Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 21.4.

Nový PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný má variabilný priestor na vonkajšiu tieniacu techniku

Zverejnené: 9. 3. 2020

Rodina tehlových prvkov HELUZ FAMILY na výstavbu nízkoenergetických a pasívnych domov sa rozrástla o preklad HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilným priestorom na vonkajšiu tieniacu techniku. Ide o druhú generáciu jedinečného prekladu HELUZ na umiestnenie vonkajších žalúzií, roliet či screenov, bez ktorých sa výstavba úsporných domov už nezaobíde. V zime tieniaca technika minimalizuje úniky tepla, v lete, naopak, bráni prehrievaniu interiérov a zvyšuje komfort bývania.

Preklad je určený pre nízkoenergetické a pasívne domy, kde sa bez vonkajšieho tienenia okien prakticky nezaobídeme

Nový PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s integrovanou, ale vyberateľnou tepelnou izoláciou je určený pre jednovrstvové konštrukcie. Novinka má hneď niekoľko benefitov, má lepšie tepelno-izolačné vlastnosti, spĺňa požiarne normy a, samozrejme, dodržuje jednotný modulový systém hrubej stavby z brúsených tehál HELUZ. Predovšetkým je však vnútorný priestor s izolantom variabilný čo sa týka umiestnenia vonkajších žalúzií a roliet alebo, do tretice, môže zostať z výroby vyplnený izolantom. Na dom sa tak dá použiť jediný typ nosného prekladu bez toho, aby si stavebník dopredu musel lámať hlavu, či bude chcieť inštalovať tienenie, alebo nie. PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je úplne skrytý pod omietkou, je prispôsobený na elektrické ovládanie a dá sa inštalovať aj pre vyššie okná až do rozmeru 2,5 m, teda aj pre balkónové dvere.

Maximálne využitie priestoru pre tepelný izolant

Variabilita dutiny prekladu je jednou z používateľsky najzaujímavejších výhod nového PREKLADU HELUZ FAMILY 3in1 nosný. Zatiaľ čo rolety sú zrolované a kazeta s nimi potrebuje priestor viac-menej štvorcového prierezu, žalúzie sú lamely na sebe poskladané a schránka na ne má obvykle menší obdĺžnikový prierez. Zatiaľ čo súčasný preklad mal stabilnú kruhový priestor, ktorý nebol pri montáži hranatých žalúzií úplne využitý, a to na úkor tepelno-izolačných vlastností, nový PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný sa s týmto vyrovnal.

„PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je dodávaný na stavbu plne vybavený izolantom, nikto s ním nemusí nič robiť, dá sa osadiť, zamurovať a získať nosnosť a tepelno-izolačné vlastnosti, ako keby stavebník použil klasické nosné preklady 23,8. Kedykoľvek sa však môže rozhodnúť namontovať zatienenie a tento preklad mu to umožní postupným vyťahovaním jednotlivých dielov izolantu z priestoru, čím postupne získa priestor na žalúziu, malú roletu alebo aj veľkú schránku na roletu. V každej fáze teda v preklade zostáva maximum izolantu pre dané riešenie,“ vysvetľuje benefity novinky Ing. Miroslav Vacek, PhD., riaditeľ technického rozvoja spoločnosti HELUZ.

Výhody PREKLADU HELUZ FAMILY 3in1 nosný pre používateľa

Nový preklad HELUZ FAMILY 3in1 nosný predstavuje dôležitý prvok pre nízkoenergetické a pasívne stavby so slobodnou voľbou tieniacich systémov od rôznych výrobcov. Zaisťuje tepelný aj akustický komfort, má masívnu betónovú časť a neoslabuje murivo. Je trvanlivý (z betónu, keramiky a tepelnej izolácie) a umožňuje jednoduchý prístup kvôli montáži aj údržbe tieniacej techniky. Pritom je skrytý pod omietkou a nevidieť ho vo fasáde. Postupným vyťahovaním len niektorých častí izolantu z priestoru zostáva maximálna tepelná izolácia pre zvolený variant tienenia.

Druhá generácia prekladu HELUZ FAMILY 3in1 nosný. Po odstránení prvej časti polystyrénu je vnútorný priestor pripravený na montáž žalúzií, po vybratí druhej časti potom na montáž rolety
Druhá generácia prekladu HELUZ FAMILY 3in1 nosný. Po odstránení prvej časti polystyrénu je vnútorný priestor pripravený na montáž žalúzií, po vybratí druhej časti potom na montáž rolety

Výhody PREKLADU HELUZ FAMILY 3in1 nosný pre projektanta

Systémovosť PREKLADU HELUZ FAMILY 3in1 nosný umožňuje jednoduché navrhovanie v rámci výškových modulov systému HELUZ. Preklad má dobrú únosnosť, veľkú požiarnu odolnosť (odskúšané v laboratóriu), nevytvára žiadne tepelné mosty. Na jeden dom stačí použiť jeden typ prekladu a nahradiť ním klasické nosné, osadenie tieniacou technikou je fakultatívne. Preklad HELUZ FAMILY 3in1 nosný sa dá použiť pre svetlé rozpätie okien až 3,85 metra a pre výšku okien až 2,5 m v prípade žalúzií. Navrhovanie je jednoduché vďaka dostupným technickým podkladom (CAD detaily, funkčné objekty pre Revit a ArchiCAD).

Výhody PREKLADU HELUZ FAMILY 3in1 nosný pre stavebnú firmu:

Montáž samotného prekladu do muriva je rýchla a jednoduchá, PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je dodávaný na palete, ktorá umožňuje osadenie nad otvory priamo hydraulickou rukou z dopravného prostriedku. Za pár hodín je možné namontovať preklady na celý dom, pretože odpadá kombinácia klasických nosných a roletových nosných prekladov. Preklad umožňuje jednoduché osadenie tieniacej techniky, a to prakticky kedykoľvek po dokončení vonkajších omietok. Vyrába sa v oceľovej forme, aby horná plocha bola rovná s minimálnou výrobnou toleranciou, hodí sa teda pre murivo z brúsených tehál. Je to systémové riešenie v rámci stavebného systému HELUZ.

Vonkajšie tienenie zaistí komfort tepelný aj bezpečnostný

Výstavba nízkoenergetických a pasívnych domov sa už dnes bez vonkajšieho tienenia nezaobíde. Okrem zníženia tepelných strát v zimnom období a minimalizácie prehriatia interiéru v lete zaisťuje používateľský komfort aj v ďalších smeroch: Zvyšuje akustickú pohodu, má masívnu betónovú časť a neoslabuje murivo, zabezpečuje domovy pred zvedavcami aj nepozvanými návštevníkmi a chráni okná pred poveternostnými vplyvmi, čím predlžuje ich životnosť.

O spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s. patrí medzi troch najväčších výrobcov murovacích systémov na českom trhu, ako jediná je rýdzo česká. Tradícia tejto rodinnej firmy spadá až do roku 1876, keď Jan Řehoř v Dolnom Bukovsku postavil prvú žiarovú pec a z vyťaženej hliny vypálil prvé tehly. Dnes má spoločnosť HELUZ výrobné závody okrem Dolného Bukovska ešte v Hevlíne a Libochoviciach, kde vyrába kompletný stavebný systém HELUZ zahŕňajúci obvodové aj vnútorné tehlové bloky vrátane tehál s najlepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami na trhu radu HELUZ FAMILY 2in1 pre nízkoenergetické a pasívne domy. Spoločnosť HELUZ v roku 2017 na trh uviedla aj prvú kompaktnú brúsenú AKU tehlu sendvičovej skladby tehla-minerálna vlna-tehla so vzduchovou nepriezvučnosťou Rw = 57 dB pod názvom HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená. Sortiment ďalej tvoria nosné roletové a žalúziové preklady, ploché preklady, keramické stropy, komínové systémy a špeciálne tvarovky.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy HELUZ

Tagy

Tématické odbory

reklama

Nové

Stavebný veľtrh Brno ponúkne riešenia pre lepšie bývanie

Stavebný veľtrh Brno ponúkne riešenia pre lepšie bývanie

Zverejnené 20.4. Chcete lepšie bývať? Chystáte sa stavať, rekonštruovať alebo modernizovať svoj domov? Hľadáte informácie o dotačných programoch, nových stavebných materiáloch a technológiách? Zaujímajú vás udržateľné a energeticky úsporné riešenia? Potom navštívte… ísť na článok

Záhadné stavby sveta a ich slovenské či české alternatívy: od Stonehenge po pyramídy!

Záhadné stavby sveta a ich slovenské či české alternatívy: od Stonehenge po pyramídy!

Zverejnené 17.4. Odkryte s nami tajomstvo troch starovekých megastavieb, ktoré dodnes fascinujú celý svet. Akou technológiou bol postavený Stonehenge, aký účel mali pyramídy a ako je to so svahovými zosuvmi na Machu Picchu? ísť na článok

Tenkovrstvá, murovacia, zakladacia, alebo tepelnoizolačná malta. Ako vybrať správnu

Tenkovrstvá, murovacia, zakladacia, alebo tepelnoizolačná malta. Ako vybrať správnu

Zverejnené 15.4. Výrobcovia mált sa ich výber snažia stavebníkom čo najviac zjednodušiť, napriek tomu občas narazíte na otázky, z ktorých plynie, že ľudia nad voľbou tej správnej malty váhajú. Pozrime sa preto, aké malty ponúka pre svoj stavebný systémy z pórobetónu… ísť na článok

reklama