THERMO|SOLAR - slnečné termické kolektory a kotly na biomasu
vyhľadávanie
Dnes je 19.6.

Poradíme, ako nájsť profesionálov na krtkovanie za skutočne výhodnú cenu

Zverejnené: 3. 5. 2023

Máte obmedzený rozpočet a potrebujete využiť profesionálne krtkovanie? Hoci v tomto prípade to môže znieť paradoxne, nerozhodujte sa iba podľa najnižšej ceny.

V konečnom dôsledku totiž môžete zaplatiť ešte viac. Poradíme, ako si vybrať kvalitné krtkovanie za tú najlepšiu cenu a nepopáliť sa.

Zosumarizujte si svoje potreby

Najlepší výsledok pri hľadaní služieb, ako je čistenie kanalizácie či krtkovanie je, ak dokážete čo najpresnejšie špecifikovať svoje požiadavky. Tak sa totiž dostanete k relevantným cenovým ponukám, ktoré bude ľahšie medzi sebou porovnať a zároveň, aj samotní poskytovatelia týchto služieb ich budú vedieť presnejšie naceniť.

Porovnajte si viac ponúk

Hoci v časovej tiesni to môže byť náročné, neskočte hneď po prvej ponuke, pri ktorej bude uvedené, že je najlacnejšia. Ak ešte nedošlo k havarijnej situácii, resp. nepotrebujete okamžitý zásah, porovnajte si aspoň tri ponuky, avšak nielen z pohľadu ceny, ale aj rozsahu poskytnutých služieb.

Hľadajte referencie

Poznáte to staré známe, že „nie sme takí bohatí, aby sme si mohli kupovať to najlacnejšie“? Hľadať iba krtkovanie cena a nepozerať sa na nič iné sa môže celkom vypomstiť. Ak prídu najlacnejší majstri a príčinu problémov s potrubím odstránia iba čiastočne, problémy si na vás počkajú a ich riešenie môže byť v konečnom dôsledku ešte drahšie. Na druhej strane, ak s niekto pýta menej, neznamená to automaticky, že jeho práca bude nevyhnutne horšia. Vždy sa preto oboznámte aj s referenciami napríklad cez Google od zákazníkov, ktorí konkrétnu službu už využili.

Oboznámte sa s obsahom služieb a ich cenou

Najnižšia cena môže byť niekedy propagovaná iba „na oko“. Síce za samotné krtkovanie zaplatíte možno najmenej, no poskytovateľ služby si ju vykompenzuje napríklad príplatkom za dopravu. Skôr ako sa definitívne rozhodnete sa preto vždy oboznámte s obsahom konkrétnych služieb a ich cenou. Niektorí poskytovatelia si môžu účtovať príplatok za pohotovostný zásah, dopravu, použitie špeciálnej techniky prípadne rôzne prirážky za manipuláciu v sťažených podmienkach.

Čím presnejšie informácie pred krtkovaním budete mať, tým menej nepríjemných prekvapení na vás čaká. 

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy
reklama

Nové

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Zverejnené 14.6. Ruukki Construction, súčasť spoločnosti SSAB, podpísala zmluvu s cestovnou kanceláriou Experience Pyhä Oy na dodávku striech Ruukki® Classic LowCarbon vyrobených z ocele SSAB Fossil-free™ pre ekologickú dovolenkovú destináciu investičnej spoločnosti… ísť na článok

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Zverejnené 13.6. Ak chystáte hrubú stavbu rodinného domu, môže vás tento text obohatiť, inšpirovať a dobre nasmerovať. Váš budúci dom nie je len strecha nad obvodovými stenami a oknami. Je to organizmus, ktorý už v „plienkach“, tj. pred zahájením výstavby, žije s… ísť na článok

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zverejnené 19.6. Či už sa tento rok chystáte navštíviť Medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná od 28. júna do 6. júla, alebo sa chcete do Karlových Varov pozrieť mimo hlavnej návštevníckej sezóny, máme pre vás zoznam architektonických skvostov, ktoré by ste pri… ísť na článok

reklama