a zároveň vysoko funkčné expozície. Okrem uvedeného Baumitu bolo ocenených ďalších sedem spoločností, ich zoznam môžete nájsť na webovej stránke veľtrhu, v sekcii aktuality.

Autor: Bc. Helena Široká
Foto: Archív redakcie

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Zverejnené 20.5. Priestor pre sezónne aktivity v spojení so zázradou. Objekt, príkladne osadený do strmého svahu na hranici pozemku, charakterizuje surová materialita, subtílne detaily a rozsiahle zasklenie jedálenskej a pobytovej časti. ísť na článok

reklama