vyhľadávanie
Dnes je 5.12.

Rezidenčný projekt SO-HO prinesie do Prahy kozmopolitnú atmosféru

Zverejnené: 19. 4. 2022

Newyorské SoHo je domovom obchodu, kultúry i zábavy, ale aj miestom bývania, v ktorom sa stretávajú ľudia z celého sveta. Kozmopolitnú atmosféru plánuje developer priniesť aj do mestskej časti Holešovice v Prahe.

Časť projektu SO-HO, ktorého výstavbu rozbehne v prvom kvartáli tohto roka, totiž pozostáva z prestavby industriálnej budovy bývalej továrne Tesla. Celkovo prinesie investícia približne 100 miliónov eur do Holešovíc takmer 500 bytov a loftov.

Výstavbu prvej etapy projektu, ktorá sa zameriava práve na modernizáciu a prestavbu objektu bývalého závodu Tesla Holešovice, zahájil developer Cresco Real Estate vo februári 2022. Už niekoľko rokov nevyužívaná budova prejde komplexnou rekonštrukciou a modernizáciou, po ktorej v nej vznikne 148 unikátnych bytov a loftov s industriálnym charakterom.

SOHO, vtáčia perspektíva | Zdroj: Cresco Real Estate
SOHO, vtáčia perspektíva | Zdroj: Cresco Real Estate

„Nielen prvá etapa, ale celý projekt kladie dôraz na zachovanie génius loci lokality vytvorený priemyselným charakterom budov, ale aj spoločenským životom, ktorý si tu prirodzene našiel svoje miesto,“ dodáva Aleš Svatoň, riaditeľ českej pobočky Cresco Real Estate.

Pražské Holešovice totiž ukrývajú viaceré kultúrne a spoločensky zaujímavé ciele, ako je Dox – Centrum súčasného umenia, antikvariáty či divadlá, reštaurácie a grafitti murály. Aj samotný názov projektu SO-HO (SOuth HOlešovice) je preto odkazom na podobnú atmosféru newyorskej štvrte SoHo (South of Houston Street).

„Prežil som v Holešoviciach veľa rokov, vnímam atmosféru a energiu, ktorá tu v niektorých častiach veľmi pripomína New York a jeho SoHo,“ vysvetľuje Robert Jašek, riaditeľ agentúry Graffitti Networks, ktorá stojí za vizuálnym štýlom projektu. V prízemí prvej etapy vznikne promenáda s maloobchodnými prevádzkami lokálneho charakteru, fitness či reštaurácie a kaviarne.

SOHO Dělnicka ulice | Zdroj: Cresco Real Estate
SOHO Dělnicka ulice | Zdroj: Cresco Real Estate

Napriek podobnosti s charakterom newyorskej časti So-Ho boli hlavnou inšpiráciou lokálna architektúra a DNA.

„Naším návrhom novovznikajúcej časti SO-HO Rezidencia nadväzujeme na budovu bývalej Tesly Holešovice a dotvárame tak v mieste klasickú štruktúru holešovických blokov. Priestupnosť a živý parter budov považujeme vo fungujúcom meste za samozrejmosť,“ vysvetľuje David Wittassek, partner ateliéru, ktorý stojí za architektonickým návrhom.

Nová mestská alej s promenádou

Developer celkovo preinvestuje 100mil. eur, pričom po dokončení druhej a tretej etapy v roku 2025 tu vznikne celkovo takmer 500 bytov a loftov.

Súčasťou projektu bude aj novovysadená mestská aleja s vyrastenými stromami a okrasnými rastlinami, ale aj zelené strechy a strešné terasy. Tie v letných mesiacoch pomôžu nielen ochladiť samotné budovy a byty v nich, ale aj zlepšia klímu v celej lokalite.

„Inšpirujeme sa po celom svete, sledujeme, ako sa mení architektúra a rezidenčné bývanie nielen u nás na Slovensku či v Českej republike,“ vysvetľuje Štefan Beleš, zakladateľ a predseda predstavenstva skupiny Cresco Real Estate.

Autor: Tlačová správa
Foto: Zdroj: Cresco Real Estate
reklama

Nové

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zverejnené 1.12. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Zverejnené 30.11. V atraktívnej lokalite obce Kočovce časť Rakoľuby zrealizovala spoločnosť CBI s. r. o. výstavbu moderných ultranízkoenergetických dvojdomov . Na stavbu moderných objektov bolo použité murivo z tehál Porotherm, ktoré dosahujú vynikajúce… ísť na článok

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Zverejnené 5.12. Nová budova materskej školy v nemeckom Niederwerrne ponúka miesto až pre 125 detí. Tri vzájomne prepojené budovy pripomínajú horské vápencové masívy – majú snehobielu fasádu aj strechu z odolnej zliatiny hliníka spoločnosti PREFA Aluminiumprodukte. ísť na článok

reklama