vyhľadávanie
Dnes je 3.4.

Otvorené priestoru

Zverejnené: 20. 3. 2020

Každý z nás si váži priestor pre život. Jeho väčšie množstvo prináša väčšie možnosti - pre prácu, pre odpočinok alebo zábavu. Otvorením nového okna Fakro FPP-V preSelect MAX získate ešte viac priestoru v podkroví, komfortný prístup k otvorenému oknu a neobmedzený výhľad von. Najnovšie strešné výklopno-kývne okno FPP-V preSelect MAX vyniká najvyššou možnou kvalitou prevedenia, inovatívnymi riešeniami a veľmi dobrými termoizolačnými parametrami.

Okno preSelect MAX ponúka dva na sebe nezávislé spôsoby otvárania: výklopný a kyvný. Samostatné otváracia funkcie zaisťujú stabilitu a zvyšujú bezpečnosť používania. Inovatívny systém kovania zaručuje plnú stabilitu krídla pri oboch spôsoboch otvárania. Možnosť vyklopenia krídla zvonka poskytuje dodatočný priestor v podkroví a panoramatické výhľady do okolia. V kyvnom režime je možné zablokovať krídlo pre ľahšie čistenie vonkajšieho skla. Kovanie zaručuje vysokú funkčnosť a odolnosť konštrukcie a tiež umožňuje otvorenie okna až do uhla 45 °, čo je skoro o 30 percent viac ako v okne predchádzajúcej generácie. Je to ideálne riešenie pre všetkých, ktorí túžia po komforte a po neobmedzenom výhľade von. Navyše sú okná preSelect MAX vybavené trojsklami a dostupné sú vo veľkých rozmeroch - až 134 × 160 centimetrov. Za určitých podmienok môže toto okno plniť funkciu núdzového východu.

Vysoká kvalita a pohodlná manipulácia

Nové výklopno-kývne okno má zmenenú polohu posuvného prepínača preSelect, ktorý je u novej verzie okna umiestnený v spodnej časti rámu, aby sa zaistila lepšia funkčnosť a pohodlnejšie ovládanie. Prepínač sa používa pre zmenu spôsobu otvárania okna a pri úplne zatvorenom okne nevidno. Kľučka Elegant umiestnená v spodnej časti krídla umožňuje pohodlnú obsluhu okna a štrbinové vetranie v dvoch polohách. Okno je vyrobené z vysoko kvalitného borovicového dreva vrstvene pretáčaného a vákuovo impregnovaného, čo zaručuje odolnosť a kvalitu. V okne je použitých mnoho unikátnych riešení, ktoré ovplyvňujú kvalitu vzduchu v podkroví, energetickú úspornosť a odolnosť okien. Došlo tiež k zvýšeniu bezpečnosti používania a odolnosti proti vlámaniu.

Okno sa montuje v strechách so sklonom od 15 ° do 55 °, špeciálna verzia okna v strechách so sklonom od 55 ° do 85 °. Vďaka širokej ponuke tesniacich lemovaní je možné okno montovať prakticky do každej strešnej krytiny a modulové verzie umožňujú zoskupovať okná do zostáv. Okno možno vybaviť zo širokej ponuky vnútorných aj vonkajších doplnkov, ktoré predstavujú nielen dekoratívny prvok, ale zároveň prinášajú možnosť kontroly nad množstvom a intenzitou prenikajúceho slnečného svetla a tepla.

Prepínač preSelect – umožňuje zmenu spôsobu otvárania krídla. Vďaka umiestneniu v dolnej časti rámu zaisťuje lepšiu funkčnosť a pohodlnejšie ovládanie. Pri úplne zatvorenom okne nie je vidieť, čo prospieva vysokej estetickej hodnote.

Automatická ventilačná klapka V40P – automaticky prispôsobuje prierez ventilačného kanála prúdeniu vzduchu a zaisťuje prísun optimálneho množstva vzduchu do miestnosti. Poskytuje tiež zdravé mikroklímu v podkroví, úsporu energie a nižšie náklady na vykurovanie.

Systém topSafe – zaručuje zvýšenú bezpečnosť a ochranu strešného okna a takisto aj odolnosť proti vkradnutiu.

Technológia thermoPro – jej použitie zvyšuje kvalitu a parametre strešných okien, čo má za následok ich vyššiu energetickú účinnosť, dlhšiu životnosť, vynikajúce tesniace vlastnosti a ľahšiu montáž.

Štvornásobný systém tesnenia – zaručuje dodatočnú tesnosť počas extrémnych poveternostných podmienok a redukuje mikrootrasy oplechovania počas silného dažďa.

Záruka – na okno FPP-V preSelect MAX poskytuje Fakro záruku 10 rokov a doživotnú záruku na odolnosť tvrdených skiel proti krupobitiu.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy FAKRO

Tématické odbory

reklama

Nové

Tehly HELUZ zvyšujú akustický komfort v bytoch aj kanceláriách

Tehly HELUZ zvyšujú akustický komfort v bytoch aj kanceláriách

Zverejnené 3.4. Spoločnosť HELUZ sa v posledných rokoch zameriava na zvýšenie komfortu bývania nielen z hľadiska tepelnoizolačných vlastností, ale aj v oblasti akustiky. Na trh uviedla hneď dva tehlové bloky – kompozitnú tehlu HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená a nosné… ísť na článok

WPC – WoodPlastic ponúka kompozitné dosky v prémiovom rade TERAFEST

WPC – WoodPlastic ponúka kompozitné dosky v prémiovom rade TERAFEST

Zverejnené 2.4. Česká spoločnosť WPC – Woodplastic, výrobca a dodávateľ terás, plotov a obkladov z kompozitného dreveného materiálu, ponúka terasové dosky v prémiovom rade TERAFEST. Dosky štandardných profilov s prirodzene pôsobiacimi povrchmi sú k dispozícii v… ísť na článok

Premena podkrovia historického domu v unikátny trojpodlažný loft

Premena podkrovia historického domu v unikátny trojpodlažný loft

Zverejnené 31.3. Takmer trojročná rekonštrukcia horných poschodí pamiatkovo chráneného objektu na pražskom Novom Meste viedla k vytvoreniu nevídaného bytového priestoru - loftu. Monolitické betónové schodisko podčiarkuje historický ráz objektu, ale zároveň vďaka… ísť na článok

reklama