Xella.sk: výrobca stavebného materiálu Ytong
vyhľadávanie
Dnes je 18.9.

Rekonštrukcia mini bytu o ploche 20 metrov

Zverejnené: 29. 5. 2023

Náš doposiaľ najmenší interiér sme navrhli do starého tehlového domu na dohľad od Výstaviska. Tentokrát sme sa museli popasovať s plochou necelých 20 m², z ktorej nám ešte veľkú časť ukrojila kúpeľňa a samostatné wc. Zvyšná plocha pre vstup, chodbu, kuchyňu, jedáleň, obývaciu izbu a spálňu tak predstavovala iba 14 m². Čo veľkostne zodpovedá priemernej spálni.

Vďaka starej zástavbe s vysokými stropmi, sme mohli využiť spanie na poschodí. Pre nedostatok miesta sa na poschodie dostanete po schodoch, ktoré okrem knižnice zároveň skrývajú chladničku a špajzu. Malička kuchynka v sebe má všetky moderné spotrebiče: Chladničku s mrazničkou, varnú dosku, rúru, mikrovlnku, odsávač pár a dokonca aj umývačku. Oddýchnuť si môžete na menšej pohovke a večeru servírovať na okrúhlom stole pod veľkým špaletovým oknom. Šatníkové skrine sú umiestnené z druhej strany kuchyne tak, aby odclonili priamy pohľad od vstupu do obytnej časti bytu. Zároveň vytvárajú chodbičku k toalete, aby bola čo najďalej od zvyšku bytu.

Aby takto maličký priestor nepôsobil ponuro, rozhodli sme ako ústrednú farbu použiť sýto modrú a doplniť ju o príjemnú textúru dreva na nábytku i podlahe a béžové tóny na stenách. Hravosť interiéru sme chceli dostať aj do kúpeľne a tak sme zvolili terazzo obklad s farebnými segmentmi a nechali tu odkryť tehlovú klenbu. Všetko je doladené čiernymi doplnkami industriálneho razenia a svietidlami na vytvorenie viacerých príjemných večerných nálad.

DesignPro | Zuzana Řepíková, Ondřej Krynek
Adresa: Holešovice, Praha, Česká republika
Realizácia: 2022
Úžitková plocha: 20 m²

Realizácia získala ocenenie v súťaži Interiér roku 2022 v kategórii Súkromný interiér (nízkonákladové bývanie).

Zdroj:
https://www.archiweb.cz/b/u-vystaviste-rekonstrukce-mini-bytu-o-plose-20-metru

Autor: DesignPro | Zuzana Řepíková, Ondřej Krynek
Foto: Archív firmy
reklama

Nové

Materská škola Fulnek. Oáza hier uprostred rušného sveta

Materská škola Fulnek. Oáza hier uprostred rušného sveta

Zverejnené 18.9. Nová materská škola vo Fulneku je zasadená do rozsiahlej záhrady na severe svojho pozemku. Pýši sa výhľadom a priestorom - celou južnou fasádou sa otvára či už záhrade, tak výhľadom na zámok, majestátne usadenú dominantu mesta na protiľahlom návrší.… ísť na článok

Významná súťaž v Čechách Architekt roku 2025 má už svojich víťazov

Významná súťaž v Čechách Architekt roku 2025 má už svojich víťazov

Zverejnené 17.9. V pondelok 15. septembra sa v pražskom CAMPe rozdávali ceny Architekt roku 2025 a Architekt obcí 2025. Slávnostný večer, organizovaný spoločnosťou ABF, a. s., prilákal architektov, študentov i verejnosť – a chýbať samozrejme nemohla ani naša… ísť na článok

Sídlo a showroom Janošík

Sídlo a showroom Janošík

Zverejnené 16.9. Pod hrebeňom Bielych Karpát, kde les prechádza do lúky, stojí nové sídlo a showroom firmy Janošík, ktorá vyrába okná a dvere do súčasnej modernej architektúry. ísť na článok

reklama